• sanırım m2 fiyatı üzerinden anlaştılar
  • türkiye'deki liyakatsizliğin, iş bilmezliğin betona bürünmüş hali.

görsel
  • üst geçitlik bir nokta değilken, yolda yaya geçidi de varken, engelli erişimine uygun olarak yapılmış üstgeçittir. kim para kazanacaksa artık...
  • pi sembolü yapılmak istenmiş olabilir.
  • fotoğraftan bir şey belli olmuyor ama o uzatılan kısımların engelli bireylerin tekerlikli sandalyeleri, ya da ebeveynlerin çocuk arabaları ile çıkabilmesi için eğimi azaltmak maksadı ile yapıldığını tahmin ediyorum.

tabi bunun yerine bir asansör tercih edilemez mi? tartışılır. çoğu engelli asansörleri sağlıklı insanlar tarafından işgal edildiği ya da büyük kısmının da bakımsızlıktan kullanılamaz halde olduğu düşünülürse... bakımını yapamayacakları bir asansör yerine bunu tercih etmiş olabilirler.

yine de bir asansör yapılsa daha iyi olurmuş.
  • belediye başkanının taşra üniversitesi mimarlık bölümü mezunu yeğeni tarafından tasarlanmış gibi duran ucube.
  • bazı şeyler vardır. işte o şeyleri bazı milletler ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar yapamazlar. estetik de böyle bir şeydir işte.
    t: gereksiz şekilde uzatılmış estetik yoksunu üst geçit.
  • öncelikle köprü demek doğru tabir olmayacak, yaya üst geçidi denmeli. başlık sahibi arkadaş "betona bürünmüş hali" şeklinde teşbih yapmış, yalnız kendisini uyarmak isterim ki yapı çelik.

hemen bir dönel kavşak yanında, hatta hemzemin geçiş çizgileri(zebra crossing) hala dururken, yanı başına neden bir üst geçit yapılmış gerçekten de tam bir zihni sinir örneği.

bir de bir mimar olarak diyorum ki yaya üst geçitlerinde engelli, pusetli insanların düşünülmesi tabii ki doğru da bir zahmet hızlı erişim için de merdiven de koyun bir tarafına. şehirlerarası yollarda mesafe kısalsın ki yola girip can kayıpları da olmasın. nitekim bu söylem, genel olarak söylüyorum, yoksa verilen örnekteki gibi kontrollü bir kavşakta üst geçit yapılmaz, yapılmamalı.
  • boyle boyle soyulduk, zenginlestiler.
  • laz işi işlevsiz bir şey diye açıp mevcut yazar kalitesine söverek çıkacağım üst geçit.

ya arkadaş üstte görülen binanın okul olma ihtimali var. değilse de belli ki birilerinin gidip geleceği bir kamu kurumunun binası. okulsa zaten çocukların geçmesi için çok güvenli. kimse düşmesin diye komple kapatmışlar. ben daha sakin bir kavşakta okulun yanında üst geçit görmüş insanım ki üst geçitin kimseye bir zararı olmaz. ihaleden paraya vurmaya kalkmışlar desek (gerçi onu bile demişler) öyle olsa sağlam taşları söküp yeniden döşerler. böyle onun yanında 3 kuruş tutacak şeyle uğraşmazlar. en önemlisi de nadiren düşünülen engelliler düşünülmüş. asansör yapsalar asıl o zaman kimsenin kullanmadığı üst geçitte asansörün ne işi var denilebilir. sen geçebiliyorsan zaten yaya geçidi var. yürü oradan geç. sanki karşıya geçmenin tek yolu oymuş gibi adamlar komiklik şaklabanlık kovalamışlar. sinir oldum gündüz vakti. yok cidden bu ülkenin insanına hizmet falan götürmeyeceksin. vergileri alıp alıp sefalete mahkum bırakacaksın.
hesabın var mı? giriş yap