• insanı çocuklardan sogutan, çocuk sahibi olma arzusundan uzaklaştıran konuşmalardır. ''bi çocuk gibi konuşun la! ne bu bilmişlik?'' dedirtir.

anne: kızım yeter ya canımdan bezdim iki dakikada bir anne diyosun. off off!

çocuk: eee napalım sen istedin çocuk sahibi olmayı, anne olmayı kolay bir iş mi sanıyorsun yoksa? doğurdun katlanacaksın.

anne: hönk! *

ve bu çocuk henüz beş yaşındadır, hangi ara öğrenmiştir anne olmanın zorluklarını.
  • tüylerimi diken diken eden diyaloglardır bunlar.

her ne kadar insanlar " büyümüş de küçülmüş , hanimiş hunimiş " diye diye sevseler de ( ki çocukları böyle koca koca teyzeler, amcalar gibi konuşmaya iten de bu gaz verme eylemidir aslında ) ben yetişkin gibi davranan çocuk gördüğüm zaman katil bebe çaki görmüş gibi hissediyorum lan. böyle arka cepten bıçak çıkarıp kovalıcakmış gibi geliyo o çocuk beni. bizim " transformırs mı döver ninja törtıls mı ? " muhabbeti yaptığımız yaşta adamlar küresel ısınma tartışır olmuş lan, birleşmiş milletlere çevirmişler anaokulunu, ban-ki moon olmuş, kofi annan olmuş çocuklar resmen.
  • bir örneği az önce beş yaşında bir çocukla yaşanmıştır.

anne: kızım saygılı ol yoksa oda cezası alacaksın.

çocuk: alla alla hiç bile yapamazsın, bu yaptıgın kanunen bir suçtur yani, kimseye istemediği bir cezayı veremezsin, hele çocuklara hiç. avrupa mahkemesine söylerim, seni hap''i''se atarlar ona göre. *

anne: çeyrek avukat, yürü odaya.

çocuk şu an oda cezasını çekmektedir. *
  • anne yada babalarının tavırlarıyla konuşurlar.bu çocukların biraraya gelip evcilik oynadıkları zamanları izlerseniz aile içinde nasıl bir facia yaşandığını anlarsınız.birbirlerine hitap şekli,anlattıkları şeyler hiç çocukça değildir ne yazıkki.diyaloga geçmek için siz çocuk gibi davranın belki kendilerini hatırlarlar.
  • a: anne y: yeğen

ikili telefonda konuşmaktadır.

a : nasılsın bakalım iboş?

y*: benim adım ibrahim, ibo veya iboş denmesinden hiç hoşlaşmıyorum.*

a : ...
  • sözlük yazarları ile olan mesajlaşmalarda sıkça karşılaştığım diyaloglardır. bilhassa troll ve pkk sempatizanları.
  • 7 yaşındaki yeğenime sorduğum "nolcek lan fenerin hali?" sorusuna aldığım "senin aazını burnunu kırarım!" cevabıdır. benim kasıtlı olarak bir çoçuğu dövemeyeceğime göre kendisinin beni tekme tokat dövebileceği gerçeği karşısında topuklarımı vura vura kaçmama sebebiyet vermiştir.
  • - evvet cocuklar bütün etaplar sonunda 1000 puana ulasanlarla macera adasina gidip atari oynayacagiz, lasertag de!!!(heyecan uyandirmaya calisan coskulu ses tonu) +papyon takan inanilmaz sempatik 8yasindaki ogrencim ; "ben gitmesem de olur, sorulari cozerim problem degil ama bir seyin pesinde degilim yani. odul olmasa da yaparim bu sorulari ben". -seni yerim ben, kafani yerim!
  • çocuk gibi davranan yetişkinlerle diyalogdan daha az yorucudur. hele bir de bu yetişkinler çalışma arkadaşlarınızsa allah sabır versin.
hesabın var mı? giriş yap