• her şey çok güzel olacak'da altan(cem yılmaz)'ın hayalini kurduğu barın adı.
  • yıllar sonra nostalji olsun diye gidildiğinde ne olduğu anlaşılamayan bi hale geldiğini gördüğüm, abuksubukluğundan hiçbir şey kaybetmemiş izmit mekanı. her katta ayrı bi dünya yaratmaya çalışmışlar güya ama, yalnızca asma kata sahipken bile garip bi yerdi zaten orası... iki bira içip gelen fıstığı da gayriihtiyari yiyiverince 15 lira hesap ödememize de şaşırmadım, "ulan bari bana yapmayın" dedim, "güzel günlerimiz oldu" dedim, "gelme sen de hayret bişey ehu ehu" cevabını aldım. hayırlısı...
  • tırım tırım barlar sokağı tarzı bi yer aradık bugün izmitte*. sonunda bulduk isim de yabancı değil girelim dedik saat 1530 civarları fakat dışardaki sert abi henüz açmadıklarını söyledi *. neyse karşıdaki yere oturduk. orda da dışarda bira içerde sigara içilmiyo öyle enteresan bir yerdi.
  • 2002'de latex adında bir cover grubu çıkardı, coşturmayı iyi bilirlerdi. zombar'ın gidilebilir olduğu zamanlardı.
    yine aynı dönemlerde mary jane diye bir grup da vardı, hayranları mudavımlerı coktu ama biz pek haz etmezdik onlardan, iyi değillerdi, gerçekten!

o zamanlar dorian, murat yılmaz yıldırım gibi isimler konser vermeye gelirdi zombar'a

1. kat club gibi, 2. kat rock bar modunda , 3. kat klasık teras, gitar olsun bira içelim modunda bir yerdi. en son gördüğüm kadarıyla her katı birbirinden beter bir halde club moduna geçmişti. ve müzikler gerçekten kötüydü. bir de hoparlorleri dışarı koymuşlar, tüm sokak onları dinliyor, onlar yüzünden diğer barlara da oturulamıyordu.
    umarım kapanmıştır, el değişmiştir ya da en iyisi hoparlorleri içeri almıştır.
  • izmitte öğrencilerin deli gibi adam gibi gidecek bar bulamadığı zamanlarda malatyalılar meyhanesi olan meyhane haftada ir gün olmak suretiyle rock partileri düzenledikten ve bu çok tutulduktan sonra, bu barı öğrenciye mahsus bir hale gitirip adını zom bar olarak değiştirmiştir.benimde 2 sene boyunca her gece gitmek zorunda olduğum güzide bir barımızdır.sahibi serkan adında bir şahıstır ve kendisi kim ne derse desin izmitte öğrencilerin gidebileceği bar anlamında bir çığır açmıştır.
  • zombar olmadan önce malatyalılar meyhanesiydi burası. çılgın bir yerdi; ibo da çalardı, metallica da. sonra sahip değiştirdi, zombar oldu. müşterilerine üyelik kartına benzer bir şey dağıttılar ama hiçbir sike yaramadı bu zamazingo.
  • izmit 'de başlangıç yani çıraklık dönemi zom'da, kalfalık dönemi kubi'de*, ustalık dönemi biraları ise solmaz 'da* içilirdi eskiden. şimdi uzaktan iç çekilir.
  • 4 sene sonra gittikten sonra hayal kırıklığı yaşadığım bar.
  • gecen aksam birinci katta sahne onunde hiyarin tekiyle takilan siyah straplesli hatunu bana bir turlu bulduramamis bar. bak kizim, sozluk yazariysan filan bi sinyal cak, buyuk ihtimal hatirlayacaksin beni.
  • bir duble viskinin (bakmadim ama safari filandir heralde) 20 lira oldugu yer. neden bu kadar pahali diyince verdikleri cevaplar kem kumden oteye gecmiyor.
hesabın var mı? giriş yap