• r10 dediğimiz yer herkesin malumu. tabirisi caizse webin en fırlama adamlarını içinde bulunduran bir platform.

sözlük yazarlarına 8k'ya kadar maaş yattığını düşünen "platin üyeler" gördüm sabah sabah :) (bkz: http://prnt.sc/cmufia)

bu mesajı yayınlayan adam hosting işi ile uğraşıyor. bu da başka bir hezeyan doğuruyor. ki, ben hostingcileri aklı başında, düşünme yeteneği herkesten farklı olan kişilerden oluşur sanırdım. meğerse hepsi öyle değilmiş. :)

onun yazdığına gelen cevapta ise "işi gücü bırakıp hemen yazar olayım bari" diyen bir arkadaştan geliyor. (bkz: http://prnt.sc/cmugz6) ki, enrty linkine tıklayıp gerçekten öyle bir şey olmadığının farkına varıncaya kadar...

anlaşılan o ki, trolleme operasyonu sadece sözlük yazarları ile sınırlı kalmıyor.

edit: galiba konu ve entry r10’da yayınlandı. mesaj kutuma r10 üyesini savunan mesajlar yağıyor. burada aldığımız maaşları açık eden bir r10 üyesinin konusuna link verdik sadece. gizlilik haklarımızı ihlal ettiğini düşünüyoruz sağduyuya davet ediyoruz. milletin aldığı maaşlara karışmayın lütfen. tşk!
  • o da bi şey mi. ssk bile full yatıyor.
  • debe başına 2k prim aldığımızdan henüz haberi olmayan üyelerdir.

şimdi anladınız mı sözlüğün neden çoğunlukla @2'ye dönüştüğünü ? bu kadar nutella'nın, sinema başlıklarına ayrı, futbol başlıklarına ayrı kategorilenmiş fularların parası nereden geliyor sanıyordunuz ?
  • 8000 liralara çıkabilenler sözlükte aktif olarak (bunun ölçütü nedir bilemiyorum) neredeyse 10 yıldır yazan insanlar.

piramidin altında işler öyle yürümüyor maalesef. büyük çoğunluk sadece sembolik ücretler kazanıyor. yine de öğrenciler için gayet güzel bir gelir kaynağı tabii.
  • alsak alsak şahin k alabileceğimizi bilmeyen loser beyanı.
  • yazarlara maaş yatmasının geyik olduğunu sanan safları ortaya çıkarmıştır. bir de diyor ki hostingcileri akıllı sanardım.. sabah sabah iyi güldüm..
  • yazarlara 8k maaş yatıyor ise bu sol framede ki fakirler nerden çıkıyor aq dediğimdir.
  • şimdi biz bu r10 üyelerine ne diyeceğiz peki? "yok abi öyle bir şey, biz yazıyoruz ama para yattığı yok..." adamlar demez mi, "lan ahahaha 2,5 sene yazar olmak için bekleyip türkiye'nin en popüler ilk üç sitesinden birinde yazıp şirkete para kazandırıyorlar, bir bok aldıkları yok!" diye? onların para kazandığımızı sanıp bizim onlarla dalga geçmemizin yanında, para almadığımızı öğrendiklerinde esas keriz biz olmuş olmayacak mıyız?

kanzuk gör bunları gör allahsız!

not: tabii ki para istemeyrük. bu iş parayla olacak olsa, ortalık ahmet hakan'dan filan geçilmez. parasız en güzeli; dert yok tasa yok.
hesabın var mı? giriş yap