• 4 mart 2009 tarihinde öldürülen münevver karabulut'un babası. 2 nisan tarihinde katıldığı 5n1k programında gördüğüm kadarıyla derin depresyona girmiş bir durumda. kızının öldürüldüğü yetmezmiş gibi ardından aldığı tehdit telefonları ile hayatı karartılmaya çalışılıyor. yaşadığı acıyla o kadar dolu ki cüneyt õzdemir'in sorduğu sorulara karşı önce ben neredeyim der gibi bir duraklama ardından hep monoton cevaplar verip durdu. sürekli ne kadar üzüldüğünü, üzüntüsünü atlatabilmek için ne kadar çok ağladığını anlattı. kızının küçük dayısına cinayetin söylenmesi ve ardından karakoldaki polislerin ağladığını görmesiyle kızının öldüğünü anladığını, kendisini kaybettiğini söylediği zaman bile yaşadığı şokun getirdiklerini üstünden atamadığı belliydi. dayanağı, güveneceği kimsesinin olmaması, bir işçi olmasına rağmen çocukları için yaptıklarını anlattıkça cüney özdemir'in bile boğazı düğümlendi ve gözyaşlarının tutmak için epey çaba gösterdi. süreyya bey için kızının katillerinin bulunması ve cezalarını çekmesi kızını geri getiremeyeceği için içindeki acıyı dindireceğini hiç sanmıyorum. süreyya bey için sabır ve sabır diliyorum.
  • münevver karabulut'un babası. yaptıkları ile algımızın açılmasına sebep olmuştur. bu ülkenin güvenlik kuvvetlerinin parmak kadar bir çocuğa 2 aya yakın bir süredir ulaşamayışlarıyla ne kadar acz içerisinde olduklarını bizlere göstermiş ve aslında o çok bahsedilen adalet kavramının teoride ve pratikte olmak üzere kişilerin toplumsal statülerine bağlı olmak kaydıyla iniş çıkışa tabi olduğunu gözümüze gözümüze sokmuştur.
    boray uras'ta zamanında kızı için benzer fedakarlıklarda bulunmuştu. buna rağmen gerekli merciler, başarısızlıklarının verdiği utançla yüzleri kızararak babadan af dileyip başsağlığı dileyecekleri yerde, o makamlarda bulunan insanlardan beklenmeyecek bir pişkinlikle çeşitli gazetelere de ahlak dersi içeren demeçler vermektedirler. senaryo en basit haliyle utanç vericidir. kendisinin metin olması ve desteğe ihtiyacı olduğu elzem zira kızını kaybeden bir baba her gün ölür.
  • "..bu gece ilk kez biraz uyuyabileceğim..çünkü bir kişi tutuklandı" diyendir.
    ntv - canlı gaste
    27 nisan
  • şu sıralar show tv de yüreğinin yangınını hissedebildiğim adamdır. gerçekten çok acı.
  • kızının öldürülmesi üzerine, bugün televizyonda isyanla karışık bir konuşmasını izledim. ülkemizi ve işleyişini bu konuşmasında adeta özetledi. adamcağız sinir ve üzüntüyle konuştu ama umarım bunun yaşadıklarından sonra normal olduğunu anlar bazıları. bir de kabak ona patlamaz, üzüntüsünü, kızgınlığını anlarlar ve anlayışlı davranırlar. zira ben burda dediklerini yazsam çaylaklık yolunda emin adımlarla ilerlerdim. ama helal olsun. başka da bir şey demiyorum. bir kızım olsa ve .. bilemiyorum yaşadıklarını anlamam çok zor, ama ben aynı durumda olsam akli dengemi yitirirdim herhalde.
  • çok cesur bir insan ve bulunduğu konum itibarıyla çok doğru bir insan. canını ciğerini kaybetmiş bir insan olmasına rağmen suçu ve suçluyu doğru teşhis edebiliyor. duygusallıkla öfkesini sadece cinayetin faillerine değil, faillerin yakalanması için gerekli çabayı gösteremeyenlere de fazlasıyla yöneltiyor. ekranlar çıkıp caniler diye ağlamıyor. umarım en kısa sürede failleri bulurlar diye durumu bir realiti şova çevirmiyor. gidenin kendi canı olduğunun bilincede olarak çok düzgün laflar edip bazılarını feci halde kzıdırıyor.

ve noluyor? italya'daki temiz eller kampanyasını her fırsatta referans gösterip poz veren başbakan rahatsız oluyor. başbakan toplumun tepkisini, kurumların kokuşmuşluğundan uzaklaştırıp tabanının muhafazakar aile ahlakını kaşıyarak kızın babasına çekmeye çalışıyor. işte bu adam tek başına bu büyük acısıyla öyle şeyler başarıyor ki emniyet müdürü ayrı rahatsız oluyor, başbakan ayrı. bu tek başına duran adama ancak saçma kültürel kodlarla saldırmaya çalışıyorlar ve öyle bir noktadayız ki muhafazakar ahlakı böylesine içselleştirmiş bir toplumda bile söyledikleri komik kaçıyor.

ilgili haber için:
    http://www.radikal.com.tr/….7.2009&articleid=946044
  • yakında "hakkını arama suçu"nu işlediği için hapse düşebilir.
  • helallik için 3 milyon euro isteyen adam.

http://www.hurriyet.com.tr/…em/12379209.asp?gid=229
  • yuvarlak hesap 5 verelim münevver testerenin üstüne düştü desin bari. ayıp günah.
  • haber doğru ise diyet istemiş. günümüz şartlarında tuhaf gözükse de o kadar da tuhaf değil.
    (bkz: kan bedeli)
    http://www.darulkitap.com/…/buyuksafiifikhi/094.htm
hesabın var mı? giriş yap