• karşıdakinin özür dilemesini ya da yaltaklanmasını amaçlayan,şımarıklık olsun diye yapılan hareketler silsilesi.
  • o kadar can sıkıcı bir şey ki, birisi bana trip attığı an bir anda ondan soğuyorum, elimde değil. şuna bir şey demem. bir hatam olmuştur zor duruma düşürmüştürüm karşımdakini, bana kızmıştır, bağırmıştır. böyle olunca bir şey demiyorum. hak veriyorum. ama kalkıp da, böyle gıcık davranışlar, sorunu anlatmamalar, çözüm için çabalamamalar olunca ben katlanamıyorum. belki öküzün önde gideniyim; ama trip atan birisiyle uğraşmak gerçekten yorucu bir şey. ve insan ömrü kısa. böyle saçma şeylerle yorulup başka şeyler yapamaz hale gelmek istemiyorum. haksız mıyım?
  • 1997 yılında piyasa bay müzik tarafından sürülen gökhan kırdar albümü. sırasıyla aşağıdaki şarkıları içermektedir.

sürünerek | düzmece | çıkart | cesaret | susma | utanış | niye | kafes

albüm kaydının temmuz 1996 - mart 1997 tarihleri arasında 1624 saatte yapıldığı söylenmektedir. bütün beste ve sözler gökhan kırdar'a aittir.
  • hasta güzellikte bir gökhan kırdar albümü.karanlık ve seksi ...soğuk altyapıların delisi değilim ...elektronik triplerin delisi değilim ama bu albüm kategoriler dışı birşey.vokal melodileri, söz (burda sözlerrrrrrrrr diye çığlık atmak istiyorum) müzik mükemmel.bu adam dökmüş dökmüş...akıtmış.hepimizin bacak arasından geçmiş ...bakakalmışız.
    bok trip.trip falan değil.triple yazmazsın yapamazsın bunları.ta kendisi kendisinin. sürünerek kazımış kendisini üste başa..sonra gidip arabasını yıkatmış.tekrarlıyorum bakakalmışız..97 de ordaysa şimdi nerede?oran orantının işleyeceğini sanmıyorum kendisine.
  • annemden mirastır. çok güzel surat asar adamı hayata küstürürüz. ben yol yakınken kurtulma niyetindeyim de annem çok memnun durumdan. zamane erkekleri babam gibi değil valla koyuyorlar adamı kapının önüne:((
  • yeni nesil dişilerin atom bombası.

bir kez atıldı mı yarraa yedin. nerede olursan ol o dalga bulur seni. mantarının çapını da ölçen olmadı bu güne kadar. öyle bir şey ki telefonun çektiği her yere geliyor amk!

keşfedenin allah bin belasını versin!
  • kendine yapılmasını istemediğin şeyleri sen de yapmayacaksın arkadaş. adam gibi konuşmak, derdini anlatmak, egolardan sıyrılıp sorunu adam gibi konuşarak çözmek varken nevrotik davranışlar sergilemenin ne alemi var? trip, bulaşıcı bir hastalıktır. taraflardan birisi yapıyorsa, diğerine de bulaşabilir. bunun bir derecesi veya iyi trip kötü trip ayrımı yoktur. trip yapıldığı farkedildiği anda ilişkinin selameti açısından büyük bir gayret gösterilmeli ve rahatsız olunulan konu bir yetişkine yakışır bir biçimde, uygun-kibar bir dille anlatılmalıdır. bu tür hastalıklı davranışlar ile karşıdaki insanın hayatını kabusa çevirmeye veya ilişkiyi yıpratmaya hiç gerek yoktur. tribe maruz kalındığında ise iki yol vardır. ilki karşıdaki kişinin tribini hiç dikkate almamaktır (peygamber sabrı gerektirir). ancak bu durumda karşıdaki kişi tribin dozunu gitgide arttırabilir. bu durumda ikinci yol denenmelidir. ikinci yola göre trip yapan kişiye, yaptığı bu tribin farkında olduğunuzu açıklamanız, ancak bunun anlamsız olduğunu, sorunun konuşularak aşılması gerektiğini güzel ve kibar bir dille anlatmanız gerekir. bu sayede karşınızdaki kişi hem trip yapmayı kesip patır patır dökülmeye başlar, hem de bu huyundan zamanla vazgeçer.

eğer trip kelimesi size özenti geliyorsa surat, kapris gibi tanımlamaları da kullanabilirsiniz.

edit: bonus olarak (bkz: trip atmak).
  • iletişimin kanseri.
  • kapagindan butun beat'lerine kadar ozene bezene hazirlanmis, tarifi zor yesil album.. gokhan kirdar'in miyminti pop cihetine** meyletmisken birden aydinlanip boyle bir viraja girmesi herkesi soke* etti ama alninin akiyla ciktigini gormek daha da sasirtti.. bir iki sarkisinda ufaktan tricky hayaletiyle karsilassak da adina pek yarasir bir album bu.. oralarin da buralarin da cografyasina teslim olmaz.. kadir kiymet bilmek lazim, yakinlarina gelen olmustur ama simdilik kendisi bile asamadi bunu..

ek; icinde kemal cankaya'nin da bir ucundan albume katkilari oldugu yazar.. cankaya da ayri bir sir zaten..
  • 1- kar$i tarafin istek hal wea durumlarina "hih! benimde cok umrumda sanki.." tadinda kar$iliklar verilerek oynanilan oyun.
    2- bu durumu benimsiyenlerin gun boyunca counterstrike oynadiklari mekan. (disq, durex[d] tanidik geldi mi?)
hesabın var mı? giriş yap