• ek$i sozluk tarihindeki en buyuk hurafelerden biridir. sozlukte entry'lere smiley koymak hicbir zaman yasaklanmami$tir, insanlar smiley koydu diye ucurulmami$tir.

nasil ortaya ciktigi ise ayri bir hikayenin konusudur.
  • smiley was here ın yerine kullanılabilecek bir kısaltma...
  • turkcesi bgv seklinde cevrilebilecek kisaltma (burada gulucuk vardi)... (bkz: tdkyla yarismak) (bkz: suser tdk iliskisi)
  • içimde uktedir.

yıllarca herkes, otu boku swh gizli bakınız ile bitirdi. okur olduğum zamanlar (2005-2007 arası) buralar swh'den geçilmiyordu, pek bi modaydı. çok heves etim bende; yazar olacam, sonra ottan boktan entarilerimi swh ile bitirecem, dedim. hırs yaptım, çalıştım çapaladım, sonunda yazar oldum (2008) ilk bi kaç swh'den sonra bi baktım millet kötülüyor. yok efendim banelmiş, iğrençmiş, modası geçmiş, ''swh diye entari bitireni dövmek'' diye başlıklar açılır olmuştu.

yazarlığıma bile sevinemedim. sildim tüm swh'li entarilerimi, o gün bu gündür kullanmam. ama dedim ya uktedir içimde.
    yıllarca swh bakınız ile deli gibi dolaştınız, kaldırdınız nick altına swh yazıp güzelim bağğyan suserleri. ben yazar olunca mı modası geçti lan bunun. dellendirmeyin adamı.

al işte mına koyim... al al al * * *
  • so what cagrisimi yaptiran kisaltma.
  • http://www.swh.net/ adresinde faaliyet gösteren speaking of women's health adındaki bir non profit organizasyonun kullandığı kısaltma
    edit-ül adres: www.speakingofwomenshealth.com
  • ks. sallallahu weleyhi hessellem
  • sözlüğe yeni gelenlere not:
    bunun modası geçti canlar, hatta baya oluyor geçeli. bi 5 sene önce belki sıvıh sıvıh diye gülmek yaygın bir sözlük tribiydi ama bitti gitti, ceren ve minibüs girmesi muhabbetleriyle beraber müzede yerini aldı. artık kullananı antipatik yapan bir kısaltma bu, "edit: imla" ve "tanım:" ile birlikte negatif elektrik paratoneri oldu, dolayısıyla "ehe bi komiklikler, bi şakalar" moduna geçmek için bunu kullanmayın ters teper elinizde patlar.
  • sözlükte sıkça kullanılan bir kısaltma...

sonunda bunu, akıllı bkz. şeklinde yani * içinde gördüğünüz entry'lerde yazar şöyle demek istemektedir:

-salak olabileceğiniz için ya da yaptığım espri çok boktan olduğu için anlamama ihtimalinize karşın bunun bir espri olduğunu belirtme gereği duydum... evet, bu bir espriydi aslında... ehh, artık esprime gülersiniz sanırım... teşekkürler... *
  • en yavşak kısaltmadır.
hesabın var mı? giriş yap