• izlediğiniz dizinin size yaşamı sorgulatıp yeni ufuklara yelken açtırma gibi bir amacı olması gerektiğini düşünmüyorsanız ki bir insan neden böyle düşünür, nefis dizi.

ne senaryosuyla kafanızı yoruyor ne de aksiyon/ heyecan azalıyor.
  • 5.5-6lik dizi.

buyuk beklentin olmadan izlenir. kliselik cok ama enteresan bir heyecan seviyesini de koruyor, o yuzden hep bir sonraki bolumu merak ettiriyor.

--- spoiler ---

en buyuk sikinti genel guvenlik personeli eksikligi dizide, bir suru aksiyon oluyor sehirde, polis yok, koruma yok, sehrin ortasinda fbi aracini kovaliyorlar, ates açıyorlar sokak sokak kovalama oluyor bir tane polis yok. adam anons geciyor fbi ajaniyim ates altindayim hala polis arabasi yok.

son bolumdeki sacmaliklar biraz uzuyor, amerikan baskaninin oldugu yerin arac girisini 2 adet yaya asker koruyor, arabayi bizim guvenliklerin bile kullanmadigi aynali sopa ile arayip bagaja bile bakmadan iceri aliyorlar falan.

--- spoiler ---
  • gayet güzel ve beğendiğim bir dizi oldu. uzun süredir akıcı bir diziye denk gelmemiştim, neye başlasam sıkılıp bırakıyordum.

tekrardan beni dizi izleme işine döndüreceğe benziyor, tek sezon ve 10 bölümden oluşuyor. boş yere uzatmaya da çalışmamışlar. güzel bir final oldu.
  • vasat bir amerikan gizli servis dizisi.
    çok önce izlemiştim ama benzeri bir ingiliz yapımı olarak hatırladığım bodyguard çok daha başarılıydı.
    yine de izlenir mi? gerçekten çok fazla boş vaktiniz varsa, belki.
    6/10
  • ilk 3 bolum sonundan bildiriyorum, valla gayet eli ayagi duzgun, derli toplu bi casuslu, bilmemneli vs, tas gibi aksiyon polisiye dizi.

klisedir bilmemnedir diye gommusler bikac entaride de, evladim, o kadar klise de olsun amk, keza bunlar bildigin guzel vakit gecirmek icin izledigin ana akim diziler lan iste. hic klise olmasin modundaysan bunlari izleme zaten, cunku oyuncular insan olmasin, herkes insan oyuncu kullaniyor klise olur da denebilir mesela.

gayet izlenir, gideri var. yardirin.

sezon sonu editi:
    olm hakikaten coksel dizi lan bu. gayet olmus. klisenin, holivud dizisinin krali mi? dibine kadar. ama bunu kaliteden odun vermeden yaptigi icin de, o kliselerin alayini seyrederken yuzunuz eksimiyor. onemli olan da bu zaten. sen yaptigin dizideki film icabi denecek detaylari, bokunu cikartmadan yaparsan izleniyor o dizi gayet. (yoksa eet, gotumuzle gulunecek sahneleri de yok degil hani, baskanin korunma onlemleri, beyaz saray icindeki atanmis burokratlarin bu kadar kolaylikla bi kumpas cevirebilmeleri vs falan komik olmus. ama olmus iste)
  • gayet güzel dizi. türünü çok sevmesem de arkadaş tavsiyesi üzerine izledim, yormadan yağ gibi aktı.
  • akşam saat 7'de başlayıp bu saatte bitirdiğim dizi. uzun bir film izlemişim hissi oluşturdu. mantık olarak bodyguard'a benziyor ama farklılıkları da çok. mini bir person of interest, bodyguard'ın abd yorumu, designated survivor'ın ilk sezonu, hem polisiye hem ajanlı, bol ters köşeli, aksiyona doyacağımız bir dizi olmuş.
  • klişeleri güzel işlemişler, aksiyon, sürükleyiciliği ve oyunculuklar da iyidi ama sanki her şeyin sonu biraz fazla belli olduğu için senaryoyu çok fazla mantık hatası üzerine kurduklarından dolayı pek tatmin olmadım.
    aynı tarz bodyguard' da daha bir tatmin edici gelmişti.

tek sezonda bırakılsa güzel olurmuş 2.sezon da ne işleyecekler gelince göreceğiz.
    onun dışında çok büyük beklenti olmadan çerezlik izlenir.
    7/10.
  • çerez niyetine izlenebilecek 2023 yapımı mini aksiyon dizisidir. bu tür dizileri izlerken cia, fbi, içişleri gibi kurumların hükümetlerin oluşumunda nasıl etkin rol oynadıklarını görünce aklıma ülkemiz geliyor. türkiye' deki siyasilerin de aslında çok önceden belirlenip önümüze sunulduğu fikri oldukça yaygın ne de olsa. bilmediğimiz o kadar çok şey var ve devlet yapılanması o kadar derine gidiyor ki hayal bile edemiyoruz yalnızca. diziye puanım on üzerinden altı.
hesabın var mı? giriş yap