• hadesten taharet
    necasetten taharet
    setr-ü avret

artık adam nasıl ezbetlettiyse, yok arkadaş unutamıyorum bu üçünü. hadi unutmayı da geçtim biri necasetten taharet dedimi anında yapıştırırım setr-ü avret'i, ölsem duraksamam. savunma mekanizması gibi oldu bende bu.
  • (bkz: malazgirt) (bkz: anadolu) (bkz: kapı) (bkz: açılmak)
  • (bkz: van der waals)
  • kaş alma ya da kaş aldırma yerine kaş çektirme

müdür yardımcısı pazartesi ve cuma günleri istiklal marşı öncesi mikrofondan bağırır:

-kaşını çektiren kızlar var, görmüyorum sanmayın. kimse kaşını çektirmeyecek!

müdür yardımcısı için: (bkz: yunus güldür)
  • yabancı dil bölümündeyseniz ve okul yönetimi bu bölümü gereksiz buluyorsa:
    -"allah bu dil zınıfının belasını versin"
    nidaları kazınır, evet.
  • (bkz: default olarak) hey gidi..
  • lisedeki "haydut" lakaplı hocamızın bütün sınıfa tek tek sorduğu ve cevap veremeyenlerin kafasına tebeşir fırlatarak intikam aldığı terimlerdir kendileri.

hatta, hastalıklı olduğu konusunda hiç tereddütümüz olmayan bu saygın şahsiyet, bahtsız bedeviden biraz daha talihsiz olan bazı arkadaşlarımızdan hırsını alamayınca tahtaya kaldırıyor, 16 yaşındaki bu korkudan dizleri titreyen insan evladının gözlerindeki "tabancam olsa ilk vuracağım adam sensin!" bakışlarına aldırmadan, kulaklarını avuçlarına alıp iki kulağın uzunlukları eşitleninceye sündürüyor ve ellerini dairesel hareketlerle çevirerek bu keyfin (!) bedevinin bütün kafasına ve vücuduna sirayet etmesini sağlıyordu.

eşşşşek sıpasının bu işkence metoduyla bize öğrettiği eşsiz (!) terimlerden biri de "modülasyon"dur.

modülasyon: verilen bir işaret sinyaline göre, verici taşıyıcı dalgasının fazını, frekansını ve genliğini değiştirme işlemine denir.

18 yıl önce beynime kazınan ve hiç unutmayacağım bu terim, hayatım boyunca hiç işime yaramadı. psikopatın işkencesinden kurtulmaktan başka...
  • proğram
hesabın var mı? giriş yap