• (bkz: saboteur)
  • pek çok oyunun bütünü gibi olmuş. duvarlara tırmanırken assassin's creed arabayla sokakta dolaşırken mafia elde silahla çatışırken gta da gibi hissettim kendimi. görevler gayet başarılı. başından işin aksiyonuna sokuyor insanı. prologue kısmı iyi olmuş. görevler insanı baymıyor hatta bir sonraki cinematic i heyecanla beklediğiniz bile oluyor. nazilerin elinde bulunan bölgelerin siyah beyaz olması gayet güzel. ama tam siyah beyaz da olmuyor. pencerelerden süzülen sarı ışıklar ve ufak renkli detaylarda var. çatışmalar zevkli oyuna adını veren sabotajlarda keyifle yapılıyor. assassin's creed teki mantık buna eklenmiş. nazi askeri şüpheli hareketi görürse düdüğünü çalıp alarmı çalıştırıyor. grafiksel olarak gayette başarılı. athlon x2 5600 işlemci 2 gb ram hd 4670 ekran kartı ile bazı ayarlar high gayet akıcı oynanabiliyor. son olarak pandemic studios için başarılı bir kapanış olmuş diyebiliriz.
  • çok keyifli. paris sokaklarında her yerden eyfel'i görerek gezinmek, çatılardan görülen manzara, arabalar, araba kullanırken çalan eski şarkılar, fransız aksanlı ingilizce, sean'ın karizması hatta kıyafeti, nazileri temizleyince bölgeye renkle beraber canlılık gelmesi insanı iyi hissettiriyor. önünüze çıkan nazi tanklarına, petrol istasyonlarına, arayıcı ışıklarına dinamit yerleştirip kaçmak da cabası.
  • ati ekran kartları için yama çıkartmışlar: http://www.pandemicstudios.com/thesaboteur/patch
  • playstation 3'de en son assassin's creed 2 ve uncharted 2'yi bitirenler ve şu anda oynayacak oyun arayanlara, bire bir ilaç gibi... tabi bu iki oyun kadar iyi değil ama gene bir süre idare eder.

oyunun girişinde, striptiz yapılırken çalan şarkı ise; koop - koop island blues
  • buram buram kalite kokan mükemmel oyun. gta mı ararsınız yoksa assasin's creed mi derken alayını harmanlamışlar ve üzerine de mükemmel sunum, atmosfer ve oynanabilirlikle birlikte önümüze sunmuşlar.. bu ea olayı iyice aşmaya başladı, belli bi kalite standartları mı vardır bilemedim ama son yıllarda gerek kendilerinin çıkardıkları gerekse satın aldıkları firmaların çıkardıkları oyunların kalitesi resmen tavanda.
  • yüksek çözünürlüklerde açınca haritanın buglandığı oyun. sadece skylar st. claire i arada bir görmek için bile oynanabilir.

(bkz: shite!)
  • kötü haber; oyun çabuk bitiyor.
    iyi haber; ek görevler oyun bitince bitmiyor.
  • oyun açlığımı bastıran oyun. müzikler muhteşem. binalar, siyah beyaz görüntü 1940 fransasını yaşatıyor insana. oyunun süresi de bana kısa gelmedi. her gün 1-2 saat oynuyorum, hemen bitsin demediğimden de her zaman görev yapmıyorum. alıyorum külüstür bir araba geziniyorum sokaklarda, kafa dağıtmaya çıkıyorum.

hele de eifel kulesi altında drift yapmak paha biçilemez.

-gelecekten gelen adam çok tehlikeli.

edit: sonunu çok beğendim...
  • --- spoiler ---

oyunun sonunda skylar yerine veronique'yi tercih eden esas oğlan, üzmüştür.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap