• bir seks olayi deil siddet olayidir
 • nihat gec'in dedigine gore bir tecavuzden sonra girilen bunalimin en onemli nedenlerinden biri, siz istemeseniz de vucudunuzun (magdur erkekler icin anal kaslar, kadinlar icin vajina) tecavuz sirasinda olaya kar$ilik vermesiymi$. bunun ikileminde kalirmi$ insan.
 • tecavüz bir kadında ne gibi bir pikolojiye sebep olur?
  erkeğe tecavüz edilebilir mi?
  edilirse de buna diğerlerinin (yani bunu duyan insanların) tepkileri nasıl olur?
  gibi bir kısım soruların cevabına yaklaşmak için "bir erkeğe nasıl tecavüz edilir?"-marta tikkanen okunabilir.
  bu sorulara cevap bulunamazsa da tecavüz olayının algılanışı yeniden değerlendirilebilir.
 • erkek gucunu degil gucsuzlugunun urunu, aklimin dimagimin almadigi bir hadise. bu hadiseye kari$anlar direk asilmalidir, tecavuz'e ugrayan ki$i veya ki$iler tarafindan mesela. yani bir $ekilde cok agir bir ceza munasiptir.
 • erekte olmuş penisin zorla cinsel organlardan herhangi birine sokulmasıdır.şeklinde acıklanır.
 • olayin bir boyutu daha psikolojisini anlamamiza yardimci olabilir soyle ki: hakkina, fikrine, soap-opera seyretme ozgurlugune tecavuz gibi durumlarda istem di$i gercekle$en olay aninda huzurunuzu bozan aksiyon nasil bir haksizlik ve caresizlik ve ofke uyandiriyorsa irza tecavuzde de krizi bunlar yaratir...
 • camille paglia oralardan bi yerden bildiriyor, söyle:
  "kutsal ve dokunulmaz olan her sey kirletmeyi ve ihlali kiskirtir. islenebilecek her suç islenecektir. tecavüz dogal bir saldirganlik türüdür ve yalnizca 'toplumsal sözlesmeyle' önlenebilir. modern feminizmin en safdilce denklemlerinden biri, tecavüzün bir cinsellik suçu degil, siddet suçu oldugunu, tecavüzle iktidarin temelde cinsellik kisvesine büründügünü öne sürmesidir. oysa cinsellik iktidardir ve tüm iktidarlar yapisal olarak saldirgandir. tecavüz, kadin iktidarina karsi savasan erkek iktidaridir. cinayetten ya da kisi haklarina herhangi bir saldiridan farki yoktur. toplum, kadinlarin tecavüze karsi korunmasidir; bazi feministlerin abes bir biçimde iddia ettikleri tecavüzün nedeni degildir. tecavüz; doganin hepimizin içine yerlestirdigi ve uygarligin da bunu içinde barindirmak üzere gelistirdigi iktidar isteminin cinsel disavurumudur. bu nedenle, tecavüzcü, fazla degil, eksik toplumsallasmis bir erkektir. dünya çapindaki bulgular, toplumsal denetimin zayifladigi savas ya da çete yönetimi gibi kosullarda uygar erkeklerin bile, aralarinda tecavüz barbarliginin da oldugu uygarlik disi davranislarda bulunduklarini karsi konulmaz bir biçimde göstermektedir.."
 • "geçmek" manasında da kullanılan bir kelime bu...
  şöyle bir örnek verelim "senelik ihracat 101000 ve ithalat 16000 yen'i tecavüz etmiyordu" (vallahülazim ziya şakir amcamız kullanmış)
 • istek dışı yapılan eylem. (bkz: zorlamak) (bkz: saldırmak)
 • daha onceden yapmish yada yapma egilimi olanlara otomatik portakal daki yontemleri uygulayarak kolayca onune gechebilecegimiz aktivite*
hesabın var mı? giriş yap