125 entry daha
  • örneğin işimden memnun değilim caddede geziniyorum baktım bir dükkanda komi arıyorlar sizin mantığınızla buna başvurmam gerekir. eğer başvurmuyorsam da bu işimden memnun olduğum anlamına gelir. doğru mu? tanım: gerçeklikle herhangi bir bağlantısı olmayan iddia.
  • durumları şu hikayedekine benzer ve alışıktırlar. yalnız bu sefer hikayenin sonunda anlatıldığı gibi beklediklerinden farklı bir sürprizle karşı karşıya kalacaklarını söyleyebiliriz.
    hikayeye göz atmak isterseniz buyrun...

--- üçüncü mevkidekiler ---

çok eskilerden bir gün, istanbul’dan erzurum’a tren gider.

velhasıl tren aşkale’yi geçer geçmez arıza yapar. makinist ve ilgililer daphan ovası’nın yanıbaşında duraklayan treni tamir etmeye çalışsa da boşadır...

durum başkondüktöre aktarılır ve gereğinin yapılması istenir.
    bu arada yolcular merakla camlardan dışarı bakmaktadır.

başkondüktör önce birinci mevki vagonuna gider ve oradaki yolculara şöyle seslenir;
    “çok kıymetli yolcularımız, trenimiz şu sebepten dolayı arızalanmıştır. arkadaşlar ilgilendi ama arızayı gideremediler.
    devlet demir yolları adına sizlerden özür diliyorum. hazırlıklarınızı yapın, bir saate kadar otobüsler gelecek ve sizleri erzurum’a götürecek.”

açıklamanın ardından başkondüktör ikinci mevkinin olduğu vagonlara ulaşır ve şöyle der;
    “beyler ve bayanlar!
    trenimiz arızalandı.
    şu karşı tarafta aşkale-erzurum minibüsleri geçiyor. şimdi başınızın çaresine bakın ve treni tezden boşaltın.”

bu arada garibanların olduğu üçüncü mevkide bir telaş vardır.
    telaşının arasında başkondüktör üçüncü mevki vagonunun kapısına gelir.

garibanlar trenden inmeye çalışırken engel olur ve der ki;
    “hele durun bahalım...
    nereye bele?
    bu telaş niye?

içlerinden biri öne atılır ve derki;
    “ağabey!
    belli ki tren arızılandı.
    anlaşılan o ki tamir edemediz. bizde ufağ ufağ yürümeye başliyağ.
    erzurum’a daha çoğ yol var.”

başkondüktör vagonun kapısını sert bir şekilde kapatır ve oradaki ahaliye şöyle seslenir;
    "ola oğlum…
    siz gideceğsız ya...
    bu treni erzurum’a kadar kim iteleyecağ?"

*
    yüzde 52'nin tamamının durumunu bilmiyorum ama oy veren, şimdi de mehmet şimşek'in bakan oluşuyla kurtulacaklarını sanan sevgili üçüncü mevki yolcularına selamlarımı gönderiyorum.
  • kemal dedenize oy vermiyorlar işte aq ne uzattınız. hiç mi insanlarla muhatap olmuyorsunuz siz. batarsa batsın kılıçdar gelirse komple elden gider laflarını hiç mi duymuyorsunuz ?
20 entry daha
hesabın var mı? giriş yap