• atmden parayı çekip kartı içinde bırakmak. akşam kartı cüzdanda bulamayıp saatlerce aramak. sonra kaybetmiş olabileceğimi düşünüp internet şubesine baktım ki benim çektiğim 500 tlden sonra bir 500 tl daha çekildiğini gördüm. limiti yüksek olan kartımdan sadece 500 tl çekilmiş olmasına sevindim. ihtiyacını almış garibim diye düşündüm. hırsız insaflıymış felan derken birden aklıma atmden günlük para çekme limitinin 1000 tl olduğunu hatırladım sonra tekrar gıcık oldum ipneye.
  • ev sahibini aricakken eski ev sahibini arayıp 5 dk boyunca evdeki sorunu anlatmak.
  • asetilsistein ile asetilsalisilik asit'i karıştırıp, yetmezmiş gibi bi ilaç suda eriyorsa vitamindir mantığıyla, nerde bir hapşuran, burnunu çeken görsem ay tam hastalık mevsimi diye ver ediyorum extal'i.kendisi bende ne geziyor onu hiç bilmiyorum.şifa niyetine her içenle bi bardak da ben içiyorum; iki haftadır mahalle muhtarı gibi, kamyoncu gibi, ne bileyim büyükbabam gibi haaarrk tuuu diye balgam çıkarasım geliyor. bu durumu iki hafta boyunca hiç ama hiç sorgulamıyorum, ta ki bugüne kadar.
    kimya mühendisiyim kendim,aferin kendim.
  • internet üzerinden hızlı eft tanımını yanlış yapıp,3 ay boyunca ev kredisini yanlış hesaba yatırmak,maillerime bakmadıgım için bankanın uyarılarını görmedigimden üstüne bi de gecikme fazi ödemek!
  • hastayken ve sana sıcak bir çorba yapacak kimsenin olmadığı bir durumda, ocakta bekleyen çorbanın kaç gündür orada olduğunu tahmin edemeyerek bir güzel kaynatıp karabiberini atıp içmeye başlamak, ikinci kaşıktan sonra içindeki kurtçukları görmek.
  • arabayla feribota binmek, güneşe aldanıp güverteye çıkmak, limana gelince yaya olarak inmek.
  • çay koymak için dörtlü ocağın bir tanesini yaktıktan sonra su dolu çaydanlığı diğer ocağa koyup kaynamasını beklemek
  • telefonla konuşurken bir yandan da viyak viyak ağlayan minik oğlumun kumandayla sesini kısmaya çalışmak !
  • hırsızlıkların arttığı bir dönemde, apartmana giricem bi gün, baktım adamın teki apartman kapısında bekliyor. o dönemler de çok duyuyoruz böyle başkası girerken "misafirim" ayağına apartmandan içeri giren hırsızları. "buyrun ne bekliyorsunuz?" dedim adama. "ben" dedi, "elektrik tamircisiyim de, 4 numaraya gelmiştim, kapıyı çalıyorum çalıyorum açmıyorlar.." tabiii, yemezler, diyorum o esnada içimden. "bir daha çalın siz" falan dedim. baktım gene açılmıyor kapı, birden acıdım adama, inandım, saf da bir tipe benziyor böyle. iyi dedim, girsin bakalım içeri benimle. açtım kapıyı "buyrun siz de girin bir de kapı zilini denersiniz" dedim. başladık adamla merdivenleri çıkmaya. ben bizim evin kapısına doğru ilerliyorum, baktım adam da geliyor peşim sıra. durdum kapının önünde anahtarı sokucam, baktım adam da arkamda durmuş bakıyor. bende bi korku bi şaşkınlık, "napıyo la bu?" falan derken, birden saniyelik bir "hassiktir" hissi geldi ve benim kafama dank etti. 4 numara bizim evdi ve o gün eve elektrikçi gelecekti.
  • kız almazda as-kız yapmak.
    ası kaçacakken kızla aldım ki asıma iş kalsın.
    çıkarılan ders: tuvalette kız arkadaşla mesajlaşırken aynı anda telefonda king oynayınca, multitasking de seninle birlikte sıçar
hesabın var mı? giriş yap