• kesinlikle bir oss'nin sozel bolumundeki turkce sorularinin birinin bu kavrama ait olmasi gerektigini du$unuyorum. o kadar cok farkli kullanimlari var ki, ogrenciyi bayagi zorlayabilir. ornek sorumu da geciktirmeden sunayim:

*

"ta$ak" kelimesi a$agidakilerden hangisinde cenitceksin olarak kullanilmi$tir?

a) dun gece oturup koc ta$agi yedim.
    b) ta$ak gecme lan.
    c) valla be, bu arada bizim can'la tani$man lazim cok ta$ak heriftir.
    d) ya sen onu birak da, asil tamer abi icin cok ta$akli diyorlar.
    e) heralde olm. ta$agina kurban.

*

ve evet, yakla$ik uc bucuk yil sonra the agathodaimon'dan asil cevap f $ikki olarak geliyor: "ne o lan tatilde yanmi$sin, arap ta$agi gibi olmu$sun." herkese gecmi$ olsun.
  • hakkında şöyle bir mail forward edilmiş;

a three year old boy in his bath examined his testicles and asked,
    "mommy, are these my brains?"
    mom said, "not yet, honey."

maili babamın forward etmiş olması, "bu gözlemci çocuk ben miyim?" diye düşündürdü. yoksa?
  • erkegi erkek yapan testosteron hormonu salgilamasiyla penisten daha lazim bi levazim. yani bi erkegin cükünü keserseniz o kisi hala erkektir, ama tasaklarini kesip aldiginizda cinsiyetinden bi hayli uzaklasir. hatta ilim adamlari yaptiklari deneylerde (lan bu adamlar da deney gözlem yapicaz diye milletin cükünü basini kesiyor, kücücük cocugu odaya kapatip sikintidan ölüyormu diye bakiyor falan, bu mudur ilim bilim) kücük yasta cükü kesilen erkegin hala sperm ürettigini ve gayet normal bi erkek fizigine ulastigini görmüsler. buna karsin tasaklari alinan bi erkegin tüm gelisimi sekteye ugramis. testosteron eksikliginde kemik yapisinda, kas olusumunda ve cinsel egilimlerinde farkliliklar olusmus. hatta hindistan'da kücük yasta tasaklarini (hatta tüm seti) aldiran bi güruh bile var, bunlar suratlarindaki erkekligin verdigi cirkinlik olmasa aynen kadina ait bi figüre sahip oluyorlar. iste tasak böyle tasakli bi taklavatmis kiymetini bilmek lazim
  • yarak'ın silah demek olduğu göz önünde bulundurulursa taşak da olsa olsa cephanelik demektir.
  • macar dilinde torba manasına geldigi dusunuldugunde etimolojisinde kaynaga bir adim daha yaklasilabilen, -gecen yorumlardan da anlasildigi uzre- cok kullanisli, cok anlamli, bazen sevinci, bazen kederi anlatan, kah aglatan, kah gulduren, herkesin hayatında bir kez ugradigi , hayat kosusturmasinin gercek manada basladigi yer,

kisaca, yasam kaynagi ...
  • hemcinslerime saygımı arttıran organdır efendim. erkek taşak sahibi olarak yaratılış evrimini veya inananlar için tanrı olgusunu yenmiştir. kısaca evrimini kusurlu ama metanetli soğuk kanlı, dışavurumsuz ve ketum olarak tamamlamıştır. hiçbir kadın bacaklarının arasında sallanan bir torbanın içinde iki tane topla yaşayamaz, yaşadığını düşünürsek her gün ay taşşağım sıkıştı, ay taşşağım şöyle, taşşağım böyle diye beynimizi siker afedersiniz. bu serzenişlerin ayın belli dönemlerinde kullandıkları 1 milimetrelik ped durumundan anlayabilirsiniz. biz de öyle mi? neredeyse 1 kiloluk bir kütleyle yaşıyoruz apış aramızda. sonuç olarak, evrimin mucizesi ne bukalemun, ne güneş sistemi ne de üremedir efendim. tek mucize taşak gibi bir organla yaşamaya alışmış bir cinsiyet ordusudur.
  • akıllı tasarımı çürüten, tasarımın hiç de akıllı olmadığını gösteren organ.

ulan bu kadar sakınılması gereken, en ufak bir darbede inanılmaz acı veren organ vücudun dışında sallana sallana gezer mi amk? top gelir, dala çarpar, ani frende bisikletin ortasındaki ne sikime yaradığı belli olmayan boruya oturur, halı üstünde yeğenle oynarken velet basar, canından can alır... sumocular boşuna çocukluktan itibaren bunları vücuda geri sokma eğitimi almıyorlar. o halattan donları rakibin yanlardan yakalayıp seni havaya kaldırmaya çalıştığını bir düşün. ya da düşünme. içim bir fena oldu, biraz uzanmam lazım cenin pozisyonunda...
  • sol taraftaki assgida durumus, ben ortaokulda benimkin de bi sorunum var diye dertlenmistim, sonra tabii anladik ki bacaklari birlestirince sıkışmasın diye biri asagida. yani tassaklarin birbirine denk olmasi durumu ciddi bir medikal sorun.
  • sol taşağın aşağıda olmasının sebebi sol taşağa giden damarların sağdakinden daha uzun olmasıdır. ayrıca bacaklarınızı birleştirince sıkışmamalarını sağlar.
  • basak adinda kiz arkadasi olanlari kizdirmada kullanilan yegane kelime
    "senin tassak nerde olm?"
hesabın var mı? giriş yap