• serap ezgü'nün sizin sesiniz adlı programında, yıllardır oğlunu görmemiş bir kadının oğlunun bulunması, olası iki tane fotoğrafın ekrana koyulması ve yıllardır görmemiş annesinin tanımaya çalışması ve kadının surat ifadesi ve :
    -eeaaöö, şeeay, eee bunun burnu biraz büyük ama diğerinin de gözler eşime benziyor. **
    türevi şeyler söylemesi.
  • arena'da kanserojen maddeli kırmızı biberin konu edildiği ve insanı yediği biberin yanında envai çeşit baharattan da tiksindiren programın reklam kuşağında kırmızı biber reklamı konması. sektörün göreceği muhtemel zararı bir şekilde dengelemeye mi çalışıyorlardı bilinmez ama ben bunu işletmecilikte bir dönüm noktası, bir zafer addediyorum.
  • oya hanım'ın (evlendirme evindeki hatun) bir programda nurhan bey (yine aynı allahın cezası evdeki bey) hakkında:
    -evinde gördüm 37 ekran televizyonu var

nurhan bey'in de buna cevaben televole'de,
    -ben o televizyonu odamda keyif için izliyorum, bu benim sabah uyandığımda yatağımın karşısında bulunan televizyon..
    şeklinde bir demeç vererek evdeki televizyonu göstermesi...***
  • maraton programında erman toroğlu, sakaryaspor kalecisi şenol'a edilen küfürlere tepkisini dile getiriyordu:

erman toroğlu: 25 dakika süreyle şenol'un annesine "senin anneni..." diye başlayıp, normal yoldan da değil, tersten...
    şansal büyüka: lütfen kampanyası var hocam...
    erman toroğlu: o zaman ben beşiktaş seyircisine diyorum ki, şenol'un annesini "lütfen" doğru yoldan götürün, tersten değil...

http://www.gazetevatan.com/…egoryid=4&wid=115&aid=0
  • yasemin yalçının şamdanda güneşlenirken çekilmiş pozlarının çıkmasının üstüne kocası olacak zatın kameralar önünde bir gazeteciye saldırması, akabinde "karımı masturbasyon malzemesi yaptırmam zart zurt" diye demeç vermesi.

kimin ıslak rüyalarını süsleyecekse artık...
  • fransa ve brezilya'nın karşı karşıya geldiği 1998 fransa dünya kupası final maçında ortalanan topa zidane'ın kafa vurması ve spikerin gol oldu zannederek "*ortaaa zidane kafa ve gooooooolll* mü diye bakıyorum ama hayır*" şeklindeki ilginç sunuşu.
  • eskilerde türkiye hırvatistan maçı spiker abi maç başlamadan önce sahaya inmiş şaheyan bir röportaj peşinde. çekti yanına hırvatistan yardımcı teknik direktörünü soruyor: (cümleler aynı olmayabilir, önemli olan olaydır.)
    spiker abi: what do you think the score will be? maçın kaç kaç olabilceğini sordum sayın seyriciler.
    teknik insan: three no.
    spiker abi: renkli bir skor olacağını düşünüyorum.
    tv başında biz:nasıl ya?!
  • bundan yıllar evvel yamulmuyorsam star televizyonunda gece yarısını geçkin saatlerde haydar dümen abimiz gençleri cinsel bilgiler ışığında bilgilendirmek için programlar yapıyordu.programa telefon bağlantısıyla katılan sivilceli şuursuz gençlik yönelttikleri sorularla haydar dümen abimiz tarafından yönlendiriliyor ve dertlerine derman buluyorlardı.gecenin bir köründe yaşanmış olan bir diyalog beni munzur dağlarına götürdü,oradan sri lanka semalarına uçtum eksi derecede göl kenarında balık tuttum,dalai lama nın huzurunda abdest aldım geri döndüm.söz konusu konuşma aşağı yukarı şu şekilde gerçekleşmiştir:

-eveeet bir bağlantımız var.söyle delikanlı 18 yaşındaymışsın.gencecik bir arkadaşımızsın.nedir sorunun?
    -eee haydar bey bennn nası söylesem
    -çekinme delikanlı.rahatça konuşabilirsin.
    -ben masturbasyon yapıyorum
    -oh oh ne güzel...bu açıdan bir sorun yok
    -eee fakat...ben kendi şeyimi şey yapıyorum
    -neyi ney yapıyorsun utanmadan söyle delikanlı
    -ben kendi penisimi ağzıma alarak yapıyorum

[30 saniyelik bir ölüm sessizliği]

-ağzına alıyorsun?(vay amına koyimm mimikleri eşliğinde)
    -ee-e evet
    -yani yetişebiliyor musun?
    -neye?
    -yani ağzın yetişiyor mu?
    -eheh evet
    -vallaaa ne diyeyim(otuz saniyelik ölüm sessizliği episode two)şayet belin incinmiyorsa bir sorun yok
    -yani bende bi terslik yok di mi?
    -yok yok nası zevk alıyosan öyle yap delikanlı
    -oldu teşekkürler iyi geceler

işte bu noktadan sonra televizyon başındaki izleyici girdaplara sürüklenir.düşünceler birbirini kovalar.gözünün önünde moskova sirkinde binlerce kişinin önünde çükünü ağzına alan adamın portresi belirir.ve seyirciler arasında beyaz bıyığını parmak ucuyla dolayan haydar dümen in sinsi gülümsemesi...
  • bir su baskını sonrasında çadırda kalan bir felaketzede:

- çadırlar su geçiriyor, üşüyoruz.. çoluk çocuk perişanız. nerde bu devlet, nerde bu millet, (karısına dönerek) nerde benim pijamalarım?

not: daha sonra "nerde bu devlet, nerde bu millet" kısmı uzun süre show tv ana haber jeneriğinde kullanıldı.

14 yıl sonra gelen edit: böyle bir şey hiç olmamış, zihnimin bir oyunuymuş. "nerde benim pijamalarım" kısmı levent kırca parodisinde varmış. ben de çok üzüldüm bunu öğrenince tabi ama n'apalım. historien'e teşekkürler.
  • akşamcı hava durumu spikerimiz ali esin hava durumunu sunarken yere düşüp, dekoru, haritayı falan yıkmıştır. düştükten hemen sonra "n'ooldu yaa?" demiştir kadraj dışından.
hesabın var mı? giriş yap