• birbirine saygısı ve güveni olmayan iki ayrı kutuba ev sahipliği yapmaktadır. bu kutuplaşmayı durdurabilecek ne bir yönetimi ne de kontrol mekanizması vardır.

birbirinden nefret eden iki ayrı kutup aynı ülkede yaşayamaz. sabır bardağı en sonunda taşar.

gerisini sizin yorumunuza bıraktım.
  • 20 yıldır karşı devrime maruz kalan ülke. akp ülkenin kurucu değerlerinin hepsine sırayla saldırıyor ve artık insanlar çoğu şeye şaşırmıyor. adamlar koca ekonomiyi felak nas'la yönetmeye bile çalıştı. eğitim yerlerde, en büyük yatırımlar hep imam hatip okullarına yapılıyor ve kamu kuruluşlarına çok alakasız ilahiyat bölümlerinden yöneticiler atanıyor.

ancak hala yaşanmamış olmasına şaşırılan şeyler var. mesela bu siyasal islamcılar takvim konusunu unutmuş. halbuki birisi çıkıp "miladi takvim yerli ve milli, dinimize uygun değil. peygamberimizin hicri takvimine geçiyoruz." diyebilir. veya ölçü birimlerini aşirle, dirhemle vs değiştirilebilir.

nasıl hala dillendirmediler ilginç.
  • bir evladın mecliste,
    bir evladın mescitte,
    davanı satıp da,
    yediler annem.
  • insanları olmasa çok güzel ülke.
  • insanları toplama kampından kaçar gibi dışarı kaçmaya çalışan bu uğurda meksika'dan abd'ye bok kokusu almış yeşil sinek gibi girmeye çalışan, devletinin hiç bir organı işlemeyen, ekonomisi üç beş yabancı bankacının ve petrol baronunun iki dudağı arasında, dört bir yanı dinci terör örgütlerinin elinde üçüncü sınıf bir arap ülkesi. evet arap, ama öyle yağı götüne sürecek bir bolluk da yok. mısır gibi aç arapların mekanı.
  • 85 milyon nüfuslu bir ülkedir. devlet dairesinde, biyometrik fotoğraf veya kesinlikle son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf isterler; cumhurbaşkanı adaylığı için 9 yıl önceki fotoğrafınızı kullanırsınız. işte böyle bir ülke.
  • şaka maka orta asya’daki devletlere dönüştü. dün akşamki töreni izlerken kendimi özbekistan’da, kazakistan’da filan hissettim.
  • bana en buyuk katkisi, global sirketlerin sundugu local pricing olan ulke. cogu aboneligimi try uzerinden komik fiyatlarla satin aliyorum. tesekkur ederim bunun icin hahaha.
  • ankara ulus'ta soykan market var, bilenler bilir. ulus'a gelen insanların ve bu marketten alışveriş yapanların sosyoekonomik ve eğitim durumları da az çok bellidir. akpliler. neyse bu marketin meyve tezgahı dışarıda, hemen sokağın önünde. meyve seçerken bir dayı geldi, meyvelerden aldı bir tane, yedi gitti. vay amk bakışıyla kalakaldım ben. içeri girdim alacağımı aldım, kapıdan çıkarken önümde alışverişini tamamlamış bir dayı daha aldı bir tane meyve yedi, gitti. sorsan müslümanlar. en müslüman onlar hatta. az önce haram yedin dayı, haberin olsun. bu adamların attığı oyla benim geleceğim belirleniyor işte. sonra biz millete cahil, haram yiyor diyince ukala oluyoruz. ha bir de kirazın kilosu 80 liraydı, teyzenin biri 80 lira olmuş dedi. diyecektim oy vermeseydin akp'ye diye de, gerek yok dedim. herkes yaşayıp, görsün.

edit: ankara ibaresi eklendi.
  • 1177 adet chp delegesi (chp yönetimi de buna dahil) ve 1 adet recep tayyip erdoğan arasında sıkışıp kalmış ülke.

- rte: chp'nin mevcut konumundan memnun.
    - chp: chp'nin mevcut konumundan memnun.

herkes aldığı pozisyondan memnun ve bu pozisyon kendilerine hayatlarında göremeyecekleri bir çıkar sağlıyor. bu denklemde, siyasi partiler üzerinden bir çıkış yolu mevcut mudur? hayır.
hesabın var mı? giriş yap