• sırf müzik dinlemek için radyo programcılarının birbirinden saçma muhabbetlerine maruz kalmak istemeyen bizler, müzik uygulamalarını, hışırtısız, çekme problemi olmadan rahat rahat dinliyoruz.

karşımda bir şeyler anlatan birini dinlemek istersem de podcast açıyorum.

yeniliklere ayak uydurabilenler kazanıyor. ayrıca teknolojik gelişmeler ve değişen ihtiyaçlarla birlikte yok olan birçok meslek var, radyocular tek değil.
  • netflix, youtube, prime gibi platformlar sayesine tv'de batacak bir gün.
  • alakası bile yok. spotify olmasa bile başta mp3 ün yaygınlığı olmak üzere günümüzde müziğe ulaşmak çok kolay.
    radyolar battıyor ise nedeni radyoculuk dışında işler yapmaları ama pek azının radyo istasyonu gibi çalışmasıdır.
    gelişmiş ülkelerin bir çoğunda konuşma radyoları vardır. tartışma söyleşi vb. ağırlıklı olur. bizde böyle radyo yok.
    yiyorsa sedat peker'in videosundaki sesi yayınla da görelim. anketlere göre akp seçmemi içinde sedat peker videolarından bi haber çok insan varmış. yayınla kayıtları, gerçek uzmanlar ile tartışma programları yap bırak batmayı zirve olursun ama göt ister.
  • radyocular zevzekliği bırakıp podcast işine girmelidir. dünyada podcastler devasa hale geldi ama bizde hala çok marjinal seviyede. tabii podcast yapmak için ortalama üstü iq ve entelektüel okur yazarlık lazım. öyle radyocuyu da ara ki bulasın.
  • radyoculuk ne durumda bilmiyorum ama misal podcast yukseliste. belki geleneksel radyoculugun format degistirip internet uzerinden, daha etkilesimli bir sekilde, belki muzik ve sohbet ayrilacak sekilde yeniden sekillenmesi gerekiyordur.
  • reklam dinlemenin beni oldukça rahatsız ettiği, çağın gerisinde kalmış vırvırcırcır şeysi. radyonun dikte ettiği şarkılara maruz kalma tutsaklığından kurtulduk ayrıca.
  • yeniliğe ayak uydurmayanlar toz olup giderler.

(bkz: nokia)
  • spotify yüzünden radyolar battı diyen kişi trolldür "ki başlığı açan zaten sözlük'teki en düşük zekalı troll"
    türkiye'de radyoculuğu batıran bizzat radyoların kendileridir. kalitesizlik marka olmuş bir sektör batmaya mecburdur. dünyada ise radyo özellikle batıda hala dinlenen bir medya aracı.
hesabın var mı? giriş yap