• ne yazık ki doğru bir durumdur.
  • cok guzel bir video olmuş. bence mantıklı. linç falan yemezler.
    "nereden baksan elinde kalıyor " sözünün açıklaması adeta.
  • üst edit: suriye pasaportu ile yapılan versiyonu için: tiktok linki

t: derhal elinden alınıp suriye ya da afganistan pasaportu verilmesi gereken çifttir. üzerindeki ay yıldıza hürmeten bile kabul edilemeyecek bir davranıştır.

edit 1: ay yıldız lafına takılanlar mesaj gönderiyorlar. bazıları da küfürlü. bakın ağzımı bozmadan söylüyorum. ay yıldız, bu ülkenin ve bayragının sembolüdür. ülkesini seven biri için türk parasındaki ay yıldız ve atatürk motifi de kıymetlidir, pasaport veya kimlikteki ay yıldız da kıymetlidir. bu nedenle bana mesaj gönderip de benim ülkeme ve bayrağıma bağlılığımı sorgulama hadsizliğine girişmeyin.

edit 2: pasaportun değeri sadece ülkenin yönetimi ve hükümet ile ilgili değil aynı zamanda türk pasaportuna sahip insanların kalitesizliği ile de ilgilidir. sen ukrayna’ya seks için gidip adamları seks kölesi gibi görürsen kapıda bekletirler. avrupa’ya iltica etmenin yollarını ararsan ve gittiğinde de gayrimeşru ve illegal işler kovalarsan adamlar seni adam yerine koymaz.
  • zimbabwe, paraguay, bhutan, çad, senegal, laos gibi ülkelerin pasaportları da batılı ülkeler tarafından türk pasaportu ile aynı kefeye konabilir.

o ülkelerden böyle “kendini aşağılayıcı” videolar neden çıkmaz. espri yetenekleri az olduğu, ya da gerçekleri göremedikleri için mi? yoksa sebepler başka mı?
  • greetings from silivri tiktok videosu yakında gelir...
  • pasaport ikisinin toplamından daha değerli. bunları yurt dışına çıkarsan garson ya da pompacı olurlar ancak:) türkiye'de tiktokçu olabilmişler.
    edit: bi sürü mesaj gelmiş, bok bile temizlerim diyen olmuş:) nesye ben nerdeyse bütün avrupa ülkeleri ve abd gezmiş, hollanda'da bir süre çalışmış ve türkiye'ye dönmüş biriyim. bana mesajlarda atılan sen biliyon mu ordaki asgari ücret burada kaç yüz milyor ediyor denilen ücretin baya bi katını da reddettim dönerken. ne anlatmak istiyorum. değersiz olan pasaport değil sizsiniz. kendinizi geliştirin(fark yaratacak bir vasfa sahip olun) ve yurt dışına öyle gidin(o zaman pasaportun engel olmadığını anlayacaksınız). garson, popmacı olmak ya da bok temizlemek için giderseniz o pasaportu sen kendin değersiz hale getirirsin.
  • mizah var. her boka bayrak falan diye atlamayın. buraya laf edenler kanadaya kaçmak için bir yerini verir
  • paris e gidip eyfel kulesinde sakso çekemeyen , italya da pisa kulesini götüne sokamayan, amsterdam da birbirlerinin memelerinden ıslak kek yiyemedikleri için türk pasaportunu beğenmeyen bir çift.
  • ev alana hediye ediliyor o kitapçık. o kitapçığı o hale getirenler utansın. bence eğlenceli video olmuş. daha da yaratıcı olunabilirdi hatta. not defteri olabilir mesela swh
  • daha da meşhur(?) olmalarına katkıda bulunacak işe imza atmış çift.
hesabın var mı? giriş yap