• starbucks, bu videoyu çeken baristayı işten çıkarmış.. muhtemelen on parmak kremaya daldığı için çıkartıldı çünkü kötü bir görüntüye neden oluyor..

twitter

starbucks abartmış diyenler için hatırlatayım, japonya'da hazır yemeklerin otomatik bantlı sistemde ilerlediği bir zincir restoranda bir dangalak bu yiyeceklere tükürüklü parmaklarını sürüyor kupa bardakları yalayıp geri koyuyor.. tiktok gibi ortamlarda bunu paylaştıktan sonra restoranın satışları hızla düşüyor hisseleri değer kaybediyor.. restoran sahipleri de bu elemana kallavi bir dava açıyor..

japonya haberi
  • doğru kararla işten çıkarılmıştır. kurumsal kimliği olan bir yerde babanın kahveciden bozma kafesi gibi ortalığa krema fırlatamazsın.
  • yerinde bir karardır. kurallar bir tarafa insanın her şeyden önce işine saygısı olmalı.
  • baruthane pilavcısı gibi etrafa elleriyle bişeyler atıyor, doğru karar.süt banyosu yapan adamdan farkı yok hijyen olarak.
  • işten atılması yetmez, şirketin değerine zarar verdiği için tazminat davası da açılması gerekir.
  • kesinlikle doğru karardır hiçbir esnafın, garsonun, barmenin işine mesleğine saygısı kalmadı. kallavi mekanlarda apaçi gibi tiktok çeken garsonlardan yıldım. defol git cafe ya da mekan aç kendine ne yapıyorsan yap, belli bir markayı temsil ediyorsun bu edepsizliktir.
  • tiktok videosu nedeniyle diye yazılınca videodaki igrençliği yapmamış ta sanki dans etmiş algısı oluşuyor :)

haberin içeriğine göre bir de utanmadan sosyal medyadan yardım/destek bekliyormuş.
    starbucks'un dava açmadığına dua etsin.
  • iş tanımı kahve hazırlamak olan birinden kahve hazırlaması beklenir. şov işin bir parçası değilse ki, starbucks'ta öyle bir durum yok. haklı fesihtir. arkadaş barmenlikten baristalığa geçmiş sanırım. sadece kurumsal değil diğer gıda firmalarında bile bu davranış hoş karşılanmaz. size verilen görev neyse onu yapmakla mükellefsiniz. eliyle aldığı köpüğü lakayt bir tavırla arkadaşına atıyor eline temas eden köpük diğer servis ekipmanlarıyla temas ediyor. video elbette kurgu ama sonuç olarak hijyen ve sanitasyon kurallarına aykırı.
  • doğru olan yapılmış, batista'ya da tavsiyem hindistan'da sokaklarında hünerlerine devam etmesidir.

ekmek : barista olmadığından yola çıkarak batistadır herhalde dedim, yazım yanlışı yoktur.
  • nedense yabancıdır diye açtım, tabii ki türk çıktı.
    bi an hatlar koptu, şimdi iyiyim.
hesabın var mı? giriş yap