• alıcı yorumu : tavsiye etmiyorum fazla özensiz ürün defoluydu ve sanki konfeksiyondan yeni çıkmış gibi heryerinde iplikler vardı
    satıcı cevabı : tedavi ol arkadasım istersen halisinasyon goruyosun.

alıcı yorumu : large large die mesaj atmama sizinde evet large var demenize ragmen neden medium?gerisi perfect ama bunun kargosuyla mı ugrascam?
    satıcı cevabı : arkadasım urun sana tam oldu sende bılıyosun.kalıbı genıs urun ondan m yolladım.eger large versem içinde kaybolurdunuz
  • kimi zaman güldürürken düşündüren yorumlardır, şöyle ki:

ürün: vcd eğitim metodu ney çalmayi öğreniyorum 1
    alıcı yorumu: (negatif) *
    satıcı cevabı: üzerinizde bulunan negatif enerji ile zaten ney gibi hassas bir aleti öğrenebileceğinizi düşünmüyorum..

ürün: bas extreme xea9703 özel fiyat stand ürünü
    alıcı yorumu: (nötr) beklediğim kadarmış *
    satıcı cevabı: ??????
  • ürün: piranha web cam 10 mp + hediye+ hoparlör

satıcı: bu aşkın sonu evlilik olsun 3 tanede bebeğim olsun. 2 si erkek 1 i kız olsun şu gönlümün muradı olsun duyurulur.
    alıcı: ???
  • ürün: gucci ayakkabı

alıcı yorumu: arkadaşlar ürün orjinal değil, kimse kanmasın.

satıcı yorumu: kargodan kaynaklanan bir yanlıslık olmus beyefendi, 30 milyona size gucccinin yüzde 50 hisse payını da vermemiz gerekiyordu. en kısa sürede mağduriyetinizi giderecegiz. tekrar gorusmek dilegiyle
  • ürün: fantazilerinizi ertelemeyin...sexy kirbaç...

alıcı yorumu: teslimat ve alışverişte bir sorun yok ama ürün beklediğimden çok küçük ve malzemesi çok kalitesiz.

satıcının cevabı: resimde görünen neyse ürün odur..farklı birşey yok!!!!at kamçısı değil bu,o kadar uzun olmaz tabi!
  • ürün: arızalı dell d600 laptop ve çantası

alıcı yorumu: arızalı olduğunu kabul ediyorum ama ışıkları yanmıyor

satıcının cevabı: leptop a elektrik verdikden sonra starta bas bak nasıl yanıyor ısıkları!
  • kullanici yorumlari da satici yorumlari da aslinda kulturumuzu yansitiyor. hep duydugu ve hayalinde kurdugu mukemmel musteri iliskileri kurmayi amaclayan cok sayida satici var burada. satisi yapar, yorumlari takip eder. genelde olumlu yorumlara klasik cevabi copy-paste ile yapistirirlar.

-cok tesekkur ederiz,
    -yine bekleriz,
    -en uygun fiyat bulacaginiz tek yer elektronikcidukkani ile daha nice alisverislere vs vs.
    -türkiyenin en hesaplı oto yedek parça ve aksesuar marketi hesapliparca 'yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz

ta ki bir olumsuz yoruma kadar... vatandas mesela diyor ki, urun ozensiz paketlenmis, yok aynisi gelmedi, yok sozunu tutmadi. o bizim customer relations gurusu arkadasimiz bir anda turk kimligine geri donuyor ve genelde soyle cevaplar geliyor:

-aninda bilgi verseydiniz hallederdik ama siz o zahmetede katlanmadiniz
    -ürünü kullanıp işin bitince iade ediyorsun. kargoyuda biz ödedik. kimse (bu adama) kesinlike ürün satmasın
    -hediye olarak vermemizi istediğiniz,ekran koruyucuyu göndermedik diye mi,olumsuz yorum veriyorsunuz.pes doğrusu

(cevaplar orijinaldir, noktasina virgulune dokunulmamistir)

bidi bidi bidi... halkimiz bunu da ogrenecek elbette, saticinin sikayetleri olumlu bir sekilde ve sinirlenmeden karsiladigi takdirde gercek musteri iliskileri basarisini yakalayacagini... bir de olumlu yorumlarda herkese ayni cevap yerine biraz zaman harcayip kisiye ozel yorum yazarlarsa ilgili kisiye ikinci alisveris saglama sansinin 2 kat artacagini...
  • turklere has bir tarzi yansitan ebay'de olmayan yazisma tarzi. ilk kez uzun zaman once gittigidiyor'dan kardesime hediye gondermistim. tesadufen gozume carpan yazisma. cok samimi bi yazisma be kardesim

urun:samsung galaxy ace

alici: almış olduğum telefonun şarj cihazı çalışmıyor.
    saticinin cevabı:buraya yazacağınıza bize söylesenizde bizde hemen yenisi göndersek olmazmydı? biz bukadar iyiyken,neden bu şekilde yapıyorsunz
  • bir başka örneği şu şekildedir:

noktasına virgülüne dokunmadan yazıyorum

alıcı: mesajıma cevap alamadım,çok hızlı olduğunu düşünmüyorum.

satıcı : ürünü 17 saat sonra teslim aldınız. bi daha kine koordinatlarınızı verin de ürünü ışınlayalım belki memnun olursunuz (tamamı büyük harflerle yazılmış şekilde.)
  • bi de şu model vardır; yanlış ürün gelince doğal olarak bunu yoruma yazarsın. 1 dakika sonra telefonun çalar ve tehditkar bir şekilde ayar vermeye kalkar.

- 10 liralık ürün için değer mi ekmeğimizle oynamaya, hemen kaldırın o yorumu. (wtf?)

ağzının payı bir güzel verildikten sonra o ürünün doğrusu da hediye olarak göndertilir. ve konu böylelikle kapanır.
hesabın var mı? giriş yap