• yakın çevremde gözlemlediğim kadarıyla, beslenmesine dikkat etmeyen, suratını en ağır formüle sahip sıradan bir nemlendirici, en kalitesiz markalar arasından seçilen kapatıcı, fondöten ve pudra dörtlüsü ile kaplayan; bu makyajı temizlemek şöyle dursun her gün üzerine kaçak kat çıkan ve yüzünü 4-5 günde bir banyodan banyoya en ucuzlarından bir adet sabun veya saç şampuanıyla yıkayan kişilerde kati suretle görünmüyor. buradan şunu anlayabiliriz ki gamsız ve özensiz insanlarla arası pek iyi değildir.

fakat nerede cildini her gece özel yıkama jelleri ile arındırıp fahiş fiyatlara satılan tonik ve nemlendiriciler ile onun bakımını yapan, üşenmeyip haftada en az bir kez doğal (ya da hazır) maskeler uygulayan; bunun haricinde yediklerine içtiklerine azami özen gösterip bol bol su tüketen kişi, onun yakasını bırakmaz. bu illetten kurtulmak için insanın kişilik yapısını baştan aşağı değiştirmesi gerekiyor zahir. çok zor; lakin yastığa 5 cm kala uykuya dalan "dünya sikime minare götüme" insanlarından biri olmayı başarabilirseniz sivilce probleminizi tarihin tozlu sayfalarına çok geçmeden gömersiniz.
  • cildiyecide su diyaloglari yasatmis bi bozukluktur.
    -sizin de isiniz zor hep boyle sivilceli suratli kadinlar geliyo size
    -yok normal cilt bakimina gelenler de var (meali hep sizin gibi loserlar gelmiyor arada taslar da oluyor), hem sivilceli olanlarin da zamanla tedavi sonucuyla sivilceleri gectikce onlari hayati kazandirdikca ben de keyifleniyorum. zamanla kendilerine guvenleri geiyor. siz yine konuskansiniz bazilari o kadar umutsuzlar ki konusmaya bile cekiniyorlar.
    - hadi ya o kadar ezik bi populasyon muyuz biz
    -yok hayir olur mu evlenenler bile oldu
    -!!!!!ne diyosunuz!!!! siz bence bunlari basari hikayleri diye duvariniza asin
  • artık hayatımdan çıksan diyorum
    bu ikili delilik sona erse
    ikimiz için de en hayırlısını diliyorum
    hiç olmamış gibi davranabilmeyi
    bu yok ediciliği anlayabilmeyi
    bir bilsen ne kadar yürekten istiyorum

lütfen
    görmeyeyim seni
    bir yerlerde karşıma çıkma
    konuşmayalım, bakışmayalım
    ne olursun

tam tamına bir haftadır dudağımın üstünü mesken tutan arkadaşa armağan ediyorum bu şarkıyı...
  • bir cilt rahatsızlığıdır. yağlı ciltlerde çok görülür, hormonlar da ayrıca tetikler.

"temizlikten yeaa" diyenin tam yææææ derken ağzının ortasına yağlı kürekle vurmak istiyorum amk. sen daha elini yıkamazken ben günde iki kere duş alıyorum yarraam! ergenliği geçtim babamda sivilce çıkıyor lan. allahtan çok dert etmiyorum normalde en fazla haftada bir tane çıkıyor sıkmıyorum bile.

temizlikten yeaaa! amına kodumunun.
  • her zaman iğrenilen, can sıkan bir şeydir ama gün gelecek sivilce bırakmak moda olacak. iki kaşının arasında fındık büyüklüğünde sivilce çıkan kız ortama aktığında arkadaşları "ay çok yakışmııış, bende istiyorum aynısından" deyip çatır çatır çatlayacak. yanakları patates tarlası görünümündeki oğlanlar seks sembolü olacak. sivilce çıkmayanlar için sivilce yapıcı kremler çıkacak piyasaya. sivilcesi olmayanlar bunalıma girip psikologlara koşacak. evet, hissediyorum. bir gün gerçek olacak bunların hepsi.
  • cildiyecilerin özellikle korudugu "dokunulmazligi" olan bir hastalik türü.soyu tükenmekte herhalde dedirtiyor insana...

-doktor bey benim bu sivilceler cikiyo böle sonra bende onlari böle sıkı...
    -dokunma lan onlara bidaha!!
    -peki abi...hürmetler abi...
  • en kötüsü "kistik sivilce" adı verilen türüdür. iltihap derinin altında toplanır, vücut bunu yabancı bir madde gibi algıladığından bir kapsül içine alır. cildin yüzeyinde kızarıklık, iltihap vs.görülmez sadece koca bir çıkntı görülür.
    çıktığı yere göre ikince bir çene, üçüncü bir göz, ek bir yanak görünümü alır. parmağınızla üstüne bastırıp yok edesiniz gelir. geçmesi aylar sürer.
    iltihap yüzeye yakın olmadığı için üstten sürülen kremler, ilaçlar bir işe yaramaz ancak tetra tipi antibiyotiklerle geçer. yine aynı sebepten ötürü patlatamazsınız, canınıza tak ettiğinde gözünüzü karartıp "iğneyle ben bunu patlatır, deşerim" deseniz de meret öyle derinlere yerleşmiştir ki bana mısın demez. eninde sonunda onu da bir parçanız olarak algılamaya başlar, varlığını bile unutursunuz. aylar sonra geçer, defolur gider *
  • benim o ben :)
  • dipli olanları ve tam olgunlaşmayanları geniş ve derinden sıkıldığı taktirde "cıvykk" yada "pörşşşd" gibi sesler eşliğinde aynaya yapışırlar. eğer patlatamassanız acıdan kıvranırsınız fakat patlatınca insanın duyduğu rahatlık inanılmazdır.
  • yaklasik 8-9 yildir muzdarip oldugum bu derdin caresini tesaduf eserim buldum cok mesudum. ergenlik boyunca piril piril bir cilde sahipken yirmili yaslarimda fena sinir bir sekilde geldi beni buldu. sivilce problemim cok ciddi boyutlarda olmadigi icin hicbir sekilde roacutan kullanmadim ama defalarca doktora gittim. herbiri hormon testi istedi ve hicbirsey bulamadi. senin cildin yagli olur oole deyip gonderdiler. tabi cildim yagli da niye yetiskinken pat diye basladi bu illet??
    gel zaman git zaman daha da buyuduk evledik ve cocuk yapmaya karar verdik. lakin 1 sene boyunca basarisiz olunca yine doktor kapisi caldik. bir ton testten sonra prolaktin hormonumun yuksek oldugu bulundu ve ilaca baslandi. valla henuz cocuk yok ama sivilceler aniden yok oldugu gitti. neredeyse ergenlik gunlerim kadar guzel cildim oldu yeniden. internetten arastirdim evet bu lanet hormon sivilceye neden oluyormus. ancak cevremde pek cok kisi sivilce icin dermatologa giderken hic kimseden ve de doktordan prolaktine bagli sivilce problemi duymamistim. boyle iste aklinizda bulunsun prolaktin hormonu sivilce yaparmis.
hesabın var mı? giriş yap