• zor gerceklten
  • çok ama çok değerli bir mevhum, oluş, "an"a geliş. kendisi olmuş kişilerin, kendisiyle geçinme biçimi de diyebiliriz.

insan ilişkileri genellikle "eğer"ler ile örülüdür. en yakınınızın bile, size karşı bir "eğer"i vardır ve o "eğer"den sonra tamamen sevilmekten vazgeçilmeyecek olsanız dahi, bir şeyler eksilecektir. insan için böyledir bu. yanıza birinci derece yakınınız ya da sevginizle en çok kutsadığınız birisi dahi geldiğinde personanız devreye girer, girmek zorundadır. çünkü, ikinci bir insanın olduğu bir yerde "eğer" vardır. koşul vardır.

yalnızlığın ne kadar değerli olduğunu, ben baya baya zor yollardan algıladım. detayları yersiz ama 6 ay boyunca, tek başıma kalabilmek için, iki haftada bir, perşembeyi cumaya bağlayan geceleri vücudumun kimi yerlerine iğneler batırarak geçirirken çok şeyler düşündüm. ve bir seferinde büyük bir yemin ettim, "bu yalnızlığı hiçbir insan evladına bozdurmayacağım ve 50 55 yaşlarına geldiğimde kafama atıp gideceğim."

hiç kimsesizlik değil bahsettiğim. telefonun ucunda, aradığında, hadi buluşalım dediğinde birilerinin olmaması hiç kimsesizlik... o, bambaşka bir konu. ama yalnızlığın değerini bilmeniz gerekiyor, çünkü gerçekten bazı yollardan öğrenmek zor.
  • kardeş desteğini hissedememek çok yalnız hissettiriyor insana
  • sıkıntı yalnız olmak değil de bazen biri hayatına giriyor aşık oluyorsun tamam diyorsun yalnızlık yok artık herşeyi iki kişi yapacağız iki kişi düşüneceğiz diyorsun. bi bakıyorsun meğer o kişinin gözünde diğer insanlardan bir farkın yok. lanet olsun kaderine razı oluyorsun. halbuki bu kişi hayatına hiç girmese, umut vermese son derece mutlu şekilde hayatına devam edecektin.
  • en güzeli kalabalıklar içinde olanıdır. o kadar kalabalıktır ki o anı yaşamak istersiniz. karmaşa durur sesler bir anda kesilir. koskoca dünyada bir siz birde nefesiniz kalır. işte güzeldir o yalnızlık.
  • “seçilmiş yalnızlık olgunlaştırır
    içine düşülmüş yalnızlık çürütür.”

yine gündüz bir şekilde zaman geçiyor da,gece olunca başka daralıyor insanın içi.nasıl olacak en ufak bir fikrim yok.
  • bir çeşit gebeliktir. ne şekilde olursa olsun bütün yalnızlıklar yeni bir siz doğurur. yalnızlık sebep gibidir, sonuçları daima olur.
    güzel tarafı ise doğacak olan o yeni sizi kontrolü elde tutmayı bilirseniz bir heykeltraş gibi şekillendirebilirsiniz.
  • dingin bir zihinle birleştiğinde üretkenliği arttırıyor.
  • paylaşılmaz. .
  • her sabah elbisemin fermuarını nasıl kapatacağım diye kaygılanmak
hesabın var mı? giriş yap