• yemekteyiz programının çok kaliteli versiyonu.
  • okuduğum kadarıyla dikine snowpiercer. izleyince dönerim buraya.
  • --- spoiler ---

oo sınıf, metafor, paraları bölüşelim güzel de. her ay biri en alt katta oluyor. kimse demedi mi masa en alta gelince ya ben şunun tepesinde durayım yukarıya fırlayayım?
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

köpeği bir asyalının yemesi de bir gönderme miydi? yoksa denk mi geldi?
    --- spoiler ---
  • o değil de niye her kat değişiminde hep en geç bu elemanço uyanıyor..
  • o platform nasıl hareket ediyor?
  • --- spoiler ---

yukari doğru siçamam hanimefendi...
    --- spoiler ---
    tehdit unsuru olmadan istediklerinizi gerçekleştiremezsiniz istediğinizin iyi veya kötü bir şey oluşu ufak bir ayrintidir.
  • o değil de platformla aşağı inerken bir katta adam veya kadının biri yanında sörf tahtası getirmiş yanlış görmediysem. hadi kitabı anlarım da sörf tahtasını napcan burada.

evet tek takıldığım yer bu oldu.
  • nefes kesici özgünlük ve guzellikte.

(bkz: obvio)

bir kac yorum okudum sonradan sanirim bi kafa karisikligi var sonu ile ilgili..

--- spoiler ---

ortada cocuk falan yok. adam artik zor durumda halisunasyonlari artmis halde.. belli kattan sonra insanliktan iyice cikildigini ve kimsenin hayatta kalamadigini görmus. zenci kardes gibi bizim eleman da ölüyor ve ilk hucre arkadasi obvio dedeyle birlikte karanliga yol aliyor. cocuk ölmek uzere olan adamin sarildigi bi umut. cocuk yoksa mesaj da yok. kurtulus umudu da yok. bu, küçük cocugun kiz mi erkek mi oldugu tartismasina da acikliyor..sonuc: insanlik tarihi boyunca kimsenin degistirmeye gücünün yetmedigi bi sistemi sen kim oldun da yenecen gaardass.. evet sistem sivaslilarin elinde :))

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    .
    .
    .

-tanrı’ya inanıyor musun?
    +bu ay inanıyorum.
    --- spoiler ---

“tanrı, beklentilerimizdir.” diyen, adalet, sistem, toplumsal sınıflar, kaynakların paylaşımı gibi pek çok konuda ciddi eleştiriler yapan bir distopya. yahut hayatın gerçeği.
hesabın var mı? giriş yap