• yıl 1998-1999 arası yer: istanbul

okula yeni başlamışım. tam anlamıyla bir solak olduğumdan her işimi sol elle yapıyorum. kalem tutmak, çatal kullanmak vs.

öğretmenim geldi kalem tutarken sağ elini kullan sol el şeytanın elidir falan dedi. ulan daha yeni okula başladım bi' sakin aq.

bu mevzu böyle devam ederken olay sınıfta patlak verdi. adım şeytana çıktı. daha 1. sınıfım. ilk aylarım. kimse benimle takılmıyor, konuşmuyor. öğrenci velileri falan okula geliyor; bizim çocukta solak olur onun yanına oturtmayın falan diye.

yaşadığım travmayı ben bile düşünemiyorum şu psikolog halimle.

sonra ailem okula geldi baya bi' olay olmuştu. sınıfım falan değişti. işin güzel tarafı gittiğim sınıfın sınıf öğretmeni solaktı. beni aldı, yetiştirdi. bugün bir şeyler olduysam, başardıysam onun sayesinde. mekanın cennet olsun hocam.
  • yıl 2010 civarı orta okulun sonlarındayım. okulun giriş kapısındaki nöbetçi masasında görevliyim ve bütün gün oturup nöbet tutuyorum. yanımda bir arkadaş daha oturuyor. şimdi o yaşlarda kafan patlar sıkıntıdan, ben de yanımda top trumps kartlardan getirmişim. o zamanlar baya oynardık onlarla.

neyse işte biz orda oynarken vice city'deki tommy vercetti'ye benzeyen yamuk kafalı müdür yardımcımız yanımıza uçarak geliyor ve elimizdeki kartları topluyor, siz kumar oynuyorsunuz diyerek ve biz de bön bön bakıyoruz kartlarımız giderken.
  • aylar önce bir gün minibüse bindim. baktım yaşlıca bir kapalı teyze ayakta duruyor. ayağa kalktım;"teyze buyur otur" dedim. kadın istifini bile bozmadan;"ben erkeklerin yerine oturmam." dedi ve ayakta kaldı.

artık bilmiyorum illa kucak mı istiyordu ama erkeğin oturduğu yere oturmam ne demek lan. yer veren bayan olsa ne olacak ondan önce milyon tane erkek oturmuş oraya. bu nasıl kafadır?
  • yunan mitolojisi ve platon okuduğum için dinden çıkacağımın iddia edilmesi
  • geçtiğimiz hafta bayram ziyaretinde bir enişte ortaya sçtı: tayyip'ten sonra camiler daha çok doldu.

ben de: hayırdır bu adam peygamber oldu da insanları dine mi davet ediyor bütün gün ekranlarda siyaset yapıyor... dedim ?

öyle deme dedi, o yokken resmi kurumlarda mescit yoktu, namaza giden neredeyse yoktu dedi...

neden olduğunu anlayamıyor :))
  • üniversite zamanı (90'ların sonu) public bir ortamda bir hatunla öpüşüyordum. bir teyze gelip yatak da getireyim mi demiş benden de iyi olur cevabını almıştı.

sonrasında tüüü ahlaksız, utanmaz diye sayıklayarak gitmişti.
  • antalyalıyım.
    sene: 2004-5 gibi bişey, 14-15 yaşındayım

minibüse şortla binmiştim. öyle kısa bir şort da değil. diz hizası.
    bütün minibüs bacaklarıma bakmıştı. plot twist: çok kıllı bir erkeğim.

o günden sonra antalyanın kıymetini anladım.
    sadece yobazlık değil belki de sapıklıktı bu bilmiyorum.

sakarya merkezde ramazanda annemle yemek yiyecek yer bulamama durumu da yaşadık. ama çok şükür uğradığımız 5. yer mi ne yemek verdi. o yüzden teğet geçti.

ha bir de sene 2010-1

ev sahibi tutucu biriymiş. 2 günde bir napıyorsunuz diye kapı çalıyordu. gecenin bi yarısı eve içki getirip sabaha kadar içmiştik. sesi duymuş geldi. içkiden şüphelenmedi herhalde ki "eve kız mı getirdiniz len siz" dedi. "yok dayı ne kızı?" diye içeriden 3 erkek gelince içi rahat etti adamın. içkiyi sormadı bile ghfg
  • kuzenimin eşi çocuklara hayvanları tanıtan kitabın domuz olan sayfasını bantlamıştı.
  • ev anlaşmasında son şart olarak bana şöyle bir şey sunulmuştu;

eve kim girecekse 2 gün önceden bana haber verilecek, kim olduğu, neden geldiği ve neyin olduğunu kanıtlayıp öyle alabilirsin.

utanmasa, adli sicil belgesi ve sağlık raporu da isteyecek. 2 gün önceden nedir ya, eve biriyle girebilmem için 2 günlük prosedür var zaten, o belgeleri anca toplarım. ingiltere vizeyi daha kolay veriyor..
  • - ramazan ayında bana şişe su satmayan fatih'teki bakkal;
    - önümde elele yürüten çifte "sizin kafanızı kesmek caizdir" diye bağıran adam,
    - kaldırımdaki otobüs durağında birbirine sarılan çifte taa belediye otobüsünün içinden fırlayıp "ayrılın amına kodumun orospu evlatları" diye saldıran namus bekçisi dede...

daha var da aklıma gelmiyor.
hesabın var mı? giriş yap