• maslak'ta, trafik ışıklarında honda'sıyla yanımızda beliriveren ve camları yumruklarıp "suuuaavi abbiii,suuavi abbiiee!" naaralarımızla kendisine kısa süreli bi şok yaşattığımız, kalın sesli, homerosvari sakallı adam.
 • o ihtişamlı sakalını deniz gezmişler idam edildiğinden beri kesmediği iddia edilir.
 • altın portakal ödüllerinin verildği gecede smokinli (ki o geceye mazlum çimen bağırsakları dışarıda bir gömlek ve pantolon ile gelmişti), öğrenci eylemlerinde kafasında bere ile görebileceğiniz kişidir kendileri (bu ne sevgi ah, bu ne yaman çelişki)...sesinin hakkını vermek gerek, gerçekten iç paralayıcı bir sesi vardır (belki ondan şarkılarında pek coşku bulunmaz); yalı çapkını, iki gözüm iki çeşme gibi şarkılarda kendini belli eder (tek kelime ile vurur)...

  müziği bırakmasın da, ne biliyim, artık orda burda (bir eylemde bir protokolde) görünmesin...evinde otursun...
 • zeki müren'in kendisiyle ilgili bir esprisi vardır. aynen şöyle demiştir: "ayol adamı ters tutsanız bütün bodrumu süpürürsünüz."

  nil karaibrahimgil'in babası değildir. suavi karaibrahimgil 70li yillarda sarki söyleyip, 90ların başında "adınız soyadınız telefon numaranız biz sizi ararız" şarkısıyla tekrar bir çıkış denemiş* kişinin ta kendisidir.
  kaynak: nil dünyası kartoneti
 • filmin başlamasını beklerken sinema salonuna girip herkese selam vererek beni hayrete düşüren kişi (salon küçük diye mi öle yaptı anlayamadım ama yaklaşık 40 kişi vardı).
 • aile dostumuz sayılır kendisi*. eskiden hep rizeye gelirdi pikniğe giderdik. çok ilginç biri gelirdi bana noel baba gibi sakalları vardı çünkü, ee tabi bir de ufağız. yalı çapkını albümündeki bir şarkısı ile bir yarışmada derece yapmıştı yanılmıyorsam. bu şarkıyı ilk defa babam ve arkadaşlarına rizede kayıkhanede söylemişti, ki sahroş kayıkhane jürisi ona ödülünü daha gitmeden vermişti *. hatta yalı çapkını albümünün içinde ufak bir yazı geçiyor bu kayıkhane ile ilgili*.
  babam bir ara eve misafir etmiş kendisini benim yatağımda yatmış.alakasız olsa da toroslarda bir arkadaşı ile gittiği avda üzerine yaklaşık 40m kadar inen bir ufo görmüştü, sonra ufo aniden kaybolmuş hemen yanına gelen arkadaşı "gördün mü sen de" diyince cevap olarak "altıma ettim az daha" tarzı bir cevap vermiştir...ilginç bir adam, ama direk muhabbetim olmadı hiç. şarkılarınıda pek bilmem ama "hasret türküsü" insanı yer bitirir.**
 • sebzeli çorba* içerken, sakal-bıyık kombinasyonundan ötürü sadece sıvı kısmını alabildiğini düşündüğüm sanatçı. (bkz: suzmek)
 • x-man olsaydı bu bey; şuavi olurdu ismi.
  sakalından hüzme verirdi dünyaya barış ve esenlik adına...
 • seneler once bi yarismada asya'nin sesi secilmistir.
hesabın var mı? giriş yap