• hastanede operasyon geçirdiğim bir günün sonunda narkozdan uyanıp kendime geldiğim saatlerde cep telefonuma gelen bir mesaj ile başlamıştı herşey, evet var mısın yok musun programına bir yıl önce yaptığım başvuru incelenmiş ya da sıra gelmiş her ne ise, beni mülakata çağırıyorlardı...

o gün kendi kendime demiştim ki galiba birşeyler benim için iyiye gitmeye başlıyor... hastaneden taburcu olduktan sonra bir cumartesi sabah internetten bana gönderilen şifreyi girdim ve aynı gün mülakat için saat verdiler. gittim, hikayemi anlattım ve bir kaç süreci olan mülakatı hızlıca geçip 4. final mülakatına çağırıldım.

evet ailem ve bana büyük bir umut doğmuştu, 1,5 yıldır kanser tedavidi görmekteydim ve belki bu yarışmadan çıkacak para ile yurtdışında kendime çareler arayabilirdim, dünyada en çok japonyada mide kanseri vakası görülüyordu, japonyaya gidip orada gelinen noktayı öğrenebilecek ve belki de tedavi olabilecektim.

annem ve babamı da alıp gittik final mülakatına, şu an yarışmada olan duygu ve gökhan ile birlikte girdik, mülakatta 4-5 tane jüri üyesi ve acun ılıcalı vardı. durumumu anlattım.. tamam teşekkürler deyip gönderdiler bizi, bir kaç gün sonra gökhan sonra da duygu'nun programa yarışmacı olarak katıldığını gördüm..

aradan tam iki hafta geçti ve telefonum çalıyordu, açtım, var mısın yok musun programından aradıklarını ve deneme çekimlerine çağırdıklarını söylediler.. bir gün sonra gittim, 24 kişi yarışmacı adayı, kutuların başına geçirildik, acun ılıcalı aynı koltuğunda , kameralar eşliğinde çekim başladı, yarışma gibi değil de daha çok yarışmacıları tanımak üzerine bir çekimdi, ... çekildi bitti ve gene herkese teşekkür edip daha sonra sonuçları internet sitesinden açıklayacaklarını söylediler ve bizi gönderdiler..

aradan 4 gün geçti, karın bölgemde oluşan lenf node'larının ne olduğunu anlamak için pet-ct çektirdim, bir gün sonra kötü haber geldi, batın bölgemde kanser tekrarlamıştı... günlerden salı idi, hızlıca doktorumla görüştüm ve çarşamba günü kemoterapi başladı yeniden..

birşeyler yeniden ters gitmeye başlamıştı... kemoterapiden bir kaç gün sonra da haber geldi, var mısın yok musun programına yaptığımız başvuru da olumsuz sonuçlanmış...

açıkçası o vakit kemoterapi ile cebelleşirken çok da umrumda olmadı bu gelişme fekat ilerleyen vakitte gördüm ki özellikle ailem bayağı bir üzülmüş..

evet öyle ya da böyle bir yarışmadan çıkacak paraya birinin ihtiyacı varsa o bendim, lakin hayat ne yazık ki adil değil...

böyle de bir anım var, paylaşmış olalım...
  • acun ılıcalı: oooooon!!!
    seyirciler: dokuuz, sekiiz....

acun ılıcalı: alkışlıyoruz!!!
    seyirciler: şak şak şak şak.

acun ılıcalı: deeeh!!!
    seyirciler: dıgıdık dıgıdık...
  • adriana lima'nın katılacağı bugünkü programı izle(ye)meyecek olanlar için aşağıda özeti bulunan program:

acun: adriana, you wanna open box? which one?
    adriana: umm... törtiin!
    herkes: adriana adriana haydiii!!! tam zamanı, tam zamanı, şimdiii!!!
    acun: let's open the box! açalım kutuyu!
    * dırı-rırı-rırın* kutu: 5 tl
    herkes: uvaaaa!!! ooooo, adrianaaaa oleeyyyy! adrianaaaa oleeyyyy! adrianaaaa oleeyyyy! adrianaaaa oleyyyy!
    acun: blue box, very good! arkadaşlar, adriana'ya kocaman bir alkış!
    herkes: 1...2...3... şakşakşak adriana!!! şakşakşak adriana!!! lay lay lay lay lay lay lay lay laaaayy! ooo adriana!!! lay lay lay lay lay lay lay lay laaayy! ooo adriana!!!
    acun: arkadaşlar, karşımızdaki tablo mükemmel, let's move on to the next box...
    adriana: ımm, eight... heqim?!
    herkes: vayyy hekim abi!!! adrii-aanaaaa aley aley aley, adrii-aanaa aley aley aley!!!
    hekim: bal yeneq, gül dudak! mavi hissediyom acun bey!
    acun: hahaha, hekim abi, sen de az değilsin, ha! adriana, he says "you are very beautiful and i feel blue box" shall we open?
    adriana: ok.
    acun: let's open! açalım hekim abi...
    *dat-dut-dat-dut* kutu: 500.000 tl *şangır-şungur*
    adriana: aovvv...
    herkes: sen şampiyon olmasan da! kupaları almasan da! mavi kutu açmasan da! seviyorum işte, var mı diyeceğin! seviyorum işte, var mı diyeceğin!
    acun: let's see hamdi bey's offer... *zııııırrrr*
    acun: evet, hamdi bey... tamam... anladım... tamam... *çaat!*
    acun: hamdi bey's offer is... twenty tousand turkish liras... adriana, var mısın, yok musun?
    adriana: yoqim!
    herkes: uvaaa!!! adriana'm benim! biricik sevgilim, söyle senden başka, kimim var beniim!!!

bana ses değil, görüntü lazım diyenler için:
    http://images.google.com.tr/…=görsellerde ara&gbv=2
  • bugunku program itibariyle beni komplo teorileri kurmaya iten programdır.

şöyle ki. son 4 kutu kalmıştır. 2 tane 500.000, 1 tane 1 ytl, bir tane de 40.000 ytl var iken 125.000'lik teklif gelmiştir.
    şimdi kimse burda yuzde yuz devam etcek abi diyemez. sonuçta 125.000 gibi hayvan bir para var ortada, yarışmacının, yani gizemin, kabul etme ihtimali cok yuksektir.

peki bunun benim komplo teorilerim ile ne ilgisi var. buyrun.
    gizem uzuuuuncaa bir sure düşündükten sonra kabul etmedi. ve sonra bir kutu açtırdı falan filan. peki sonra ne mi oldu? acun yarışmacının annesi ile hayvan gibi kasıp özene bözene hazırladıgı bir şiiri ve goruntuyu yayınladı 3 kutu varken. vtr gosterdi yani. sonra bunun uzerine konuştular işte herkes duygulandı ağladı falan filan. yani programın en onemli dakikalarıydı.

peki ben şunu sorarım size arkadaşlar. eğer gizem teklifi kabul etmiş olsaydı, acun hayvan gibi kasıp hazırlattıgı goruntuyu ne ara gosterecekti? bariz bir şekilde yarışmacının devam edecegini biliyordu acun.
    burdan biraz da kafamın iyi olmasıyla birlikte şuraya baglıyorum. bence bir kaç yarışmacının, ozellikle çok uzun sure kalanların, kaç para alacakları ya da ne zamana kadar gidecekleri bellidir. yoksa o vtr'yi daha onceden, mesela 7 kutu varken falan gosterirlerdi.

bunu destekleyen bir kaç şey daha bulursam editlicem bu entryi. bu tarz şeyler var mıymış yok muymuş gorucez hep beraber.
  • ben: (yarışan kız için) hmm kız güzelmiş
    annem: zaten çirkinleri almıyorlar
    ben: e ama bak, şu kız çirkin gayet?..
    annem: ha o mu? o hikayeli olanlardan.
    ben: nasıl hikayeli?
  • bu programda şunu anladım ki arkadaş, allahın götü boklu christina'sından tv başında gerilen, utanan bi adammışım ben.
    yani genelde olur bana televizyonda kendini küçük düşüren birini gördüğümde izleyemem, kanal değiştiririm falan.
    ama bu farklı. millet ''you are the best şak şak şak'' yaptıkça sanki kültür ateşesiymişim gibi ter döküyorum. az mal adam değilmişim tekrar onu keşfettim.
    keşfettiren program.
  • bir de sona yaklaştıkça bu kutu açıcılar 500 bine gavur askeri muamelesi yapmaya başladılar. olayı kişiselleştirdiler şerefsizim. bu gece alıcaz o 500 bini, hiç bi yere gitmiycek o bizim, onun 500 bin gibi amına koyucaz tadında muhabbetler dönüyo.
  • acun'nun "can you speak deutsch?" (german lan o german) sorusuna 50 cent'in "i drive dodge" diye cevap verip beni benden aldıgı yarısma.
  • insanlarin para kazanacaklarini dusunduklari icin katildiklari, onlardan istenen en ufak bir hareketi bile yapmadiklarinda yapim sirketine (dolayisiyla da acun ilicali'ya) 100.000 tl borclandirildiklari yarisma. buyuk acilinca uzulmek, kucuk acilinca sevinmek, duzenlenen aktivitelere kesinkes istirak etmek, yayindan once yapilan sac ve makyaja boyun egmek de imzalanan sozlesmenin maddelerinden.
    yayinda goruldugu kadariyla herkes dost, herkes arkadas, acun (bu arada kendisine bey demek de zorunluluklar arasinda - artik nasil bir ego problemi varsa ortada) 'bey' inanilmaz yardimci, sevimli ama otoriter; peki yayinlanmayan kisimlarda neler oluyor? mesela cok konusan insanlarin bolumleri kesiliyor, bunun icin acun 'bey'den azar yiyor, acun 'bey'in tum asagilamalarina katlaniyor olabilirler mi? ya da mesela acun 'bey' bir yarismacinin son 4 kutusunun kalmis olmasina ragmen 'ben kasimpasa-fener macini izlemeye gidiyorum' diye programi paydos ettirmis midir hic? ya da ya da, acun 'bey' kendince diger yarismacilardan madden daha iyi durumda olduklarini dusundugu kisileri herkesin icinde 'sen zaten zenginsin' 'bu yarismaya para parayi ceker diye katildin' diyerek ayrimcilik yapiyor olabilir mi? butun yarismacilari eziyor, onlara surkli laf sokuyor ve asagiliyor olabilir mi mesela?

benim bir arkadasimin arkadasi anlatti, o da arkadasinin arkadasindan duymus gibi bir durum degil bu anlattigim, bunlar gercek. o insanlar bu yarismaya o paralara ihtiyaclari oldugu icin, belki de okumadan bir seyler imzalayarak giriyorlar ve gercekten de, her seye katlanarak, o paralari hak edip de kazaniyorlar. ne icin? %10'u devlete gitsin de 12 ayda kendilerine odensin diye.

bi de turkiye'nin en kolay kazandiran yarismasi demiyor mu o siritik suratiyla..
  • kutunun içindeki kağıdın yokum dediği yarışma.
hesabın var mı? giriş yap