• insanın kanı donuyor. savaş nasıl bir vahşettir aklım almıyor. gerçekten diyecek söz bulamıyorum. ama aslında bu videoyu şunun için paylaşmak istedim: bu öldürülenler bir şekilde orada kalanlar, ordan kaçmayı başaramayanlar. defolsunlar kendi ülkelerine diyenlere sesleniyorum. bunların ülkesi işte böyle bir yer

https://twitter.com/…?t=lgldiezv2flwuyrihj8z-q&s=19
  • çocukluğunda zorbalık yaşayan, boktan ailelere sahip olan ve iyi eğitim imkanı da sunulmayan (veya hiç olmazsa kendi kendine bu fırsatı yarat(a)mayan) bireyler er geç tanık olduğu dehşet manzaralarını içinde bulunduğu topluma geri yaşatır.

bu açıdan bakarsak sert hatta gaddarca olacak ama diyebiliriz ki "yarın ananı bacını bıçaklayacak mülteci çocuklar için fazla endişeleniyorsun". maalesef ki onlara berrak zihinlerini geri kazandırmak imkansıza yakın. haşere gibi üreyip senin değerlerine kafa tutacaklar, olacak olan bu.

bunun dışında "savaş nasıl bir vahşettir aklım almıyor" kısmına katılıyorum. sadece diyorum ki "orada kaybettikleri savaşı burada tetikleyecekler"

buna razıysan ok, gitmesinler. ama umalım ki günün birinde bize sıkmasınlar.
  • yetimlerine türkiye devleti değil suriye devleti sahip çıksın. sözün özü allah versin. başlığı açan (bkz: ak troll) kaçarsa diye görsel bu da paylaştığı twitter linki.
  • (bkz: zamanlaması manidar)

türkiye'de istilacı karşıtı kamuoyu oluşurken servis edilen propaganda materyali.
  • yeterrrrrrrrrrrrrrr be artık yeterrrrrrrr. dünyanın her yerinde zulüm var, her yerinde kan ve gözyaşı var. türkiye allah değil ki hepsine elini uzatsın. bu coğrafya bizim yüzümüzden bu halde değil, cezasını da biz çekmek zorunda değiliz. bu coğrafyada dün ölenler bugün öldürür. pembe götlülükle ülke yönetilmez. koca ülke ne hallere düştü ay yazık diyerek dört bir yandan ne idüğü belirsiz insanları topluyoruz ülkeye.
  • "defolsunlar kendi ülkelerine diyenlere sesleniyorum" diyorsun ama, buradakiler de birgun böyle şeyleri yapacaklar ve zaten yapıyorlar da!

o yüzden ben de "defolup gitsinler ülkelerine diyorum"

ülkemde huzurlu yaşamak istiyorum, çok mu bir şey istiyorum?
  • at izi it izine karışmış durumda, öldürenler bu ülkeye giremiyor mu sanki? boşuna dramatize etmeyin, olay bambaşka.
  • bizde de bir gece evinden alınıp hiç bir delil olmadan müebbet yiyebiliyorsun.

böyle kafana sıkılarak mı ölmek daha kötü, yaşarken bir hapishane de diri diri çürüyerek mi ölmek bilemedim
  • banane, benim atam üzerine düşeni yapıp küllerinden doğurmuş ülkeyi.
    suriyeliler açlıktan da savaştan da ölse ülkemde istemiyorum. yallah evlerine!
hesabın var mı? giriş yap