• transfobik olayı inkar etmek için olayı yaşayan transeksüel kadınının daha önce orada çekilmiş fotoğrafını facebook sayfalarından birine kapak fotoğrafı yapmışlar. aynı zamanda transeksüel kadını afişe ederek bir kez daha seviyesizliklerini göstermişlerdir. bir de olayı kınayan bir yorumun altına bu da size kapak olsun diye ilkokul seviyesinde yorum yapan çalışanlara sahip.
  • tüyler ürperten bir bitişe sahip, bilgelik, geçirmişlik ne dersen de öyle bi parça işte. eloy şaheseri.
  • güvenlik kelimesini çözememiş mekan.

2011 mayıs ayında kız arkadaşım, ev arkadaşı *, ve eskişehir'e ziyarete gelen mezun olmuş eski ev arkadaşım olmak üzere dört kişi gittiğimiz mekan. ben ziyaret amaçlı geldiğinden arkaşımla ilgilenirken kız arkadaşımla haremlik selamlık misali önlü arkalı takılmak durumunda kaldık. velhasıl 2 tane dalyarrak da meğer kızları kesiyormuş, pek fark etmedim. kıskandıracak milyon tane şey olsa da, hıyarın tekinin kız arkadaşımı kesmesi de beni pek kıskandırmaz açıkcası, koluna takıp eve götürecek olan benim. neyse aradan zaman geçiyor, dışarı sigara içmeye gidelim diyoruz, kızlar önde dans ediyor, dur söyleyim onlar da gelir belki diyip kız arkadaşımın kolundan çekip "sigara içmeye çıkıcaz yukarı, gelir misiniz" diyorum, "yok yok siz gidin" diyor eliyle git git işareti yaparak, hafif de tripli onla ilgilenmiyorum diye.

tam bu esnada o yandaki dalyarraklardan birisi omzuma vurup "kız istemiyo bilader" gibi bir şey diyor, dumur ve tam anlayamadığımdan "ney ?" diyip yüzüne doğru yaklaşıyorum "biz takılıyoruz kızlara" diyor.. ikinci bir dumurla "siktir git lan" diyip ittiriyorum göğüs kafesinden sığırı 2 metre. kız arkadaşımın elinden tutup hadi gidiyoruz diyorum. çıkıyoruz mekandan.
    dış kapıdan daha 2 metre uzaklaşamadan arkadan lap lap ayak sesleri geliyor. bu iki sığır ellerinde bira şişeleriyle koşturarak üstümüze geliyorlar; sığırın birini ben bir temiz dövüyorum bira şişesi falan düşüyor elinden ağzı burnu kan revan içinde *, öbür sığırı da arkadaşım bir temiz dövüyor. bu dövüşme hali bi 10 dakika sürerken güvenlikler izliyor fight club izlermişcesine. ayıran falan da yok insanlar da izliyor. sonra bu sığırlar artık kaçıp uzaklaşmaya çalışırken bizden, güvenlik teşrif ediyor, adamları tutup "geçin lan içeri" diyor. bize de hadi basın gidin sizde diyor. basıp gidiyoruz. bir daha da o mekana uğramıyoruz.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • çarşamba geceleri karaoke yapılan, ilk üçün 5 hafta sonunda(15 finalist yani) yeniden yarışıp bilgisayar kazandığı, eğlenceye çoktan yarışma ruhu aşılamış bir mekan. down kısmında havalandırma sorunu yoktur, zira burda zaten havalandırma bulunmamaktadır..
  • eloy grubunun "inside" albümünden dikkat çekici bir parça.
  • mogollar'in issizligin ortasinda $arkisinin bu $arkidan calinti oldugunu iddia edenler vardir. pek katilamiyorum $ahsen.
  • eloy un 1973 tarihli inside albumunun 8.24 lik 4. ve kapanis parcasidir.

sözleri söyledir ;

you try to get success directly
    the way is far and even hard
    once in a while it'll get shorter
    sometimes the way is out of reach

up and down, up and down
    up and down, up and down
    up and down, up and down
    up and down, up and down

we could join league, shape our life
    but there's one to destroy us
    perhaps he makes it ignorant
    but there the loud music echoes

up and down, up and down
    up and down, up and down
    up and down, up and down
    up and down, up and down

we oppose these matter of facts
    but sometimes we couldn't do against that
    in the course of time we succeed in doing
    the next time will demonstrate
    if our time, if our time come true

nevertheless, nevertheless
    we will do more, we will do more about our get on...
  • eskişehir'in yeni mekanı. 2 katlıdır, üst kat cafe, alt kat da canlı müzik performanslarının yapıldığı bar olarak tasarlanmıştır. kanatlı'nın arkasındadır.
  • eskişehir'in en dandik mekanı.güvenlik konusunda problem çıkarmayı adet edinmişler.durduk yere adamın başını belaya sokma potansiyeli olan güvenlikçileri var.kütahya caddesi'ndeki pavyon kılıklı yerler bile daha kaliteli kalır buranın yanında.
  • şu sıralar hüseyin avni mutlu tarafından işletiliyor olunabilir. gezi parkı gibi bir açılıp, bir kapanıyor ya da patronları işlerin bi
    kapatıp açınca düzeleceğini zannediyor.
hesabın var mı? giriş yap