• millete nereden kazık atılacağını şaşırmış bir devletin abuk subuk bir başka düzenlemesi daha. işyerim şehrin biraz dışında ve dışarından yemek söyleyeceğim alternatifim oldukça az; olanlar da fast-food türevi. bazen canım çekiyor ama genelde evden getirmeyi tercih ediyorum. böyle yapınca yemek kartımı alışverişte kullanıyorum.

yemek kartları marketlerde sadece yiyecek ve temizlik malzelemeleri alımında kullanılabiliyor. mesela öğlen çıktın marketten 2 bisküvi, 1 kola aldın yemek niyetine; olmaz mı, yiyemez misin böyle ? ben peynir, süt alışverişini yemek kartı ile yapıyorum mesela. bu yemek değil mi ?

ayrıca haberler 1 aralık'tan itibaren demiş, daha dün bir sürü alışveriş yaptım yemek kartı ile; hem de marketten.
  • milletin dışarıda yemek yiyecek hali mi kaldı? dolabı zor dolduruyor 1500 lira maaş + yemek kartı ile kalkıp böyle bir kazık atmaları sadece kartı kırdıran komisyoncuların işine gelecek daha fazla komisyon alacak kan emiciler.
  • dışarıdan yemek yemeye mecbur muyum?

yemek kartımla zaman zaman marketten alışveriş yapıp evden işe yemek götürüyorum. ekonomik olarak bir sıkıntım yok şükür. sadece sağlıklı şeyler yemek, yaptığımın içinde ne olduğunu bilmek istiyorum. yaptığı zeytinyağlıya bile şeker koymayan insanım.

mecbur muyum restoranların şekerli, bulyonlu, msg'li yemeklerini yemeye yahu? ayrıca ekonomik olarak zor durumda olan insanlar var ve yemek kartlarıyla hem ev işin hem de işte yararlanıyorlar. ne hakkınız var ki buna?

ne desem gg!
  • über mikkemmel sağ politikanın asla ve asla çalışanı, işçiyi, emekliyi düşünmediğinin net kanıtıdır. ama yüzde 40 küsürleri garantidir.
    hatta bundan zarar görecek çalışan dahi oyunu yine verecektir. müstahaktır! yakışır!

-ampülü götünüze sokacağızzzz eyyy halkım!
    -ok.
  • annemi üzer bu, her ay kalan bakiyemle gidip, ne kadar lüzumsuz şey varsa bedavaymışcasına alır, hunharca.
  • dışarıda yemek yiyemeyen o yüzden evinde hazırladığı yemeği tercih eden çalışanlar için yemek kartlarıyla market alışverişine sınırlama getirmek düpedüz saçmalık. mesai içerisinde çalıştığım işyeri bana hakkım olan bir öğün yemeği sağlamak için yemek kartı veriyorsa ister restauranttan ister marketten aldığım yiyeceklerle karnımı doyururum. duyan da marketten beyaz eşya, kıyafet vs. aldığımızı sanacak. zaten çoğu markette gıda ürünleri dışında geçmeyen yemek kartlarını kullanım dışı bırakmak ne kadar mantıklı? ben dışarıda yemek tüketemeyen midesi hassas biriysem ya da hijyen problemim varsa ya da bulunduğum mevkideki yemek fiyatları fahişse bittabi restaurantın bana hazır olarak sunduğu yemeklerin hammaddelerini kendim alıp, kendim hazırlamak isterim. bu benim hem yasal hem de insani hakkım.

sayın bakan, siz işçinin hakkı olan yemek ücretini marketlerde değerlendirmesi ile uğraşacağınıza, vergi kaçıran, işçisine 3000 lira net maaş verip sgk'sını asgariden yatıran işletmelerle ilgilenseniz herkes için daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz.

imza: bir vatandaş.
  • boktan olay. adamlar sanki and içmiş bu memleketin insanına faydalı ne varsa engelleyek de rahatlayak diye.
  • adamlar halk dışında herkesin yöneticisi..

dünyanın en zor hayatını yaşatıyorlar bize..

e tabi, kendi kitlesinin bildiği şeyler değil bunlar.. yemek kartı falan.. cam filmi, kömür falan olsaydı..

arkadaş ya şu sandıktan şöyle okkalı bi tokat çıkmaz mı bunlara ya.. harbi bittik ya.. ömür de bitti.. lan ne şans be.
  • cogu aile yemek kartlari ile mutfak alışverişini yapar
    hizmet sektörü guvenlik,temizlik,servis personeli öncelikle çoğu taserondur,

ust işverenin yanında çalışırken yemek parası olarak bu kartlardan alirlar ust isveren ki allah razi olsun yemek olayında kendi personeli gibi bu işçilere yemek verir otomatik olarak yemek karti marketlerde kullanılmak üzere aile katkısında yerini

işçiye (taeeron) atılan bir kazık olacaktır.
  • yemek kartını markette alışveriş için kullanmanın kime ne zararı var?
    nasıl bir zihniyet acaba insanlara azıcık faydası olan bir şeyi bozmak ister?
    birileri oturup dur ya bu faydalı icraati bozalım neden der?

yemek kartı denilen uygulamanın daha fazla markette yaygınlaşması gerekirken, ödeme tutarının daha da arttırılması gerekirken mevcut hakkı gasp etmek sadece kötü niyet!
hesabın var mı? giriş yap