• son yayınladığı video ile şu entry'de belirttiğim hususların neredeyse aynılarını vurgulamış, hatta okuduğuna da emin oldum. yanında olduğunu sandığı iskender, mehmet vs. gibi adamları şutlamış, ilyas'a da baya içerlemiş. *

ben savaş cebeci'den hiç hazzetmeyen bir insanım. 70 kilo bir dövüşçü tarafından ringde patates edilmesini izlemek için güzel para verir, elimde popcorn'um ile tezahürat yaparak keyif alırdım. ancak bu demek değil ki; şu olaylar çerçevesinde bu durum kaan kazgan'ı haklı yapar.

kaan kazgan öncelikle aşırı çiğ bir insan. efendi görünüşüne, güzel diksiyonuna aldanmayın. yüzü hiç belli etmese de bu adam 29 yaşında ve 29 yıldır abisi murat kazgan'ın gölgesi altında kalmış bir çocuk. 2015 yılına kadar, rezalet organizasyonlarda, toplam sadece 4 maça çıkabiliyor. tahmin edilebileceği gibi bu 4 maçın tamamını da kaybediyor ve 2015 yılında 0 galibiyet 4 mağlubiyet karnesi ile mma'i bırakıyor. bu arada kaybettiği kişiler de öyle büyük şampiyonlar, güçlü rakipler vs. değil. birazdan vereceğim sherdog linkinden kaybettiği sporcuları da inceleyebilirsiniz. çoğu, mağlubiyet sayısı galibiyetinden fazla olan, 7-8 maç yapıp piyasadan çekilmiş isimler.

2019 yılında ise mma'e geri dönmeye karar veriyor ve bu kötü karnesini temizlemek için 3 yılda 6 maç yaparak 6 galibiyet alıyor. bu maçlar, yine rezalet organizasyonlarda yapılmış, no-name afgan&iranlı adamlara 200-300 lira ateşlenerek ayarlanan maçlar. *

bütün bunlara rağmen kaan'ın herhangi bir ciddi mma organizasyonu tarafından kaale alınması ve davet edilmesi mümkün değil. 45 gün öncesine kadar toplam 10k takipçisi olan, instagram fotoğrafları 250-300 like alan bir kişi kendisi. bir aralar youtube'a girmeyi denemiş; 2 sene evvel baya videolar çekmeye başlamış, ama orada da istediği hype'ı yakalayamamış ve ilgi çekememiş.

peki 45-50 gün önce ne oldu? kaan bir story paylaşarak "mevcut menejerlik şirketimle ayrıldım! herkesin haberi olsun! verdiği sözleri tutmayan adamlar ve satamayacağı hayalleri pazarlayanlar bana lazım değil!!! yeni tekliflere açığım" şeklinde bol capsli ve yazım hatalı bir bildiri yayınladı. bundan 4-5 gün sonra ise birden sosyal medya aktivitesi aşırı derecede arttı. delimine, goril faruk vb. isimler ile videolar çekmeye başladı. aynı zamanda da kendisine soru-cevap yapıyormuş şeklinde çekilen bir videoda savaş cebeci'nin 4 sene önce "beni 70kg adam dövemez" iddiası sorularak sanki durumdan habersizmiş gibi savaş ile bir trash-talk'a girmesi ayarlandı. bunların hepsinin başarılı bir ajans operasyonu olduğunu, bu işlerden az çok anlayan herkes farketmiştir. bu operasyona, savaş cebeci'ye zaten ezelden beri kıl olan jahrein ve kadir hoca gibi isimler de gönüllü şekilde yardımcı oldular.

bunların belirli bir program dahilinde geliştiği, amacın kaan'a sosyal medya'da görünürlük kazandırmak olduğu çok belliydi. savaş da aslında bunu anladığı için "benim üzerimden prim yapamazsın, varsa 50k doların beklerim" şeklinde bir blöf attı ortaya. kaan kadar olmasa da, savaş da bu durumdan ufak bir hype kazanmıştı ve hoşuna da gidiyordu. gerçekten bir kavga durumu olmayacağını düşündüğü için vitesi hiç düşürmedi, yanına topladığı 30-40 tane ergen ile "neredesin caney?" videoları çekmeye devam etti. oysa ki kaan için bu işin tamamlanması; ancak savaş'ı çok açık şekilde kanını akıtarak, paralize ederek, rezil ederek dövmekten geçiyordu ve bunu yapmaktan da çekinmedi.

başta atıf yaptığım entry'de belirttiğim gibi kaan, kazandığı bu hype'ı hemen instagram reklamları için kullanmaya başladı. 5 gün içerisinde boktan metin2 oyun sitelerinden tutun sapanca muhafazakar bungalow evlerine, baran kalaycı'nın supplementlarına, sperm kalitesi ve libido arttırıcı ürünlerine (lol) dek şu anda yapmadığı reklam kalmadı. yine aynı şekilde 5 gün içerisinde 5-6 farklı youtube kanalı ile videolar çekti ve -buraya dikkat- masstige digital ailesi ile çalışmaya başladığını duyurdu.

kısacası savaş cebeci, maalesef büyük resmi göremedi. bu işi, abd'deki youtuberlar vs. dövüşçüler kavgası şeklinde bir event'e dönüştürerek 3-4 ay hazırlanıp güzel bir para kazanabilirdi, bu şekilde rezil de olmazdı. şu anda hem dayak yediğiyle kaldı, hem de rakibinin 30 senedir beceremediği kariyer basamaklarını tırmanma fırsatını kendi elleriyle teslim etti. en çok da buna üzülüyordur muhtemelen.

ne diyelim, herkese bol şans.
  • hayatında hiç kavga etmediğini düşündüğüm vücut geliştirmecidir. 190 boyunda, muhtemelen lisede de boyu uzundu, bu yüzden kimse sataşamıyordu. ilerleyen yıllarda spor yapmış, vücut geliştirmiş, hem işi hem de görünüşü sebebiyle kavgadan uzak yaşamış. neyse. bunlar benim tahminim. sıkıntılı bir semtte, sıkıntılı bir okulda okuduğum için kendi yaşadıklarımdan bir örnek vermek istiyorum. ilk kavga yaptığımda orta okuldaydım. iri kıyım bir çocuktum. okulda biri ile kapıştık, bir güzel dayak yedim. ama unutamadığım şey, yerdeyken, diğer çocuk ayağa kalkıp gittiği esnada, dayanamayıp ayağına tekme atmıştım. onun canını acıtmak istemiştim. ikinci kavgamda da dayak yemiştim ama daha ortada bir kavgaydı. karşımdake yerdeyken kafa atmış ve burnunu kanatmıştım. daha da dayak yemedim. çünkü hep hazırlıklıydım, ilk darbeyi yemedim. zaten sokaktan gelenler bilir, ilk darbeyi yemeyeceksin. kısacası savaş cebeci'nin hayatında hiç kavga etmediğini izlediğim videodan bu şekilde çıkardım. kaan ilk davrandığında, ayağına yapıştığında, kafasına dirsek atabilirdi. yerdeyken ayaklarını kullanabilirdi, kaan'ı sırt üstü yatırmaya çalışabilirdi, yediği kadar yumruğu, dirseği yemişken, can havliyle, gardını bırakıp iki yumruk sallayabilirdi. bunları yapmadığı için, ilk andan son ana kadar rakibine zarar vermekten kaçındığı için, yüzü gözü kan içinde kalmasına rağmen yardım çığlığı attığı için kendisinin hayatında ilk kavgasını kaybettiğini düşünüyorum. son olarak, "senin kolunu kırarım bak" kısmına gelmek istiyorum. bu da önemli. çünkü hayatında hiç kavga etmediği için, hep kavgayı tehditle savurduğu için, burada da işe yarayacağını düşünmüş olmalı. ben de küçükken babam hapiste, çıkınca hepinizi vurdururum derdim. oysa babam yoktu. kendisi çoktan vefat etmişti.
  • 70kg olan birinden dayak yemem. isterse dünya şampiyonu olsun falan demiş. bakın bu adamın binlerce takipçisi falan var. ben 13 yıldır fitness yapıyorum ve lisanslı antrenörüm. bunu belirtme sebebime geleyim. şu adamın söylediği şeyi yeğeninizin, kardeşinizin, oğlunuzun veya 13 14 yaş gruplarında bir çocuğun söylediğini düşünün. siktir lan diyip gülüp geçersiniz ama kızmazdınız değil mi? çünkü böyle bir şey söylemesinin nedeni ergen ve bilgisizliğinden dolayıdır. ama yıllarca spor yapmış bu işe yıllarını vermiş bir herif böyle bir cümle kurunca denilebilecek tek şey gerizekalı herif olur. değil 70 kg 50 kg lisanslı bir boksör veya herhangi bir dövüş sporunu yapan profesyonel seni 10 saniyede bayıltır. istersen 90 kg saf kas kütlen olsun. ulan irilikle adam dövme olayı öyle senin dediğin gibi olsaydı dövüş sporları diye bir şey olmaz herkes ağırlık antrenmanı yapar kas kütlesi kazanırdı. nasıl bir embesil böyle bir şey diyebilir. bunun gibi adamlar yüzünden çok kaslı olanların beyni fazla çalışmıyor lafı unutulup gitmiyor. herif aynen öyle çünkü

edit:hayatını bu işten kazanan. tüm motivasyonu ve stratejisi en kolay yoldan rakibini nakavt etmek olan, ne şiddetle, nasıl nereye vurması gerektiğini bilen profesyonel bir dövüşçü hatta şampiyonla kıyaslama yaptığımızı unutmayalım
    edit2: conor 71 kg, khabib 70kg, floyd 67 kg. kendinize gelin :)
    edit3: bu arkadaşın khabib ve conor gibi dövüşçüleri doğru stratejiye döveceğini düşünen arkadaşlar mesaj atıyor. yeterince yanlarına yaklaşırsa savaş veya o cüssede olan biri dövebilirmiş bunları :))) . bu adamlarda salaktı tabi. her neyse bu kadar saçma sapan aptalca mesajlara artık cevap vermeyeceğim. gidin binlerce video var internette bu konularla ilgili izleyebilirsiniz.

son video üzerine edit: video kaydında göründüğü üzere prof dövüşçü olan arkadaş savaş beyi darbe bile almadan pert ediyor. video pitbull köpeklerinin süs köpeklerine saldırıp çenelerini kitlemelerini andırdı bana. o kadar çaresiz kaldı ki ve ilk andan itibaren sıçtığını anlamıştı zaten. futbolda halı saha maçlarında kendini messi zanneden bir elemanın ilk kez prof bir takımda maça çıkmasını düşünün. aynı öyle oldu. ancak prof dövüşçü arkadaş sinirlerine hakim olduğu için savaş beyi kıvama gelince bırakmış. umarım bu adam ve bu adamın ergence iddaalarını ve fikirlerini savunan ve de savaş bey gibi insanlardan gerçekten bir şey öğrenebileceğini sanan arkadaşlara ders olmuştur. gönül isterdi ki böyle bir videoya hiç gerek duyulmasın herkes aklını ve mantığını kullanabilerek saçmalık ve hayalperestlik dozajını ayarlayabilsin ama maalesef yapacak bir şey yok. bana hakaret içeren mesaj atan arkadaşlar olmuştu. umarım bu video onlara ders olur yoksa kendi hayal dünyalarının sonları da savaş bey gibi olacaktır. :)
  • şöhret, beğenilme arzusu ve kibrin bir insanı ne kadar alçaltabileceği ve rezil edebileceğini topluma gösteren şahıs. içine düştüğü duruma üzülüyorsun işte vicdan yine de.

10 yıl önce gayet beyefendi, alanında yetkin ve saygı duyulan bir kişi tanındıkça azdı tanındıkça kibirlendi. ne sesi ne tavırları ne cümleleri aynı kaldı.

artık kibrinin son seviyesindeydi ki kendisinden cüssece küçük belki de kendisinin zargana diye dalga geçebileceği kalibrede biri kendisini rezil etti.

büyük lokma ye büyük konuşma boşuna dememişler...
  • adamın saksocuları başlamış herifi iyi niyetli gibi göstermeye.

savaş tuzlaya gidip yanında 7-8 kişiyle kaan kazgana gel dedi mi? dedi.

kaan hadi başlayalım diye birkaç defa davet etmesine rağmen savaş ana bacı sövmeye devam etti mi? etti.

kaan savaşın istediği mekana istediği saatte geldi mi? geldi.

bu konu kapanmıştır. savaş cebeci kendisinin de söylediği üzere bu tartışmayı kaybetmiştir.

bu da normaldir. zira sırf biri daha iyi kollarını sallayabiliyor diye daha iyi yüzücü olmayacağına göre, daha fazla ağırlık kaldırabiliyor diye de daha iyi dövüşçü olmaz.

herkes bildiği işi yapsın.
  • savaşda olanlar; üzerine çalışılmış tok bir ses, 120 kilo kaslı vücut, 190 boy, zenginlik görüntüleri, arkam sağlam imajı... bunlar şunu işaret eder, adamın normal hayatında kavga etmesine gram gerek yok. görsel olarak zaten karşısındaki korkar ve ona bulaşmaz. sonuç olarak da bir gram bile kavga tecrübesi olmamış muhtemelen. son zamanlarda boks çalışmaya başlamış ama boks antremanları fecahat. çok yavaş yumruk atıyor. fizik bilmeyen sözelcileri uyandıralım, vurduğun yumruğun kütlesi kadar hızı da önemli. kaanın yumruğunun hız x kütlesi muhtemelen savaşınkinden fazladır. bu da çok normal. 20 yıldır yumruk atanla 3 aydır yumruk atanın yumruk kalitesi aynı olamaz.

kavga anına gelirsek, savaş zerre kadar kavga etmek istemiyor, muhtemelen kaan karşısında hoplayıp zıplarken içinden titreme gelmiştir. biraz kavga tecrübesi olsa en azından adamı öyle gördüğünde kendisi de pozisyonunu biraz düzeltirdi. iki ayağı yanyana sopa gibi duruyo. ve tabii ki karşıdakine küfretmeler, parmak sallamalar, tehdit etmeler. nedeni ilk başta dediğim gibi, geçmişte tüm tartışmalarında sesini, görüntüsünü, cümlelerini kullanarak karşı tarafı korkutmuş. belki de bazen kendisi olayı makaraya vurmuş. ama işi kavga boyutuna getirmemiş. burda da son çırpınışları o. ringe gidelim, gel konuşalım. amacı olayı ötelemek ve bi noktada işi makaraya vurup, hadi dost olalım bitsin bi bu saçma dava demek.

kavga anıyla ilgili de benim gördüğüm en büyük handikapı dediğim gibi duruşunun çok kötü olması. iki ayak yanyana dimdik duruyo. bacaklarının biri geride biri önde ve hafif eğilmiş olması, lazımdı başta. bu olsaydı kaan bir bacağına yapıştığı anda diğerini çok geriye atar ve destek alırdı. diz çökme pozisyonu gibi düşünün. bi bacak geride. bir bacak önde kaan sarılmış. ağırlık merkezi yere yaklaşmış. bu durumda geri geri düşme şansı olmazdı savaşın. ancak bu rahat pozisyondan tepeden kaana vurabilirdi. videodaki pozisyonda tepeden asla vuramazdı çünkü geri geri gidiyosun o an nerden güç alıcan da adama vurucan. dirsek vursaydı diyenler boş konuşuyor. he dediğimi yapsa kaan repertuarından çok daha şekil şükül hareketler çıkarır yine patates ederdi ona inancım tam. ama en azından kendisi de biraz vuracak fırsat bulur bu kadar rezil olmazdı.
  • "akşam tuzlada sevenlerimle birlikteyim o 70 kiloluk zarganalar gelsin yüzüme söylesin bekliyorum" demiş.

valla savaş beyi takdir ettim. böyle durumlarda erkekliğe bok sürdürmemek için nasıl manipülasyon yapılacağına kafası iyi basıyor, kaçan kendisi olduğu halde tam tersi gösteriyor:) bu da bir yetenek sonuçta herkes beceremez.

pardon da adam niye gelip senin yüzüne birşey desin!? burada adamın derdi senin yüzüne birşeyler deme fırsatı mı yakalamak? adam senin yüzüne birşey demekten ziyade yüzüne yumruk atabileceği bir karşılaşma talep ediyor farkında mısın acaba? e bunun için de bir organizasyon yapalım, nerede nasıl olacağı para ödülü kurallar falan farketmez ben hepsine varım yeter ki anlaşalım diyor. sen de diyorsun ki "gel yüzüme söyle". ne alaka?

gel yüzüme söyle diye kime denir? biri arkandan sana hakaret eder ve seninle karşı karşıya gelmeyeceğine güvenerek bunu yapar. o zaman dersin ki e gel hadi yüzüme söyle bunları. oysa burada meydan okuyan sensin 70 kilo'dan dayak yemem diye. e adam da hiç hakaret etmeden efendi efendi cevap verdi sana, dedi bu yanlış bir düşünce bir yanılgı. öyle olduğunu ben ıspat etmeye hazırım dedi sakin bir üslupla. bu durumda "gel de yüzüme söyle" demek ne alaka şimdi?

sen önce gel de bi kafese gir, ondan sonra adam orada yüzüne birşey söyler ya da söylemez o onun bileceği iş.

savaş bey şunun hesabını yapıyor tabi ki: akşam etrafında yüz tane hayranı varken ilgili arkadaş onu ziyarete gelse o gerginlikte dövüş de organize edilmez, kendisinin zarar göreceği sataşma da olmaz. lakin karşı taraf kavga çıkarmak için gelmiş serserinin biri yaftasını alır direkt. e bir de zaten "gel de yüzüme söyle" denilen biri otomatikman haksız taraftadır! ha olaki gelmedi (ki gelmemesi normal çünkü ortada organize edilmiş bir karşılaşma yok) o zaman da "gördünüz mü karşıma çıkacak cesareti yok buum hahaha" diye konuyu kapatmaya çalışır.

ama yemezler savaş bey kusura bakma. halep oradaysa arşın burada demiş arkadaş sana gayet efendice. ve seninle bir karşılaşma organize etmek istiyor. burada "gel de yüzüme söyle" değil mesele abicim yemezler. burada mesele "gel de gir kafese" meselesi bunu sen de çok iyi biliyorsun.

hadi buyur o zaman bir organizasyon yapmak bu kadar zor olmasa gerek. neticede aynı zamanda bilmem kaç tane iş yeri olan bir patronsun:) bu kadar basit bir organizasyon senin için çocuk oyuncağı olsa gerek.
  • gelen eleştirilere istinaden şu şekil de bir cevap yazmıştır kendisi.

eksi sozluk elestiri
    asagidaki linki yolladi birkac kisi, forumdan buradan vs..
    normalde ben bu tip satasmalara cevap vermem. zamanim yok bunlar icin.
    eksi sozluk cok okunan bir site oldugu icin bu arkadasa cevap verme geregi duydum. yanlis anlasilmalar olmasin diye. cunku yazdigi bu yazi yanlis yonlendirmelere sebep verebilir. ( bu yazimi eksi sozlukte yazar olan bir arkadas cevap olarak ekleyebilir )
    ılk baslarda sevindim. dedim hele sukur birisi beni dogru duzgun elestirebilmis. ama hevesim kursagimda kaldi cunku ici bos bir elestiri olmus.
    laf kalabalikligi yapmis arkadas bilgili gozukmek icin sanirim. flexion base mi extension base mi diye fitiklar cogunlukla posterior dur anterior fitik nadir gorulur ancak kaza durumlarinda falan genelde. posterior bulge gibi acayip agri yapmaz. ızledigi videoyu algilayamamis sanirim. fitikta crunch yapin demedim. ıyilesme baslayinca yapin korkmayin dedim. once fizik tedaviye gidin isometric egzersizler yapin dedim. daha sonra hafif hafif agirlikla yapin aynen oyle kısa crunch tam mekik zaten yapmayin zaman kaybi diyorum en basindan beri. hemde bosuna lumbar disklere baski. bununla ilgili videom var. neden karin kaslariniz cikmiyor isimli izleyin. yuzlerce mekik yapma. agirlikla yap 20 tane 30 tane yap diyorum. oyle plankla milankla sonuc elde edemessin. karin kaslarini guclendirmen lazim. bu arada 50 / 60 yasinda nasil gozukecegimi su andaki 40 yas fotograflarina bakarsan az cok tahmin edersin. ben 800 pound leg press yapiyorum simdi. l 3 l 4 arasinda ikinci bir fitik vardi bende oradan ameliyat olmadim. boyle kisileri dinleseydim. su anda sadece yuzen, plates yapan skinny fat bir adam olurdum. bu arkadaslar gibi 35 cm kollarimla klavye arkasinda arnold kesilir saga sola laf yetistirirdim ne anlatiyor arkadas ? fitik gecirdikten sonra bazi seyler vardir dikkat etmeniz gereken okadar. ( ikinci bir video yapacagim netlestirmek icin bu konuyu )
    - deadliftte tutus farketmez dedim tekrar ediyorum farketmez. cunku rotasyon humerustan gelir medial yada lateral rotasyon erector spinae baglamaz. ıster supinasyon tut ister pronasyon hic farketmez.
    bakin birde ne yazmis arkadas "back extension denilen hareket sırt degil, kalca egzersizidir. evet herkes yanlis biliyor ve ben dogru biliyorum. bi de bret contreras dogru biliyor."
    efendim ? hadi ordan. ıkinizde yanlis biliyorsunuz. back extension erector spinae hareketidir. ozellikle lumbar bolgeyi calistirir. kalca hareketi degildir. kalcaya etkisi cok azdir. kalca icin kalcaya extension yapmaniz lazim. ama lunge seklinde. yada leg press seklinde, squat seklinde vs.. gluteus grubu kalcanin en buyuk extansor kasidir. ozellikle ust govde sabitlendiginde. yani tam calistirmak istiyorsaniz ust govdeyi sabitleyip kalcaya extension yaptiracaksiniz. oyle ingilizce netten okumakla olmaz kardesim. ders alacaksin kinezyoloji dersi. hemde dogru duzgun ders alacaksin. ben hem marmarada hem new yorkta kinezyoloji aldim. ıkisinin arasinda daglar kadar fark var. marmarada ogrendiklerimle new york'ta universitede denklik sinavina girdigimde sinavi gecemedim. bilmiyormusum demekki. bastan aldim dersi ki iyikide almisim. bazi seyleri ogrendikce bilmediginizi farkediyorsunuz.
    birde soyle yazmis: haci 48 cm kol dogal dersen adama gulerler. bu islerin icinde olan herkes bilir 48 cm kol dogal olmaz.
    48 cm degil kardesim bazen 50 cm. yaglanmama gore hatta 51 cm bile gordum
    ne diyorum ben ? bazilari sadece kiskanir. cunku hayattaki tek secenekleri kiskanmaktir. 50 cm dogal kol yapmak 10/15/20 sene alir. 35 cm kolla kiskanmak bir saniye alir.
    benim anlamadigim baska bir durumda su: ben yillardir amerikada yasiyorum. buna ragmen insanlar anlasin diye turkce yazmaya calisiyorum. adam turkiyede ingilizce kasiyor farkli gorunmek icin. flexion base, extension base, eternal true. midline stability yok bilmem ne. ulkenin dili degistide benim mi haberim yok ? ıngilizce aslinda daha kolay olur benim icin, cunku ben ingilizce ogrendim bunlari. zaten turkceye cevirmeye calisirken hata yapip duruyorum. madem bilimsel konusucan ozaman tip dili latincedir oyle konusalim.ıletisim kazasi olmaz.
    ınsanlar konusur bosverin. ısinize bakin. cevap verdim cunku cok okunan bir sitede yanlis anlasilmalara sebep verebilir diye.
    asagida linki var. hadi yine seni 15 bine yakin insan ogrendi sayin yazar adayi kardesim. bu da benden sana kiyak olsun.
    elestirilere acigim ama boyle bos beles elestiri yapacaksaniz ben size 10 numara buyuk gelirim onuda bilin.
    herkese bol sans
    savas cebeci
  • inanılmaz bir adam. 20'li yaşlarının başlarındaki çocuklara abidik gubidik akıllar fikirler veriyor, yani verilen akıllar da "kızlar arabaya bakar, kollarınız güçlü olmalı" falan filan. neyse karşılığında "hocam çok irisiniz, harikasınız hocam" laflarını duymaya bayılıyor.

beyefendinin yıllar içindeki video içerik farklılıkları falan herkesin malumu.

son videosunda testesteron aldıktan sonra ne değişti başlığını görünce aha dedim, bir ilginçlik var.

velhasıl anti aging için eser miktarda growth hormonu, yaşından dolayı da biraz testesteron hormonu aldığından bahsetmiş videoda. çocuğun teki de videonun altına efendi efendi mealen şu şekilde bir şeyler yazmış: "hocam 50. saniyede yaşınızdan dolayı seviyeniz düştüğü için doktorun size testesteron takviyesi yapmayı önerdiğini söylediniz, doktor bunu tedavi olarak mı önerdi yoksa tavsiye mi etti, tedavi bitince ne şekilde etkileri olacağından bahsetti mi, tedavi ile öneri arasında fark var da, saygılar"

altında da bir kaç yorum var, ne demişler diye bakayım dedim, hahahahahahahahaha çocuğun comment silinmiş. hahahahahaha ulan makul bir soru sormuş çocuk alt tarafı. buradan belki bir kişi okur da akıllanır diye yazıyorum, genç dostum, böyle herkesle kavga eden, 40 yaşına gelip de 18 yaşındakilerin pohpohlamasıyla coşan, doğru dürüst bilmediği konular hakkında yorum yapmaktan çekinmeyen kişileri kendinize örnek almayın lütfen.
  • beli silahli arkadasina guvenip herkese ana avrat kufur ediyor, kavgadan kacinip ringe gel deyip cocugu tenhaya cekmeye calisiyor, kavgada arkadasina silahla vurmasini soyluyor, karsidakinin penisini ezmeye calisiyor ve birileri de cikip hala helal olsun yenildigini kabul etti buyuk adammis diyor. la yeminle savastan adam olur da sizden olmaz.
hesabın var mı? giriş yap