• türkçe'de yanlış yazım rekortmeni, şampiyonu. yerine ısrarla tabi kullanılması ile yazım hatası oranında "de bağlacı"nın, "her şey"in, "bir şey"in, hatta "mi soru eki"nin bile eline vermektedir.
  • tabi kelimesinden farkli oldugunu sozlugun dortyuzdortbinucyuzaltmisbirinci entrisinde belirtmek istedigim, dogal, oyle vb anlamlara gelebilen kelime.
  • sene 2012 ve hâlâ tabi olarak yazanların olduğu kelime. şimdi ben size ssg de tabii yerine tabi yazıyor desem?
  • yeni haberim olan platform şöyle girip bir göz attım 2 adet dizi tavsiyem olacak

birincisi (bkz: karanlıkta koşanlar) haluk bilginer köksal engür ve uğur yücel üçlüsünün şov yaptığı son bölüme kadar merak uyandıran harika bir dizidir.hikaye polisiye yazar ahmet ümite ait, 10 bölümlük muhteşem bir mini dizi, seyredin.

ikincisi (bkz: kartallar yüksek uçar) başrol sadri alışık başka söze gerek yok

yedi numara, yedi tepe istanbul zaten bilinen diziler ama üstte yazdığım iki dizide müthiştir.
  • edge desteklenmiyor.

daha ne diyeyim ki, o kadar yaptınız da edge mi desteklenmiyor, hani şu windows ile gömülü gelen tarayıcı?
  • güzel diziler barındıran ücretsiz platrform, örneğin:
    adalett(polisiye gerilim) şimdilik platformda izlediğim en iyi dizi
    organizasyon bizim işimiz(komedi) selçuk aydemir yapımı, fena değil
    son gün(polisiye gizem) sonunu getirmedim daha
    mahsusa(tarih) trablusgarb savaşını anlatan bir dizi, daha ilk bölümünü izledim. bu da şimdilik fena değil.
  • tv box a yüklediğim gibi eski arşivleri araştırdım hemen...
    7 numara.. bizimkiler.. leyla ile mecnun.. gülşen abi.. kuruntu ailesi.. çiçek taksi.. sakarya fırat.. en son babalar duyar.. trt fulle yakın mevcut gibi görünüyor..
    ayrılsak da beraberiz i göremedim.. yüklenir inşallah..
    film ler belgeseller cabası...
    ücretsiz.. reklamsız şu an için.. beğendim..
    inşallah arşiv daha da genişler..
  • bu güzelim kelimeyi tabi ile karıştıranları her gördüğümde içimde bir şeyler ölüyor. yapmayın canına yandıklarım. mabel matiz'in de dediği gibi, zor değil lan.
  • yönetenler her kimse tebrik etmek lazım. sözlükte trt'den nefret eden bir kitleye bile kendilerini sevdirmeyi becermişler. yaptıkları çoğu diziyi beğenerek izliyorum. netflix veya amazon kalitesinden pek aşağı kalır yanları yok. gündemi takip ediyorlar. ve daha önemlisi yenilikçi kafaları var. her dizide bir tık daha gelişiyorlar.
  • kızılelma dizisinin üç bölümünü izledim. televizyondaki tarihi diziler gereksiz uzun olduğu için izlemiyordum ama bu platformun tarihi dizileri çok hoşuma gitti. bazı eksiklikleri olsa da (indirme özelliği olmaması, edge'de desteklenmiyor olması) gayet güzel bir app olmuş. diğer içerikleri de zaman içerisinde izleyeceğim. ne izleyeği hakkında kararsız olanlar için kızılelma'yı ben çok beğendim, tavsiye edilirr
hesabın var mı? giriş yap