• o kadar çok youtuber var ve o kadar farklı isimde, etikette videoları var ki tüm anahtar kelimeleri ele geçirmiş durumdalar. youtube buna bir çözüm bulmazsa kendi bacağına sıkmış olur.

youtube'u nasıl çöplüğe çevirdiklerini örneklerle anlatayım:

>> mesela "olta" konusunda merak ettiğiniz bir şey var, oltacılıkla, balık avlamayla ilgili / alakalı videolar gelsin diye "olta" (ve alakalı anahtar kelimeleri) arattınız, karşınıza çıkan ilk sonuç: "kuzenimi nasıl oltaya getirdim?" (youtuber videosu)

>> "pasta" dersiniz: "arkadaşıma pastalı şaka [suratına pastayı yapıştırdım]" (youtuber videosu)

>> "covid" dediniz. "salgınlar insanlığın sonunu mu getirecek?" (farklı rivayetler ve efsaneler içeren youtuber videosu)

bu örnekler uzar gider... youtube'un farklı filtreleme seçenekleri mevcut olsa da, o kadar fazla entertainment / clickbait / çöp video barındırıyor ki, bazen insan ne yaparsa yapsın bu video çöplüğünden kurtulup istediği sonuca ulaşamıyor.
  • kesinlikle katıldığım tespit. ancak alan razı, veren razı durumu olduğundan değişecek bir şey olmayacaktır. artık, "biz wikipedia'nın videolusuyuz" diye çıkacak kaliteli bir platform bu açığı kapatabilir anca.
  • youtube a bir şey olmaz.biraz daha dikkatli anahtar kelimeler kullanarak istediğimiz sonuca ulaşıp kanalı takip ederek bu dertten kurtulabiliriz.
  • youtube kocaman bir okyanus gibi.
    içinde her şey var. çer çöp de var mükemmel şeyler de var.
    ne görmek istiyorsan onu görüyorsun.iyi ki var.
    hobilerim ve ilgi alanımı ilgilendiren bir ton sevdiğim kanal var ve mükemmel içerikler izliyorum
  • yazarın hatalı önermesidir. sen aramayı bilmiyorsun. youtubeda olta yazarak oltanın neyini aramayı hedefliyorsun? wikipedia gibi önüne oltanın ne işe yaradığını sunacak değil. popüler ve her an değişen dinamikleri olan bir platformda doğru düzgün arama yapmayı öğrenmen lazım.
  • youtube'u çöplüğe dönüştüren, reklamların arasına koydukları çeşitli videolardır. her 5 dakikada bir video mu konur allahsızlar?
  • arz talep meselesi çok basit. talep eden var ki onlar var. bence siz talep etmiyorsanız kendi yöntemlerinizle ignore edin biz diğer youtube kullanıcıları gibi böylece istediğiniz içeriklere daha kolay ulaşırsınız.
  • tüm youtube içerikleri için sizden izin ve onay almaları için başvuru yapın, sorun çözülür.

sıkıldım şu youtuber şikayeti ile ağlayan tiplerden.
  • yobazların yazarlar yüzünden edebiyat çöplüğe döndü söyleminin siber yorumu. youtube'u youtube yapan youtuberladır. git az ötede ağla.
hesabın var mı? giriş yap