• annemin ben dogmadan bir gün önce izledigi korku filmi.
    (nihihahaha)

bunun serisi de vardir.hikayeye göre daniel omen $eytanin ogludur,temiz aile çocugu olarak ortamlara girer ve milleti baki$lariyla falan bogup cümle alemi duman eder.
    e adi üzerinde $eytan bu.boru degil.
  • filmde şeytanın oğlu olan çocuk demiyın'ın ağzını müüühh diye büzerek, kaşlarını mütemadiyen çatmaya uğraşıp başını öne eğerek alttan alttan etkili bakış fırlatmaya çabalamasından çıkardığım sonuç şudur ki, polat alemdar şeytanın oğludur!!!...
  • --- spoiler ---

filmde damien adlı esas çocuğun dadısı intihar ederken "damien! i love you! this is all for you, damien!" diye bağırır. müthiş bir sahnedir. etkileyici ve korkunç. elbette ilk versiyonu, 1976 tarihli olan.

--- spoiler ---
  • acilen gosterime girip bir o kadar hizli sekilde kaybolmasini diledigimiz saf teenager parasi yeme enstrumani.

hayir bunun babasindan da "ayrintilarda gizlidir", "pabucu ters giyer", "ne hindir o" gibi sehir efsanesinden ote bir numara gormedik ki oglundan korkalim? neymis kotuluge sevkediyormus da bilmemneymi$. sen gosterimden cik evladim velin gelsin.
  • gregory peck'in kendini karizmatik sanan aktörlere ders veren bir oyunculuk örnegi sergiledigi film.

gerci otuzbes yillik film ama, yine de $poylarlayalim:

--- spoiler ---

gregory peck'in telefonda karisinin ölüm haberini aldigindaki yüz ifadesi tekrar tekrar seyredilebilecek bir oyunculuk harikasi. hatta üsenmedim, dvd'yi ileri geri ala ala hareketi calistim, gittim ayna karsisinda da ugrastim, ama yok. olsa zaten annem babam benim adimi gregory ya da robert de niro falan koyarlardi.

--- spoiler ---

bir de o yillarda insanlarin ne kadar naif olduklarini da görüyoruz bu omen serisinde. gerek gregory peck ya da gerek ikinci filmdeki william holdenolsun, ilk baslarda siddetle karsi cikmalarina, damien'in seytanin ta kendisi olduguna kendilerini ne rahipler, ne arkeologlar ikna edememeleine ragmen sonra duvarda gördükleri bir resim ya da onun gibi birseyle bir anda cocuklarini gözlerini kirpmadan öldürecek kadar motive oluverirler. ilginc tabii.
  • --- spoiler ---
    sonuyla george w bushun tüm davranışlarına anlam kazandıran korku filmi.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    çocuk büyütmenin zorlukları ve tehlikeleri hakkında eğitici bir korku filmi üçlemesidir. çocuk -damien- o kadar sinir bozucudur ki dadısı evin çatısından kendisini aşağı fırlatıp boynundaki ipe asılı kalarak ölmeyi çocuğu parkta gezdirmeye tercih etmiştir. çocuk düyüdükçe etrafındaki her aile ferdi de birer teker ölür. anne damien'ın merdivene bıraktığı trene basıp kafayı patlatır, baba damien'ı koruycam diye bıçağı kendine batırır vs vs... filmin sponsoru olan prezervatif markası aldığı aşırı talebe arz yetiştiremeyip konkordato ilan etmiştir, ne demekse. aile planlaması kurslarında yeni evlilere gösterilmesi suretiyle gebelik sayısındaki artşın kontrolü sağlanmıştır falan da filan.
    --- spoiler ---
  • en korkutucu sahnesi gregory peckin incilden üç 6 rakamı hakkındaki bölümü okuyup,sonra uyuyan çocuğunun saçını kesmesi ve üç 6'yı görmesiydi.filmi izledikten sonra incile bakmıştım ve gerçekten böyle bir bölüm olduğunu görünce dünyanın sonunu beklemeye başlamıştım.
  • george w bushun derhal saçlarını kazıtıp bakılmasının farz olduğunu gösteren film.
  • damien thorn'u oynayan çocuğun bakışları süperdir. hani böyle "siz daha durun hepinizi sikicem" modunda, harikadır. onun dışında müzikler filme cuk oturmuş. fotoğraflardaki ayrıntıların ortaya çıktığı, köpekli ve ölümlü sahneler güzeldi. kült bir korku filmidir. damien'ın annesi de o zamanın gözde güzellerindendi galiba, etkileyiciydi.
hesabın var mı? giriş yap