• başlık sakat oldu fakat ilginç bir haberi buraya taşımak istedim.

"bilişim hukuku derneği, internetin çocuklar için ne kadar tehlikeli olduğunu araştırmak için 11 yaşında bir kız çocuğu profili oluşturarak sohbet odalarına girdi. gelen 120 mesajın 65'i cinsel içerikliydi; bazıları bekaret için para bile teklif etti."

haber linki

memleket pedofil kaynıyor amk.
  • orospu çocukluğudur. son yıllarda ülkede sanal aleminde katkılarıyla yeni jenerasyon iyiden iyiye zıvanadan çıkmaya başladı. bunun başlıca nedenlerinden biri aileden iyi terbiye alınmaması ve azda olsa dini bilgi eksikliğidir.
  • yurt dışında da çokça örneği görülen olay. hatta bir program vardı internet üzerinden pedoları bulup ifşa ediyorlardı reality show tadında. tabii işin içine polis vs. de giriyordu. aslında bizim ülke için de fena olmaz lan. hem sapıklar yakalanır hem de deli gibi reyting alır. acun ılıcalı'yı göreve çağırıyorum.

edit: neil manke söyledi programın adı to catch a predatormış.
  • burada asıl olarak tartışılması gerekilen şey, cinselliğin bir toplumda bu denli ayaklar altında yer alıyor olması. buna cinsel kimliğini tanımama, cinsel bilgilendirme eksikliği, karşı cinsi tanımak konusunda yanlışlar gibi konu başlıklarıyla konuya yaklaşırsak, bir toplumda cinselliğe karşı bu denli tabu ve mesafe söz konusu olduğu sürece bu hangi ülke olduğu önemli olmadan, her ülkede karşılaşabileceğimiz bir durumdur.

üzücü olan ise, insanların artık bu tür sapkınlıklarında herhangi bir yaş grubunu kıstas almayışları. 11 gibi bir yaş grubunun böyle bir olaya maruz kalması gerçekten ne kadar vahim ve zavallı durumda olduğumuzun en resmi kanıtıdır.
  • 2011 yılında benzer bi haber daha vardı
    10 yaş versiyonu için (bkz: yüz kızartan tablo)
  • bilişim hukuku derneği harun abilik yapıyormuş bunu anlatan haber.
  • her ülkede görülen olaylar, bizim ülkemizde daha mı sık. açıkçası net bir fikrim yok. istatistiklere bakmak lazım.

ha az ya da çok, bu bir şey ifade etmiyor. yapılması gereken şey bunun üstünü örtmek yerine potansiyel olaylara karşı uzun vadeli çözümler bulmak.
  • bu olay insanların sapkınlık konusunda ne kadar ilerliyebileceğini göstermiştir. bu insanlara sorsan karısı evde oturmalı dışarda vakit geçirmemeli başka erkekleri tahrik etmemelidir, gel görki aynı adamlar bunu da yapabilmektedir.
    ikincisi bunu caiz gören böyle insanların varolma sebeplerini gerçekten merak etmekteyim nasıl bir mahlukat bu kadar kötü olabilir gerçekten anlamlandıramıyorum.
    üçüncü olarak bu adamlara evleniceği kadında aradığı özelligi sorsan ilk vereceği cevap zarının olması, ve bunu bize övüne övüne anlatır, ama böyle bir -fırsatı- kaçırmazlar...
    iğreniyorum ulan bu adamlarla aynı havayı solumaktan, belkide aynı yerde çalıştığımız aynı yerde okuduğumuz insanlar bile olabilir.
    bana verin doğriyim bunları yaaaa.
  • potansiyel çocuk istismarcılarını tespit edip kimliklerini ifşa etmek için süper yöntem.
hesabın var mı? giriş yap