• (bkz: #151440053) secime kaldi 13 gun, wp grubunda hala cicek, bocek falan paylasiliyor.

sekuler fb gruplarindan farkimiz yok. vasifsiz 50 yas ustune sorumluluk verilmemesi gerektigini bir kez daha anladim.

gruba atilan 50 saniyelik 4 adet video ile musahit egitimi tamamlama niyetindeler.
    anlasilan kendi imkanlarimizla yapacagiz bazi seyleri, is basa dustu.

ama eger ki muhalefet bu kafayla secimleri kazanir ise ayri bir helal olsun diyorum.
  • 1 nisanda okul temsilcisi görevi vereceğiz şeklinde arayan, sonrasında 1 mayısa gelmemize ve seçime 13 gün kalmasına rağmen ne arayan ne soran, işlerini ciddiye aldıkları konusunda şüphe uyandıran oluşum.
  • ekrem imamoğlu'nun izmir mitingindeki ricasına istinaden gönüllü başvurusunda bulundum. hoş şeyler yazılmamış ama maksat elimizi taşın altına koymak.
    gelişmeler ile ilgili editlenecektir.

edit:2 saat sonra arandım teyit için. whatsapp gurubuna ekleyeceklermiş ve süreci oradan takip edecekmişiz. hadi bakalım.
  • ilk defa görev almak istedim gönüllü oldum çok fazla gönüllüye ihtiyaç var dediler paylaşım da yaptım sonra baktım ki yolun başındalar organize edemiyorlar ben de hızlıca oy ve ötesine geçiş yaptım bu seçimler kritik organizasyonsuzluk gibi bir hakkımız yok kaldı ki seçimlerden sonra yurtdışına yerleşeceğim yine de elimden geleni yapayım istiyorum
  • istanbul gönüllüleri ibb seçimin'de imamoğlu için hangi misyonu üstlendiyse bu grup da cumhurbaşkanı seçimi'nde kılıçdaroğlu için aynı misyonu sürdürüyor. şu demeden edemicem, hiçbir şeyden haberim olmasa ve toplandıkları bi alana bırakılsam ilk tahlilde birazdan sokak kedilerini beslemeye gidilcek galiba diye düşünürdüm. biraz gösteriş ve biraz abartılı bir durumu var mümkün olan en fazla alanda görünebilmek için. boy değil işlev olmalı halbusi amaç... binaenaleyh amatör chp gibi bi şey.
  • görev alacağım, ancak amatörlüğü ile beni korkutan oluşumdur. 2019'dan sonra 4 yılda yapılması gereken tüm işi mart-mayıs arasında yapmaya çalışıyorlar.

2023 yılında cumhurbaşkanı seçeceğimizi bilmiyor muyduk? 2018'de birçok boş sandık nedeniyle sonuçsuz kalmadık mı? 2019 seçimlerinde imamoğlu'na yapılanlar eğer ki ist. gönüllüleri her sandıkta olmasaydı nasıl sonuçlanacaktı?

son 12 gün kaldı ve halen gördüğüm kadarıyla belli bölgeler için gönüllü aranıyor, bir de tam zıttı olarak twitterda hala başvuru yapıp aranmadığını söyleyenler var. yahu normalde bu işlerin 4-5 ay önce bitmiş olması, o tarihten itibaren de hem online hem yüz yüze eğitimlerin verilmiş olması gerekiyordu. bu son 10 günde yapılacak iş mi?

genel olarak gördüğüm diğer eksikler:

sistem -deneyimlediğim kadarıyla- çok ilkel gözüküyor. elbette arka kısmı bilemem ama sandık sonucu giriş kısmı, diğer detayların girildiği alanlar vs sanki "sabaha yetişmesi lazım" şeklinde bir acele ile yapılmış gibi.

ios-android app hala yok. görev alacak insanların tamamını genç kuşak zannetmek yanlış. telefon kullanmayı bilmeyen bir çok görevli olacaktır. bu kişilere en azından bir demo uygulama hazırlayıp oradan eğitim verilebilirdi.

il, ilçe, mahalle veya okulda ne kadar açık olduğunu belli kişiler hariç kimse göremiyor. dolayısıyla nerede ne kadar açık var, nereye gönüllü gerekiyor bunu sadece ilçe sorumlusu söylerse öğrenebiliyorsunuz.

umarım bundan sonraki seçimlerde böyle bir şeye ihtiyacımız kalmaz, ama olur da kalırsa rica ediyorum parası neyse verin bir ajans yapsın şu işi.
  • 1 ay önce kayıt oldum, ama benle doğru dürüst iletişime geçmediler. ilçe sorumlusu başlarda sorduğum sorulara sms ile cevap veriyordu, ama artık o da hiçbir şeye cevap vermiyor. ben de türkiye gönüllüleri'nden randıman alamayınca, 6-7 dk önce oy ve ötesi'ne kayıt oldum. 2 dk önce de beni aradılar ve bir okula müşahit olarak atadılar. kayıt olalı 5 dk bile olmadan benle iletişime geçtiler yani.

türkiye gönüllüleri ile aynı problemi yaşayan arkadaşlar oy ve ötesine kayıt olsun lütfen, direkt sizle iletişime geçiyorlar.
  • çanakkale'den katıldığım oluşum.

istanbul gönüllülerinin neler başardığını gördük, şimdi sıra bu başarıyı ülke geneline yaymaya geldi.

buradan oluşum hakkında bilgi alabilir, şuradan da kayıt oluşturabilirsiniz.

kaydınızı tamamladıktan kısa bir süre sonra sizi arıyorlar. açamazsanız endişelenmeyin, siz açana kadar arıyorlar (tabii sapık gibi arka arkaya değil, mütemadiyen). çeşitli sorular sorarak gönüllülüğünüzü hem teyit ediyor hem de neler yapabileceğinizi anlamaya çalışıyorlar. bunun ardından sizi yaşadığınız bölge koordinatörüne havale ediyorlar. görevli olacağınız yer, eğitimler vs bundan sonra başlıyor.

bu seçimi sadece sandığa gidip oy kullanarak değil kullanılan oylara sahip çıkarak kazanacağız arkadaşlar. daha önemli bir işiniz yoksa türkiye gönüllülerine veya benzeri bir oluşuma katılarak siz de çorbaya biraz baharat ekleyebilirsiniz.

az kaldı!
  • ıstanbul tuzlada müşahidi olmayan sandıklar varmis. katilmak isteyenlere ulasilmasi gereken platform
  • sahip çıkılmayan sandık bırakılmaması için burası aracılığı ile müşahid olunan platform
hesabın var mı? giriş yap