• herkes tespit kasmış ama sebebi halkın ezik olması.

ekonomiden, bilinç düzeyine, eğitim seviyesine, karakter yapısına hepsi üstüste biner ses çıkaramayan tepkisiz ezik bir halk oluşur.
  • kendimden biliyorum... yoruldum arkadaş yoruldum, çok yoruldum. insanlara doğruları anlatmaktan, gerçekleri açıklamaktan, kanıtlar göstermekten yoruldum. yaşım 31, 15 yıldır başımızdaki haramzadelerin apaçık ülkeyi parsel parsel sattıklarını görüp buna hala inanmayan bir toplumun olduğunu görmek benim umutlarımı bitirdi. yetmezmiş gibi bu kör olan toplum çoğalarak devam ediyor. bu süreçte cehaletin gerçekten mutluluk olduğunu öğrendim. bu son seçimler de benim geleceğe dair umutlarımın yıkıldığı bir gün oldu. o tarihten itibaren artık ne olursa olsun modundayım zerre umrumda değil. benim tuzumun kuru olmasına rağmen başka insanları düşünüp her yerde onların sesi olmaya çalışırken savunduğum insanların gidip celladını seçmiş olmaları beni bitiren nokta oldu. ne haliniz varsa görün...
  • yarısı korkuyor, kalan yarısı da menfaat beklentisiyle başını kuma gömüyor.
  • bi ara çok tepki gösterdim, hiç faydasını görmedim, bıraktım.

(bkz: üzeyir abi niye hiç konuşmuyorsun)
  • çünkü tepki veren de karşı çıkan da hep aynı kitle. insanlar bu ülkede başkasının hakkını savunurken can verdi ama o başkalarının umrunda değil. örneğin on binlerce lira aylık kazancı olan insanlar asgari ücretin artması yaşam standartlarının geliştirlmesi konulu eylemler, görüşmeler yaptılar fakat sonunda ne oldu? asgari ücretli çalışan kitle de dahil herkes onları vatan hainliği ile suçladı. memleketin ağaçlarını, madenlerini, derelerini, fabrikalarını sattılar yine o insanlar çıktı bağırdı. yapmayın etmeyin bu vatan bu topraklar bizim dediler yine pis eylemci vatan haini dhkpcpkkfetöcü oldular. ee sonunda ne oldu. s*kerim ülkesini de açlığını da diyip beyin göçüne katıldılar ya da yolunu arıyorlar. kısacası anladılar ki bu ülkede,

"deveyi diken insanı çatır çatır s*ken yaranıyor"

unutmayın bu memlekette "ben vatan haini değilim, ülkemi çok seviyorum" diyen askerler kanserden hapishane köşelerinde öldü ya da gencecik yaşlarda okullarından atıldı ve bütün halk alkışladı ve boğaz köprüsünde gençlerin boğazları kesildi.
    unutmayın.
  • üşengeçlik. ülkece bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyoruz.
  • iranlı bir ögretmenim vardı eskiden, onunla bu konuları konuşurduk. neden her şeye tepkisiz kalıyorlar anlamıyorum dediğimde 'buralar eski topraklar, binlerce yıldır insanlar burada, bu topraklarda, artık yorgunlar.' demişti.
    bilmiyorum yorgun oldukları için mi böyle ama ben hala bu nedenle böyle olduğunu düşünmüyorum.
    bireysellikten çok devletçi olmaktan ileri geliyor. ben aç yatayım ama hükümdarımın zenginliğiyle övüneyim mantığı hakim.
    devletin sınırsız gücü vardır ve korkutucudur, eğer kontrol edilmezse..bu kontrol gücünü sağlayacak olan halktır ama halk hala kendini tebaa olarak görüyorsa yapacak da bir şey kalmıyor. basın özgürlüğü de olmayınca, herhangi bir zama karşı yapılacak eylemde bile devlet o kitleyi hain, düşman olarak gösterebiliyor. sonra gelsin yine sessizlik..
    dağınık bir yazı oldu ama neyse.
  • çünkü normalde ses çıkaran insanlar umudunu kaybetti.
hesabın var mı? giriş yap