• ilk filmdeki sahnelerin farklı versiyonlarını gördüğümüz teasera sahip olan film. herkes gibi ben de ilk filmin ve animatrix animasyonunun başyapıt olduğunu düşünüyorum. teaserdan anlaşılacağı üzere neo'nun farklı yaşamlarını konu alıyor sanırım. umarım havalı sahnelerinin yanında beyin yakan hikayesi ve felsefesi de ön planda olur. merakla perşembe gününü beklemekteyim. aslında şuanki teaserlar insanda daha merak çok uyandırıyor. perşembe gününde yayınlayacakları trailerda, bizi hayal kırıklığına uğratmazlar umarım.

yeşilden çok sarı tonlar kullanılmış. bu da aslında farklı bir matrix zamanında geçtiğini gösteriyor olabilir.
  • senelerdir dört gözle beklediğim filmdir. herkesin burun kıvırdığı ikinci ve üçüncü filmler salt aksiyon ile görsel efektten ibaret değil, ilk filmi tamamlayıp hikayeyi bütünleştiren, birçok teorinin zuhur etmesine yol açan şaheserlerdir. bırakın ilk filmi, ikinci ve üçüncü filmin kalitesine yakın olması bile yeterli olur.
  • üç filmi birden henüz izlemiş biri olarak, sanırım herkesten daha fazla heyecanlıyım.

gelsin gelecek olan
  • istanbul'daki en iyi sinema salonu hangisi arkadaşlar bilgilendirir misiniz ? en iyisinde izlemek istiyorum bu şaheseri

edit: anadolu yakası icin akasya avm imax cinemaximum denildi
  • bu neo o neo değil arkadaşlar. hatta ismi neo bile olmayabilir, malum kahramanın ismi her seferinde değişiyor.

fakat bu filmde matrix dışında kalan aslında gerçek olduğunu sandığı dünyanın da gerçek olmadığını fark ediyor ve olaylar gelişiyor
  • resurrections iyi isim. mezarda kalsa ayrı ölürlerdi, illa ayağa dikecekler. kısmet...
  • hepiniz sinema eleştirmenisiniz pezevenkler.

lan nefret ettirmeyin insanı kendinizden . namussuzluk yapmayın.

yemin ederim küçük türkiye burası. herkes her şeyi biliyor. bir de ekşi sözlükte yözöyöm bön yöğğğ diye kabarıyosunuz orada burada. her şeye bir kulp bulmayın, izleyin bir bakın anlayın ondan sonra otura otura o koca götünüzle yamulttuğunuz koltuktan saçmalarsınız.
  • sinema için uzun zamandır yaşamadığım heyecanı yaşatan film.
  • keanu keşke kısa saçlı olsaymış dedirten film.

ama birkaç sahneden tahmin edebildiğim kadarıyla sanki neo emekli olmuş da avuç avuç mavi hap atıp matrix'i unutmaya çalışıyormuş gibi geldi.

sonradan, sana ihtiyacımız var neo muhabbetiyle geri dönüş yapıp saçları da keser belki filmde diye umuyorum.

ununu elemiş, eleğini asmış kahramanın ihtiyaç halinde sahalara geri dönmesi çok klişe bir konu belki ama bence ona rağmen güzel de bir konu.
  • uzun zaman sonra beni sinemaya döndürecek olan filmdir. hayatımda ilk kez bir film için ön rezervasyon yapacağım galiba.
hesabın var mı? giriş yap