• eşyaya çok bağlanıp, oynayan çocukları azarlayan birine verilmiş ayardır.

edit: başlık başa.
  • arabasını çizip kaçtığı kişinin yakın zamanda helvasının kavrulmasına neden olacak insandır aynı zamanda, bu kadar sinir stres sahibi adam çok yaşamaz çünkü bence. benim de sıfır nissan qashqai im var, aldığımızın ikinci günü bildiğin arabanın önünü göçertip, kapısını kıvırmak suretiyle sürttüm, iyi ki kıvılcım çıkmadı. 1 hafta sonra park halindeyken birisi dikiz aynasını uçurup kaçmış. nazar çıkmış dedim ben, tamam insan üzülüyor da abartmamak gerek bence, kasko diye bir kavram var, arabanın değeri düşüyor diye ömürden kısaltmaya gerek yok bence. (bkz: cana geleceğine mala gelsin)

edit: annesinin ölümüyle kıytırık bir arabayı kıyaslamak ne ayrıca?! sinirlendim şu an.
  • asla sıfır araba sahibi olamayacak o.ç. dur
  • (bkz: orospu çocuğu)

evet çizen orospu çocuğudur. ancak "anneme bu kadar üzülmedim" demek ne olursa olsun doğru değildir. neyse konu bu değil konu sıfır arabanın çizilmesi. araba sıfır olmasa dahi şerefsizin birinin çizmesi gerçektende insanın içini sızlatıyor. bir önceki arabamın üstüne urfalı 63 yazılmıştı. aklımı yitirdim resmen kaportaya kadar kazımıştı orospu çocuğu. bir bulsaydım anasını sikerdim. sen it gibi çalış 3-5 kuruş neyse bir araç al. orospu çocuğunun biri gelsin memleketini yazsın. yani başlığı açan arkadaşa hak veriyorum sonuna kadar. ve bir tavsiyede bulunayım seramik kaplama boya koruması varmış araştır derim. geçmiş olsun.

edit: imla
  • geronimo olabilir..
  • anne ile sikindirik bir arabayı bir tutan megalomanyak bir malın tespitidir. ha yeni alınan bir arabayı çizmek tam bir şerefsizliktir orası ayrı ama bu zihniyetteki adama da müstehaktır.
  • aynısı başıma geçen sene gelmişti. kılcal çizikleri görünmeyen tertemiz bir arabam vardı. ataköy yunus emre kolejinin önündeki sokağa parketmiştim. sağında ve solunda arabalar vardı. 3-4 saatliğine şirinevlerde bir arkadaşla buluşmuştum. geri döndüğümde ne göreyim, biri elindeki metal objeyle aracın sağ tarafını komple, evet abartmıyorum komple çizmiş. arabanın üstüne imzalar atmış, resim çizmeye çalışmış. bildiğin bob ross çalışmaları yapmış. sağa baktım, sola baktım. bağıra bağıra bir kaç dakika küfür ettim. ama elden ne gelir ki.. tepkilerim yerini üzüntüye bıraktı. atladım arabama gittim. bugün hala aklıma geldikçe üzülürüm. belki bir sonraki alacağım arabada yine başıma gelecek hadisedir. ama bundan sonra o ilk üzüldüğüm kadar üzüleceğimi sanmıyorum. çünkü insan alışıyor böyle şeylere.
  • benzer şoku ben de yaşamıştım. bayiden aldığım sıfır km aracımı 2 saat sonra park halindeyken kelebek camı patlamış buldum. it oğlu it torpidodaki yedek anahtarı görmemiş neyse ki. sokak ortasında bağırıp küfür etmeye başladım. ama işin daha ilginç yanı günü gününe tam 1 sene sonra başka bir semtte yine kelebek camım patlatıldı. ağzına sıçtığımın çocuğu ettiğim küfürleri duyup takip mi ettin len ? inşallah alışveriş merkezinin tuvaletinde sıçtıktan sonra tuvalet kağıdının bitmiş olduğunu farkedersin. sokuk.
  • -fener bize çakmış. kafa bi milyon eskişehir sokaklarında sakil sakil yürüyorum. o da ne kırmızı mazda 3. ışıl ışıl parlıyo. fener formalı bi tinerciye verdim 5 tl git dedim çiz şu aracı boydan boya. ben mutsuzum o da olsun. adam işini iyi yapmış.
hesabın var mı? giriş yap