• ne yazık ki birçok ilşkinin ön koşulu, dayanak noktası, olmazsa olmazıdır.

(bkz: ignorance is bliss)
    (bkz: #7995788)
  • alıştığını yaşamaktır. aileden görmediğin şeyi, alıştığın gibi yaşama durumudur. insan ne kadar mutsuz olsa da her zaman yaşamaya alıştığı şeyi tercih eder, fazlası korkutur.
  • (bkz: saplantı)
  • son genel seçimlerden sonra chp, cumhuriyet mitinglerinin dolduruşuyla yüksek oy beklentisine girip, düşük oy alınca ertesi günlerin birinde emin çölaşan bu durumu anlatan bir yazı yazmıştı. parti içinde, oy veren kitle içinde baykal'ın sevilmediğinden bahsetmiş, baykal da öyle bir şeyin olmadığını söylemiş. çölaşan da tartışmayı uzatmamış. şimdi buradan ne anlıyoruz: başlık deniz baykal'ın başına kaldı.
  • işbu yüzden nice uzatmalı ilişki birden bitmiş gibi gelir üçüncü şahıslara. oysa o ilişkide bir taraf vardır ki, o nun sevgisi ikisine de yeter sanıyordur. bir süre bu inançla devam eder. daha sonra kişinin ve ilişkinin getirdiği alışkanlıklardan vazgeçemez olur, evet bu derece zavallı -aşık da denilebilir- olabilir bir insan. diğer tarafın zalimlik derecesindeki pasifliği, 'seni sevmiyorum' diyemeyişi, kendini huzurlu sulara bırakışı, durumu anlayan dış bir göze çıldırtıcı gelebilir. hangisi daha zavalllıdır, karar veremez.
  • bunu bile bile erkeğe yapışıp kalan kadınlar aldatılmaya mahkumdur.
  • -bak buraya ne yazmışlar balım!
    -kim?
    -demiş ki "sevilmediğini farkedip görmezden gelmek" demiş ne fena di mi? yani böyle olmak çok fena değil mi sence de ? farkettiyse bitirmeli di mi?
    -kim?
  • saflik ya da fedakarlikla, sevgiyle filan ilgisi yok, dupeduz gucsuzluktur
    ki kimse bu kadar gucsuz olamaz, teorik olarak mumkun degil. oyleyse kendini bilmezliktir. kendini kucumsemektir. ki kimse bu kadar kucuk degil.
    bunu yapan adamin kendine saygisini sorgularim. niye ben sorgularim? cunku kendisi sorgulamamis. biri o saygiyi sorgulamali sonucta.
    yazik gunah yani boyle boyle heba oluyor zamanlar hayatlar bi suru. heba oluyor cunku bi yerde patliyor, hicbiseyi sonsuza kadar idare edemezsin. patlayinca da ne bicim zaman kaybettim, nasi salak nasi keriz bi insanim ben falan filan.. kendilerini yer bitirirler ayildiktan sonra.. bayginken tokatlican bunlari. gerci o zaman da hissetmiyolar :/ komaya girmek gibi bisey bu, allah hepsine sifa versin. hipnoz mipnoz o tarz bisey.
hesabın var mı? giriş yap