5205 entry daha
  • bebeğiiiiim beniiiim hayalet sevgilimmmmm
  • linkin park - burn it down
    eminem - rap god
    imagine dragons - radioactive
    lana del rey - radio || summertime sadness
    iron - woodkid
    britney spears - criminal
    stromae - formidable || papaotai
    sagopa kajmer - kalp hastası tüm albüm
  • gülşen, sakıncalı. çok şarkı var elbette fakat başlığı okuyunca aklıma ilk gelen şarkı bu oldu. çoğu liseli erkek gibi bir kıza aşıktım. o yıllarda kadınların aklından geçenlere veya zihninlerinin nasıl çalıştığına dair zerre fikrim yoktu. aşık olmuş ve şapşala dönmüştüm. alık bir ergen düşünün, öyle. bir teneffüs arasında kıza açılmıştım, gözlerini eğip başı öne düştüğü an tek kelime bile etmesine izin vermeden "tamam, sorun değil" tadında şeyler deyip yanından ayrılmıştım. o günler boyunca bu şarkıyı dinlerdim işte. sonrasında yıllar beni başka yerlere götürdü, başka biri yaptı. o yıllardaki kadınlar ile ilgili beceriksizliğimi özlüyorum demeyeceğim de ne bileyim, bugün dönüp baktığımda sevimli gelen bir yönüm varmış diyorum. zarardasın ey kalbim dön geriye diyordu şarkıda. öyle telkin ediyordum kalbimi. kısa sarı saçları vardı. belki de kısa saçlı kadınları o gün sevmeye başladım ve baki kaldı. insan böyle anlarda söz konusu anının öznesi olan kişinin şu an ne yaptığını delicesine merak ediyor. ediyorum da. yüzünün her detayı hala aklımda. görürsem hemen tanıyacağımdan eminim. ekşi sözlüğün bu yanını seviyorum. bir başlık hafızanın derinliklerindeki bir motifi canlandırıyor ve o heyecanı yazıya dökmek istiyorsun. bir manası olmasa bile iyi geliyor.
  • yaşar (bkz: o'nun vedası)

ne zaman duysam beni ilk gençlik yıllarıma götüren o duygulu müziği ve sözleriyle beni hüzünlendiren şarkı

çok mu kolay bu son demesi?
    vermiyorum ki son nefesi
    sen ne yazarsan yaz ey sevgili
    mektupla biten ömrümce sürmeli
    yok sensiz olmaz

yine karşılaşırız
    dünya küçük aşkın büyük…
  • freestyler
  • haluk levent - sır
    sır
    biraz önce dinledim 23 yıl geçmiş aradan
  • (bkz: düşsokağısakinleri) sevdan bir ateş