• "yunanistan bugün milli bir kahramanı kutlarken türkiye yunanlar'ın soykırımcısını(!) kutluyor" başlığıyla yapılan haber.

önce milli kahraman dedikleri george karaiskakis'in yunan bağımsızlık savaşı için öneminden bahsediliyor, 23 nisan 1827'de bir savaşta isabet eden kurşunla öldükten sonra bağımsızlık savaşı için bir figür haline geldiği anlatılıyor. buraya kadar tamam. sonuçta kendi tarihleri açısından önemli bir kişiyi anıyorlar.

ancak daha sonra atatürk için doğru olmayan ve türkiye'deki islamcılar'ın pek sevdikleri yalanlar sıralanıyor. atatürk'ün arnavut bir yahudi olduğu, annesinin genelevde çalıştığı gibi yalan yanlış pek çok ifadeye yer veriliyor. daha sonra atatürk'ün milyonlarca yunan, ermeni ve diğer gayrimüslim grubun katliamcısı olduğu gibi bir yalan daha söyleniyor. bu haberi gördükten sonra anladım ki kadir mısıroğlu gibi şarlatanlar boşuna "keşke yunan galip gelseydi" demiyorlar, çünkü onlar bu tür gruplar tarafından besleniyor ve bilerek ortaya çıkarılıyor. arkalarında nasıl karanlık hedefler olduğu çok açık. dinin gölgesi ardına saklanıp türkiye düşmanlığı yapıyorlar. fatih tezcan isimli meczubun dün attığı tweet de tesadüf değil ve bunun bir parçası. bir de tabii bu tehlikeli kişilere izin veren ve destekleyen iktidar var ki ona ne söylense azdır. atatürk'ün gençliğe hitabe'de dahili bedhahlar dediği kişiler bunlardır.

edit: başlığın yunan basını olarak açılmasını eleştirenler olmuş, evet haklılar. ben sadece bazı yunanlar ve bazı türkler (!) arasındaki dikkat çekici benzerliği vurgulamak istedim. tabii ki her yunan bu şekilde düşünüyor diye bir şey iddia etmiyorum.
  • eğer ülkedeki üstler yeni akit veya sabah gibi gazetelerin açık açık atatürk düşmanlığı yapmasına izin veriyorsa elin yunanı neler yapmaz... biz önce kendi ülkemizdeki atatürk düşmanı yazılı medyayı durduralım da yunanı sonra konuşsak daha iyi gibi.
  • bu yunanlılardan sözlükte de var
  • atatürk'ün annesi hakkında yazdıkları şeylere bakılırsa kadir mısıroğlu'nu kaynak aldıkları yazı.
  • arkadaşlara biri şunu atsın.
  • bu soykırım lafı da iyice laçka oldu. yakında, yürürken ayağı kaldırıma takılan "bana soykırım yapılıyor" diyecek.
  • özeti, yunanlılar parayı veren emperyalistin öttürdüğü düdük konumundaki bir eşkıyayı, türkler ise bir devlet kurucusunu kutluyor olan haber.
  • tekrar o topraklara türkler hükmetmediği sürece bu kuyruk acıları geçmeyecek, bin yıldan fazladır trakyalılar, romalılar ve türkler tarafından yönetilmiş olduklarından dolayı bu bağımsızlık sürecini pek sindiremiyorlar
  • valla öyle çok da dikkate alınacak bir "yunan basını" değil kendisi. sydney merkezli, muhtemelen de canı sıkılan milliyetçi bir yunan tarafından oluşturulmuş bir sitede yer alan bir haber.
hesabın var mı? giriş yap