• denediklerim arasında sıralamam şu şekildedir.

1. mehmet efendi
    2. nuri toplar
    3. kocatepe
    4. kahve dünyası

merak edip denemediğim bir selamlique kaldı.
  • bu kahvenin en büyük sorunu fincan boyutu bence, cük kadar fincan nedir arkadaş ilk kimin fikriydi bu acaba iki fırtda bitiyor. bak adamlara espresso dışında ki tüm kahveleri kazanla servis ediyorlar.
  • uzun süredir makinede yaptığım kahve. evde cezve var halbuki. cezve ile yapmaya başladım. hem hızlı hem daha kolay. makine saçma gelmeye başladı. şuncacık kahve için makine ile uğraşmak mantıksızmış. cezveyi suya tut kaldır. iki dakikalık iş.

bu kahveyi aslında sevmiyorum. ama içince zihnimin açıldığını hissediyorum. daha dinç oluyorum. ayrıca iştah kesici bir özelliği de var. şekersiz içince iştah şak diye kapanıyor. diyetler için ideal.
  • seçenekler çoğaldıkça ihmal ettiğim bir zamanların vazgeçilmezi
  • çok farklı bir içeçek. acı bir tadı var. lakin sabahları işe gitmeden önce double sade türk kahvemi içtikten sonra vücudumda neler oluyorsa kendimi çok iyi hissediyorum.
  • tadını sevmiyorum ama içmezsem de kendimi eksik hissediyorum tuhaf ve saplantılı bir ilişkimiz var.
  • mehmet efendi'nin pakette marketlerde satılan kahvesini gram sevmem, beklemekten çoğu zaman simsiyah oluyor. ama geçenlerde eminönü'nde o kuyruk olan yerden geçerken alayım dedim, içtiğim en iyi kahve olabilir. sadece sabah 1 fincan içerken 3-4'e çıktı benim kahve isteği.
  • et ve tavuk marine ederken sosun içine toz halinde 1-2 tatlı kaşığı ekleyin, sonra gelin bana o isli tat teşekkür edin. telvesini atmayın, bitki besini olarak kullanabilirsiniz. içtiklerim yetmiyo çünkü, tütsüsü peelingi yetmiyo bi de burda kullanıyorum. ben artık türk kahvesi içmek değil, türk kahvesi olmak istiyorum. ene'l-hakk diyen hallâc-ı mansûr, i feel you bro.
  • annemle kahvaltı sonrası öğle ritüelimiz olarak bir fincandan daha fazlası.
  • isyeri masasinda yapmak super zevkmis. millet arkada toplantiya giriyor, senin alet tisir tisir otuyor hala guluyorum. bugune kadar hep baskasinin elinden ictim bu saatten sonra bu keyfi baskasina birakmam.
hesabın var mı? giriş yap