• bana göre yoktur.. 0.33 litrelik suya bile izin vermiyorlar.. yurtdışında da çok havalimanı gördüm; 1 defa bile "bu su şişesi nedir böyle? uçakta su mu içeceksin yoksa?" vb. bir tavırla karşılaşmadım..
  • yaşı ufakların veya kısıtlı deneyimleri ile dünyayı anlamaya çalışanların anlamadığı konu. 11 eylül sonrası abd'nin çıkardığı bir güvenlik önlemidir. 8 el kaide elemanı uçaklara sıvı patlayıcı sokarken yakalanmıştır 11 eylül sonrası. 11 eylül unutulmaya başladıktan sonra yavaş yavaş güvenlik önlemleri normalleşmeye başlamıştır ülkeden-ülkeye değişmek üzere. örneğin bir ara notebook, fotoğraf makinesi bile kabine sokulamıyordu.uçağa binerken görevlilere teslim edilmek zorundaydı.
  • havaalanına dışarıdan su sokmanın yasak olmasıyla karıştırılan konudur. havaalanında güvenlikten (kapıların olduğu tarafa) geçtikten sonra alacağınız her türlü sıvıyı miktar limiti bile olmadan uçağa sokabilirsiniz.

bunun sebebi ise yılını ve havaalanını hatırlamıyorum ancak bir yada birden fazla şahsın karıştırıldığında patlayıcı etki gösteren iki sıvıyla uçağa binerken yakalanmasıdır.

bence yerinde bir uygulamadır.
  • votka da olabilir nerden bilecekler.
  • kendi aldığınız suyu sokup içtiğinizde nefes borunuza kaçar ve boğulursanız tazminat alamazsınız o yüzden. yani tamamen sizin için. uçakta ikram edilen su için öyle bir tehlike durumu yoktur. varsa bile paranızı verirler. olay tamamen doğrudur.
    bir kural koyulduysa muhakkak geçerli bir sebebi vardır. çoğu saçma bulunan kuralların sebebi saçma bulan salakların o kurallardan önce zarar görmüş olmasıdır.
  • uçakların lastiği de patlayabiliyor. lastik de sokulmasın anasını satayım.
    saçma sapan uygulamalar.
  • su şişesinde tiner sokup uçağı havaya uçurmamak içindir.
  • güvenlik endişesi sebebiyle başlayan , sonrasında madem uçuyorlar piyasa fiyatının 10 katına su alsınlar diye devam ettirilen bir kural ... havalimanlarinda su doldurunuz diye yer gösteren yönetimleri tenzih ederim.

amerika'da ve avrupa'da su şişesine ,cola şişesine artık ses çıkarmıyorlar.
  • uçak ile alakası olmayan konudur. tüm dertleri havalimanı işletmeleri fahiş fiyattan satış yapabilsin. eğer problem konusu olan şey 300ml su ise 100'er mililitreye izin veriyorlar, 3 kişi yeterli olurdu aynı miktarda sıvıyı uçağa sokmak için.
  • uçağa su sokmak yasak değildir. dışarıdan getirirsen limiti vardır, havalimanı içinden alırsan o bile yoktur. bu yasağın ana sebebi, 1.5 tl'lik suya havalimanı içinde 30 tl ödemeni sağlamaktır.
hesabın var mı? giriş yap