• tercih edebileceğim yöntem.çok sıkı kurallar eşliğinde gerçekleştirilen ve bebeğin doğduğunda olası su aspirasyonundan kaçınmak için önlemlerinde mevcut olduğu yöntem.sezaryen yöntemine getirilen kısıtlama sonucu popülaritesinin artacağını düşündüğüm bir gerçek.kesinlikle suda doğuracağım.

bu da işin şakası :)
    http://i50.tinypic.com/mc54dk.jpg

edit: şaka bir yana işte gerçek bir aşk meyvesinin suda doğumu için ;

https://www.youtube.com/…yer_embedded&v=psycal8fqig
  • hakkinda yazılanlar doğru, ben bugün gözlerimle gördüm bunu.

balığım bugün doğum yaptı; an be an gözlemledim, doğum çok kolay oldu, pırt diye çıkarttı yavruyu bizim mercankız, bebek de doğar doğmaz nefes alıp yüzebildi.
    kendi doğum hikayemi düşününce, özendim valla ne yalan söyleyim..
    tavsiye edilesi bi' doğum şekli.
  • kizimi kollarima aldigim dogum sekli. saka maka degil, birisi gogsume koymadi, icimden cikti ve ben kendim kucakladim onu. bence suda dogumun en ozel taraflarindan birisi de bu. onun disinda epizyo kesi dikis vs olmadi, cok ufak bir yirtik oldu vajinada, ilk dogum icin bahsetmeye bile degmeyecek kucuklukte.
    yurtdisinda tecrubeli bir ebeyle, mudahelesiz bir sekilde oldukca agrisiz dogurdum. dusunen varsa tavsiye ederim.
  • suda doğan çocukların iyi yüzdüğü söyleniyordu belgesellerde..
    henüz şampiyonaya katılıcak yaşa gelmedi heralde hiçbiri..
  • bir kadın, üç bebeğini suda doğurduktan sonra dördüncü çocuğunu suda, doğada doğrumaya karar vermiş. bir yağmur ormana gitmiş ve olaylar olaylaar

not: yani genel olarak kadınların nasıl çocuk doğurduğunu aklım almıyor. hayır ben de kadınım, benim de vajinam var, sadece oradan nasıl bir çocuk çıkartabildiklerini anlamıyorum :/

doğurmayın ya, yazık bize :(
  • avrupa'da birçok ülkede, evde doğum yapan kadınların tercih ettiği yöntemlerden biridir...bunun için küvet veya şişme bir havuz sağlanır ki zaten doğum havuzu adını almış, farklı ebatlarda şişme havuzlar mevcuttur ve satın alınabildiği gibi kiralanabilme opsiyonları da vardır...doğum belli bir aşamaya geldikten sonra, ılık suyla dolu olan havuza girilir...sancıları azalttığı, ağrıların daha hafif geçtiği ve doğumun anne açısından daha kolay hale geldiği söylenmektedir*...

edit: bu dogum kişinin kendi kendine havuzu şişirip, içini suyla doldurup, haydaa şeklinde içine girmesiyle olmaz elbette...dogum baslayana kadar bir ebe yaninizda olur, dogumun baslamasiyla ikinci ebe de yardima gelir...kapinin onunde de icinde acil durumda gerekebilecek cihazlarun bulunduğu iki araba bekler...acil bi durum söz konusu olduğunda da derhal ambulans çağırılır ve kisi hastaneye nakledilir*...
  • 9 ay boyunca suda yuzen bebegin birdenbire havayla temasi sonucu $ok ya$amasinın neticesinde beyin hücrelerinde de azalma sözkonusuyken, suda doğum halinde bu hücre azalmasının minumuma inmesi sebebiyle,suda doğan çocugun daha zeki olmasını sağlayan doğum şekli(ymiş).
  • son albümü can kırıklarında, şebnem ferahın
    ben zaten suda doğmuşum demesiyle onunda zamanında bu yöntemden yararlandığını sezdiğim doğum şekli. *

(bkz: can kırıkları)
    (bkz: okyanus)
    (bkz: uydurukcu)
  • televizyonda gordugum uzere, kuzey ulkelerinde balina avi sonrasi kiyidaki denizin aldigi durum ne ise, o dogum kuvetindeki su da o duruma geliyor.
    kanlar icinde, plesenta midir, pihtilar midir, dogum yapanin di$kisi midir, artik ne begenirseniz.
hesabın var mı? giriş yap