• ohaa ben başlığı ilk gördüğümde ulan yine hindistanda ne oldu amk derken meğer burasıymış
  • bu gaspçılardan, sapıklardan kendini korumak için biber gazı taşıyorsun, polis el koyuyor. yasakmış. böyle olayları görüp duydukça bisturisiz, çakısız sokağa çıkamaz oldum. onlar el koysun, ben yenisini alırım. ki bir gece vakti ara sokakta ufacık bisturi sayesinde artık tacizden mi tecavüzden mi ölümden mi kurtulmuşluğum var, adamın elini parçaladığım için gerisini yaşamadığımdan bilemeyeceğim. başka bir vakit de sustalının şak sesinden korkup depar atan piçin tekinden kurtulmuştum kaçmasa bıçaklardım ama normal gündüz saatinde de mi elimde baltayla mı gezeyim ne yapayım, bu ne biçim ülke? hayır bir de saldırgana kesici delici aletle karşılık verdiğinde ''orantısız güç'' bilmem ne geyiğine, cezayı sana veriyorlar. ulan benim etim ne budum ne? hayvan gibi adamla bilek güreşi mi yapayım yani bu mudur orantılısı?

hanımlar alın çakınızı yanınıza. özellikle kendinizi güvende hissetmediğiniz yerlerden geçerken, montun ceketin cebinde elinizde hazır bekletin. olur ya saldırıya uğrarsanız, soğukkanlılığınızı koruyabilirseniz eğer adamın dış bacak, kol, karın boşluğu gibi yerlerine saplayın çekin. o acıyla kıpırdayamaz zaten biraz. hemen kaçıyorsunuz. beklemeyin. çakınız büyük olmasın. beş-altı santimetrelik olanı yeterli. yaratık ölür mölür başınıza kalır sonra kıymetlenir, insan yerine koyup size ceza keserler.

edit: kalçanın riski ve olası mahkeme durumunda cezası daha azmış.
    ayrıca şu da var, böyle bir insan zannetmiyorum ki gidip sizden şikayetçi olsun. ama diyelim ki şikayetçi oldu. birincisi sizi nasıl bulacaklar? ikincisi haydi kamera falan vardı, oradan buldular. adamın ne bok yemeye çalıştığı da ortada olacak zaten. ceza alınsa dahi paraya çevrilme ihtimali yüksekmiş, bana öyle bi bilgi geldi. ve şahsen tecavüze falan uğramaktansa ya da ölmektense mahkemelerde uğraşmayı tercih ederim.
  • insanın kanını donduran olay, benim takıldığım "çok anlamasam da" üzerinde takım elbiselerin altına giyilen yelek modeli var, ya sokaklarda mafya apaçi triplerinde takılan biri yada denildiği gibi suriyeli göçmen, ama üzerindeki kıyafet duruma yakışmıyor.

ama kafasını öldüresiye yere vurmasını aklım almıyor, bizim millet bunu yapmaz.
  • hep dedigim gibi boyle sapiklari,tecavuzculeri,vb. suclulari direk hadim ediceksin.hadim olan tipide gazeteye ilk sayfadan boy boy basican ki herkes unutmasin o kişiyi. oluncede kadavra olarak kullancaksin bi ise yarasinlar.
  • 1. haberi tvde izledim. sinirden kendimi sikicem. sorsanız kendime hümanist derim ama sınırım buymuş demek ki. "bu adamı alacaksın" la başlayıp "bak bakalım bir daha yapabiliyor mu" ile biten cümleler kuruyorum şu an.

tanım: bu olayı mümkün kılan herkesin allah belasını versin.
  • ülkede polis teşkilatının komple kapatılması gerektiğini gösteren haberlerdir. benim gözlemlediğim polis hırsızı protesto eden insanlara gaz ve su sıkıyor. trafikte kota doldurmak için ceza yazıyor. sınır kapısında tır durduruyor ama içini arayamıyor. yolsuzluk ile ilgili bir çalışma yaptığında doğrudan yeri değiştiriliyor. eve hırsız filan girdi mi göstermelik parmak izi alıyor böyle bir örgüt. hoş adamların da suçu yok yakalayıp teslim ettiklerinde suçlu daha polis belge işini tamamlamadan salıveriliyor. biz kapatalım polis ve adalet örgütünü herkes kendi yöntemleri ile hukuk ve adalet arasın ki şu anda durum o. en azından ödediğimiz vergi düşer. bizim paramızla bizi itekleyip tartaklayan bir grup insandan da kurtulmuş oluruz.
  • polisin yalnızca akp iktidarını korumak için var olduğunun ıspatıdır .
  • sinirden kudurmama sebep vermiş olaylardır. bu eylemlere maruz kalanların yakınlarını düşünüyorum ben, biz bu denli sinirleniyor, aklımızdan geçen manyak düşünceleri o heriflerin üzerinde uygulamayı hayal ediyorsak yakınları kim bilir ne haldedir. şu üç olaydan biri benim ailemden birinin başına gelse, sevdiklerimin başına gelse ve o üç orospu çocuğundan biriyle karşılaşsam hiç gözümü kırpmadan gebertirdim herhalde.
    gücüm yeterse tabii.
    sonra ben suçlu olurdum orası ayrı, öyle de boktan.
    şimdi bu adamlar gereken cezayı alacak mı diye düşündüğümüzde sinir katsayısı iyice yükseliyor. üç ay yatıp çıkacaklar, ya da ne bileyim bilmem kaç ay. bu üç ruh hastasının da işine gelecek zaten o hapiste üç ay yatmak. daha yaratıcı cezalar istiyoruz. şu iyiymiş:
    (bkz: #40189946)
    bu yüzden diyorum ki, diyoruz ki, türkiye hakikatten artık boktan bir halde. eskiden gece vakti dışarı çıkmanın tehlikelerinden bahseder dururduk. şimdi günün her saati, nerede olursa olsun, her türlü olay birçok insanın gözünün önünde gerçekleşebiliyor. sonra da psikolojisi öyleymiş de böyleymiş gibi zırvalar duyuyoruz bu herifler hakkında. sıçarım onların psikolojisine de ruhsal çöküntüsüne de.
  • olayı sadece polise bağlamamak lazım, biz halk olarak imdat lafını duyunca kaçan bir milletiz. türkiye'de kadınlara savunma kurslarında ilk öğretilen şey imdat diye bağırmamaları, yangın var diye bağırmalarıdır.

ben şahsen bu tarz bir olaya şahit olsam elimden geleni yapmaya çalışırım, ancak işin içine bıçak silah vs girdiği an insan bir buz keser yani normal olarak.

o yüzden bu tarz olayların önüne geçmek için ciddi cezalar olacak, yapan kişi bir telefon için 30 senemizi vermeyelim diyecek ki bu tarz olayların önüne geçeceksin.
hesabın var mı? giriş yap