• bitcoin, cukcoin, youtuber'lık gibi gibi dolu üretmeden çalışmadan para kazanacağını hatta ve hatta daha ileri gidip abiğğğğ yağğğ pasif gelir şart bea diyen elleri s.. olan bu arkadaşların sonunu hiç iyi görmüyorum.

çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

(mustafa kemal atatürk)

edit: adam mesaj atmış diyor ki, hak etmiyor muyum yatları katları. etmiyorsun kardeşim. yav arkadaşım sen ne yaptın da yat kat arıyorsun? nasıl bir bedel ödedin, neleri feda ettin ? en önemlisi konfor alanından dışarı çıktın mı? çıkabildin mi ? sen ne yaptın yani ? ayrıca ne yat kat sevdalısısınız arkadaş, hiç biriniz dünyayı gezemiyorum yok efendim zimbabvede abugibi kabilesinin yaşam deneyimlerine sahne olamıyorum diye mesaj atmıyor, herkesin kafa siyah passat olmuş. bu kafa var ya bu kafa neyse ... vizyona bak arkadaş.
  • sanki yasli nesil de ulke kaynaklarini peskes cekerek para kazanmadi. hele su anki halimizin sebebi kolay yoldan para kazanmaya calismis yasli ve biyikli dedeler hic degil.
  • bence bu coin olayı z kuşağı ile alakasız. bu konuya en çok x'ler yatırım yapmıştır. çalışmadan para kazanmak isteyen çok. kesinlikle z kuşağı diyip genellemek yanlış. bu zamanda hiçbir jenerasyon çalışmak istemiyor. hakkını alamayan adam neden çalışmak istesin ki? özellikle türkiye haksızlıktan geçilmiyor.

ev satın alıp kiraya veren nesil hangisiyse en beleşçisi bence o nesildir.

edit: bak aşağıda bir arkadaş tosuncuk falan dedi de aklıma geldi. eski bir arkadaşıma dedim. dolandırıcı bu adam para falan yatırma. ne cahilliğim kaldı ne vatan hainliğim. bu eleman bugün 36 yaşında. bildiğim kadarıyla bu kadar kabak gibi belli olan dolandırıcılık yönetime benim de eleştirdiğim cahil dediğim (ki yaşlarından dolayı normal) z kuşağı yerine diğerleri atladı.
  • y nesli olarak ben de istiyorum. sabahtan akşama kadar üç kuruş para için kim çalışmak ister ki?
  • ne z kuşağı bilmem nesi, bu millet komple çakal olmuş. (bkz: toki çakallığı)
  • sadece türkiye için konuşalım.

60'larda dolandırıcıların boğaz köprüsü'nü satabileceğine inanan

80'lerin başında bankerlere bağı bahçeyi satan

90'larda titancılara, jet fadıl'a üç kuruşunu kaptıran

bir kuşak var karşımızda. bizi de sürekli "çalışmadan para kazanmak istiyorsunuz" diye yaftalıyorlar. e istiyoruz elbette. kim hem para hem de rahatlık istemez ki?

ama hiç olmazsa üç beş dolandırıcıya gitmiyor para. ona bu kuyruk acısı.

edit: köprü 70'lerde olacak. 60'larda taksim meydanı'nı satıyorlardı.
  • tosuncuk'a ısrarla para kaptıran kimselerin z nesli olduğunu hiç sanmıyorum.
  • çalışınca para kazanamadığını gören kim olsa yapar. hayır araba, ev, gıda, giyim lüks olduğu için ve çalışınca parasını hakikaten alamadığımız için diğer yollar daha mantıklı.
    ama yine de tüketici olmaktan çok üretmemiz gerekiyor gençler. bu bizim ülkemiz ve her şeyi geçtim b ülkeye bırakacağımız her an önemli. biz bildiğimiz doğru yolu bırakmayalım. kapitalist düzenin kölesi de olmayalım.
  • ... dedi tek maaşla ev ve araba alıp üstüne üç çocuk okutabilen, 50 yaşında emekli olan gerizekalı boomer.

z kuşağı mensubu değilim.
  • sorumluluktan kaçış.
hesabın var mı? giriş yap