• insanı en az roads kadar yaralayan, darmaduman eden güzeller güzeli şarkı...
  • portishead albümünde western eyes ın ekürisi olarak gördüğüm parça . insana acı çektiren , yarasına tuz basan şarkılar kategorisindedir. sanki kalbinizi göğsünüzden söker alır. ayrıca hayatımın şarkısıdır.
  • your softly spoken words
    release my whole desire
    undenied
    totally

and so bare is my heart, i can't hide
    and so where does my heart, belong

beneath your tender touch
    my senses can't divide
    ohh so strong
    my desire

for so bare is my heart, i can't hide

now that i've found you
    and seen behind those eyes
    how can i
    carry on

for so bare is my heart, i can't hide

belong
  • uçurum eşiğine fon olacak kadar depresif olmakla birlikte bir o kadar da, bu kadar güzel bir sesi dinlerken eşikten döndürtecek kadar cezbedicidir bu portishead şarkısı
  • kulaklığı aldın ciğerlerime gömdün beth, ortaya bi delik daha lazım mıydı bilmiyorum fakat akı da karası da rahatsızdı zaten, iyi oldu. ikisi de bu hazdan değerli olamaz yemin ederim.

how can i carry on?
  • basların vuruşu; bam bambam... piyanonun tınlaması; tınınım...

hah ne diyecektim? basitliğin bu kadar kompleks duygu yoğunluğu yaratması tamamıyla olağan ötesi.
  • "hadi canımızı acıtalım" şarkısı.
    ritmler anne karnında duyulan kalp sesi ritmindeymiş. bir nevi rahme dönüş şarkısı.
  • kulaklığı takmış evet artık hazırım çalışmaya derken birden karşıma çıkmış ve bütün enerjimi alıp götürmüş şarkıdır.
    ait olamama şarkısıdır. kayboluşun şarkısıdır, en çok da kendi içinde kayboluştur.
    sanki uzun bir yoldasınız; yolun sonunda minik bir ışık var ama yürüdükçe uzayan bitmeyen bir yol.
    etraf karanlık hiçbir şey yok sadece siz ve yol var.
    yönünüzü seçemiyorsunuz her yer karanlık sadece içgüdüsel yürüyorsunuz.

"daha fazla ne kadar devam edebilirim?"

bilmiyorum.
  • tüm zamanların açık ara en başarılı şarkısıdır.

buradaki başarı kriteri; bir duyguyu dinleyiciye hissettirebilmektir, iliklerine kadar...
  • adamın amına koyan portishead parçası. kulaklığı takıp bu melodi ile gece sokaklarda yürümeye başlarsanız muhtemelen kaybolursunuz. adamın içine işliyor.
hesabın var mı? giriş yap