• 10 mart editi: çok uzun bir süredir 1.90 tl'ye satılan yemek henüz resmi olarak açıklanmamış bilgilere göre 2.80 tl oldu. 1.90 rüyası yakında sona erecek.

yıldız teknik üniversitesinin, öğrencilerine sunduğu yemek hizmetidir. öğlen ve akşam olmak üzere günde iki öğün çıkar. 1.90 tl'lik ücretiyle (0,16 dolar) tam anlamıyla rakipsizdir.

fransız devlet üniversitesindeki öğrenci yemeği başlığını gördükten sonra ne zamandır bu başlığı açmak aklımdaydı. bugün yemekhanede güzel yemek çıkınca paylaşayım dedim.

görsel
    görsel

her gün et çıkmıyor tabii. fakat arada bir de olsa boğazımızdan et yemeği geçiyor. bugün de onlardan biriydi. havuç tarator yerine istersem salata ya da ayran da alabilirdim. bir çeşit isteğe bağlı kısaca. ekmek ve su ise sınırsız.

ön edit: evet üniversite yemekleri genel anlamıyla ucuzdur. fakat ytü yemekhanesi ucuzun da ucuzu ve lezzeti genel anlamda öğrenciler tarafından beğeniliyor. entry'mi yazma sebebim de ortaya çıkan fiyat-performans.
  • üniversite zamanlarını anımsatan başlık. bizim okulda 5 yıl önce 3 tl'yi geçmişti. şimdi 7-8 olmuştur.
  • istanbul'a taşınıp evdeki herkesin yıldız teknik üniversitesini kazandırma sebebidir.
  • üniversitenin öğrencisine destek olduğunu gösterir.
  • yıldız teknik ücretsiz verecek gücü var belli, ama mecburen bir fiyatlama ve vergisel durum söz konusu yasal olarak, o sebeple 1,90tl fiyat belirlenmiş.

başka her yerde sadece ordaki ekmeği 2tlye alabiliyorsunuz.. o da şimdilik..
  • eşek eti bile olsa kırmızı et barındıran yemektir. yiyiniz.
  • devlet üniversitelerinin hepsinde yaklaşık bu ücretlere bu şekilde yemek yiyebilirsiniz. bu anlamda devlet üniversiteleri bence gayet başarılı buna itiraz edecek öğrenci çok nadirdir. bir de şişedeki suyu görünce üzüldüm bizde gidip sebilden dolduruyorsun.
    edit:imla
    edit2: ben kendi okuduğum okul ve çevremdeki diğer arkadaşlarımdan edindiğim bilgiler ışığında yazmıştım bu entryi ancak durum pek öyle değilmiş sanırsam. ülkede düzgün işleyen bir şey olduğuna inanıyordum sonunda bu inancımı da yok ettiğiniz için teşekkür ederim. bir de saldırgan mesajlar atmanıza gerek yok cidden, düzgün şekilde yazarsanız anlıyorum genelde sizi
  • yıldız teknik üniversitesidir.
    yemekhanede çıkan yemekler için anket yaptılar bir ay önce kadar.
    zaten normalde de fena değil yemekler. doyurucu. çeşit çok bir de. şöyle ki; çorba, ana yemek (2 çeşit), pilav veya makarna. salata (bazen 3 çeşit bile oluyor), tatlı. bir de yemek yemek istemeyen ayrıca hazırlanmış hafif salata tabağı alabiliyor.

tek sorun şu, yıldız kampüsünde öğrencilerin yemek yediği alan kocaman ve dipdibe. aslında 3 katlı yemekhanemiz var. üst katlar personele ait :( bu üzücü. aç orayı da öğrencilere. daha çok mesafe olur yemek yerken aramızda. balkon bile var üst katlarda.
  • az miktardaki muhalif geçinen i*ne ekşicilerin uğramayacağı başlıktır.
    iki şartta uğrarlardı;
    1- turist eko başkan yurtta dağıtsaydı bu yemeği.
    2-görüntüler fransaya ait olsa idi.

aaa ikisi de değil mi? o zaman ya uğramayım ya da üniversite değer veriyor yazayım(!) üniversite değil devlet değer veriyor devlet.
  • senelerdir iü edebiyat yemekhanesinde köfte niyetine köpek boku yedirdiklerinden şüpheleniyorum.
hesabın var mı? giriş yap