• intihal olayının nasıl yapıldığı ve kriterleri bellidir. 40tan fazla kritere göre incelenip elif şafak'ın yaptığı işin başka bir romandan esinlenme değil, çalma çırpma işi olduğu hukuk önünde tescillenmiştir.

yok ticari itibar, yok edebiyat öyle bir şey değil, yok elif şafak'ı dışarıda görseniz çok seversiniz vs vs. bir de utanmadan oraya davanın içeriğinden bağımsız yazmışsınız. yemin ediyorum alayınızın yerine ben utandım. siz bir daha açıklama falan yapmayın, hatta bir şeyler yazmayın. intihal yapmış bir kadını desteklerken saçma sapan ifadelerle kendinizi küçük düşüyorsunuz.
  • okunmayacak yazarlar sıralı tam liste.
  • intihal yaptıysa ne olmuş yazan tipler peyda oldu. elif şafak savunanların seviyesi burada.

tanım: olay
  • yoklama aldıklarını söylemiştik. yalnız türk edebiyatı demişler. o kısmı düzeltip tekrar yayınlayabilirler. elif şafak'ı savunmak zorundalar çünkü geniş bir network bu. elif şafak'ı savunmayan çemberin dışında kalır ve isimleri bir daha anılmaz. bir tarikat bu. bu tarikat mahkeme kararını tanımıyoruz diyor. çalmak suç değil çünkü bunlar için. üniversitelerde de bolca varlar. sözde akp'nin yargı kararı tanımamasına öfkelenen bu insanlar, konu kendilerine dayanınca mahkeme kararını tanımayacaklarını söylüyor. esasında en koyu akpli kendileri, sadece koltuk kendilerine ait olmadığı için memnun değiller.

t: yoklama.
  • alemlerin meriç'i yekta da atlamış hemen :)

susar mısınız ekşiciler, elif ağlıyor şu an.
  • 1 milyon kişi imza toplasa da değeri olmayan açıklamadır. mahkeme intihali tespit edip kararını vermiş. hırsızlık yaptığın mahkeme kararıyla tespit edilmiş, resmileşmiş.

hırsızlığı yapmak kadar, savunmak da ayıp ve suç değil mi?

bir de ezik gibi saçma sapan bir açıklama yapmışlar. bir de yazar geçiniyorsunuz, azıcık aklı-vicdanı olan insan böyle aptalca argümanlar kurar mı?
  • sesi en çok çıkanın güçlü olduğu garip bir ülke oldu burası.
  • listeye baktım sadece bir kaçını tanıyorum. demek ki onlar için intihal yapmak normal bir durum. hiç birinin eseri okunmaz bence. okunmaya değecek eser çıkarsalalardı zaten duyardık isimlerini.
  • listede orhan pamuk'un olmasi beni hic sasirtmadi cunku kendisinin beyaz kale romani intihaldir. murat bardakci hurriyet'teki kose yazisinda beyaz kale romaninin intihal oldugunu iddia etmis ama orhan pamuk'tan ses cikmamistir.

bakin bu oyle basit bir sey degil nobel odullu bir yazar orhan pamuk ve turkiye'nin en yuksek trajli gazetelerinden birinde hakkinda acik acik hirsiz oldugu yaziyor, normal bir insan solugu mahkemede alir.

bu aciklama caliyor ama calisiyorun entel versiyonu o kadar! yalnizca bu da degil turk yargisini hor gormektir ki bu takimda gayet de beklenen bir sey benim acimdan.
  • ' ustam ve ben ' kitabını okuduğumda surekli olarak aklima saramago'nun filin yolculuğu kitabı geliyordu. kendi kendime lan yoksa intial mi diye çokça düşünmüştüm. ama detaylı bir inceleme yapmadım tabi.. kadın esinleniyor, alıyor,yediriyor..
    ama ülkemizde bu suç değil. hatta suçlu saramago bile olabilir.
hesabın var mı? giriş yap