• siz hiç özgürlüğü deneyimlediniz mi?

birçoğunuz var oluşunuzdan beri neo'nun kapsülde geçirdiği beden gibisiniz.

keşke gençken yaşadıklarımızı gösterebilecek ve yaşatacak imkanımız olsa.
    sanırım "gözlerim neden acıyor" diye sual ederdiniz.

bu amcalar ve teyzeler olmasa 2-3 ay içinde %100 katıksız ortadoğu bokuna dönüşürsünüz.

30-40 yaş arasındaki amca ve teyzelerinizin değerini bilin, hepsi kendince özgün. şimdiki gençler gibi aynı fabrikadan çıkmış tek tip üretim değiller. dinlediğiniz müzikler, giyim tarzınız, düşünce yapınız, ilgi alanlarınız hep birbirinizin aynısı. kafamızı nereye çevirip baksak aynı renk genç görüyoruz. işin gerçeği midemizi bulandırıyorsunuz, ama kabahatın sizde de olmadığının farkındayız.

neyse fazla uzatmadan, amca ve teyzeler sayesinde farkına varmasanız da ucundan köşesinden size de farklı renkler bulaşıyor. önümüzdeki dönem eğer ülkede bir şeyler değişmezse, bu ucundan bulaşan renklerden de mahrum kalacaksınız.

bir insan ne kadar renkliyse, o kadar değerli olur.
    amcalara teyzelere sahip çıkalım.
  • evet buyrun biziz. zorunuza mı gitti bebeler ?
  • (bkz: zoruna mı gitti)

sadece 30 değil, 40, 50 üzeri de mevcut. birilerinin yeni nesle okuma, yazma, efendilik gibi kavramları öğretmesi gerekiyor.

bunu yazan +40spor
  • ergenlerin gazına gelenlerin toplandığı başlık. lan zaten hepimiz birilerinin teyzesi ya da amcası değil miyiz? neyin isyanı bu?
    38 yaşında sözlük teyzesiyim. bi ayağım çukurda olmasa gayette memnunum.
  • nedense bana da 20 li yaşlardaki yazarlar denk geliyor.
  • 30'uma birkaç ay kalan şu günlerde hüzünlendiren başlık.
    nasıl geçti bu kadar yıl anlamak mümkün değil.
    ağlamak istiyorum sözlük :p
  • sozlugun kurulus tarihinde ana-babasinin bunyesinde vitamin dahi olmayan yazarlarin yakarisi.

tanim: amca deme lazim olur
  • sözlükte 30 yaş üstü yazamaz yada yazmamalı diye kural falanmı var? ben sözlük yazarı olduğumda yaş 40 falandı... bileyimde...
  • benim vasatligi, kimi amca teyzeninde superligi teslim ettigi olusum.
  • 30 yaş üstüne amca/teyze diyen birinin yaşı en fazla 9'dur. bu da bizi başka bir sorunla yüz yüze bırakır:

(bkz: sözlüğün ilkokul bebeleriyle dolması)
hesabın var mı? giriş yap